Proč přizpůsobení znamená spokojené řidiče


 

Charles Dehergne, který je ředitelem společností TCDA, AVERTY Transports a DUTAY Transports, ví, že když řidiči dostanou vozidla, která chtějí, podpoří to zaangažovanost a loajalitu, což napomáhá úspěchu skupiny společností.

Skupina TCDA Group spoléhá ve svém stále úspěšnějším podnikání na vozidla DAF. V čele TCDA Group je Charles Dehergne, který se v době jejího založení v roce 2011 původně zabýval zprostředkováním nákladní dopravy, což formovalo jeho cestu do oboru přepravy, když skupina provedla akvizici firem AVERTY Transports a DUTAY Transports. Základem úspěchu skupiny je její zaměření na sociální stránku podnikání a sdílení výhod se zaměstnanci: její obrat dosáhl v roce 2016 výše 12 milionů USD.

Charles Dehergne počítá s tím, že mu jeho zaměstnanci příští pomohou zvýšit obrat na 20 milionů USD prostřednictvím projektu Výkon 2020. „Zajištění spokojenosti zákazníků je to, co mě pohání a klíčem k úspěchu je naslouchání mým zaměstnancům a zajištění, aby byli spokojení také“, říká. „Takto si získám jejich respekt a dodám jim pocit, že se na všem také podílejí“. O své řidiče se stará a často se s nimi radí v záležitostech skupiny. „Pohlížím na ně jako na své obchodní zástupce v první linii a zapojuji je do manažerské stránky věcí“, prozrazuje.

„Zajištění spokojenosti mých řidičů je mým klíčem k úspěchu“

Vyzval své řidiče, aby si vybrali nové vozidlo – rozhodli se pro model DAF XF a tak ředitel společnosti TCDA ihned poté kontaktoval místního servisního dealera DAF. „S automatickou převodovkou to vypadá, že model DAF XF 510 Euro 6 je spolehlivý a podává dobré výkony“, říká Charles Dehergne. „Díky bočním nárazníkům má úspornou spotřebu paliva a současně vypadá dobře. Měl jsem pocit, že v dílně DAF vznikl nejlepší vztah se zákazníky. Společnost DAF se rovněž vyznačuje vynikajícím poměrem kvality a ceny, což zachovává sociální rozměr, který jsem ve skupině chtěl.“

Překlad: Na počátku roku 2017 zakoupil Charles Dehergne deset modelů DAF XF 510 Super Space Cab. Všechny byly vybaveny chladicím boxem, matrací na lůžku, televizí, parkovací klimatizací a střešními světlomety, které zajišťují optimální noční viditelnost. Řidiči byli nadšení. „Všechny tyto doplňky mne stály kolem 5 000–6 000 EUR na každé vozidlo, ale nyní mohu zaměstnat a udržet si ty nejlepší řidiče“, říká nám Charles Dehergne. „Jsou zlatým dolem pro mé podnikání“. Společnosti AVERTY a DUTAY poté v roce 2018 zakoupily čtyři modely DAF XF 510 Super Space Cab plánují pořídit si dalších pět v roce 2019.

Z pohledu řidiče

Aurélien Bignon se nemohl dočkat, až bude moci požádat o jeden z deseti modelů DAF XF 510 Super Space Cab, které společnost AVERTY Transports pořídila v březnu 2017. Je velkým celoživotním fanouškem značky DAF už od dětství, kdy ho otec bral s sebou na jízdy vozidlem DAF. Byl nadšený, když dostal model DAF XF 510 vybavený těmi nejlepšími funkcemi pro týdenní cesty, na kterých převáží čerstvé nebo mražené produkty mezi městem Aizenay v západní Francii a Paříží. „DAF je vždycky tak pohodlný“, začíná a září mu oči. „Má velkou kabinu, pohodlnou matraci lůžka, chladicí box a televizi... je to absolutně skvělé“.

„Cítím se více odpočatý, když dorazím k zákazníkům“

Pracuje na noční směně, takže pro něj jsou skvělou funkcí také střešní světlomety. Nejraději má ale klimatizaci. „Klimatizace kabiny a parkovací klimatizace udržují teplotu v kabině na správné úrovni dokonce i v létě“, říká. „Cítím se méně unavený, lépe spím a když dorazím k zákazníkům jsem odpočatější. To znamená, že zákazníci jsou více než rádi, když jim přepravuji zboží.“.

Lepší služby, lepší DAF