Pohodlí a bezpečnostní systémy

Vozidla DAF Euro 6 byla konstruována s ohledem na maximální bezpečnost řidiče i ostatních účastníků silničního provozu. Bezpečnost, to samozřejmě nejsou jen systémy, které mají chránit řidiče v případě nehody.

Bezpečnost řidiče 
Bezpečnost řidiče je na prvním místě. Důležitou roli hraje jedinečné odpružení kabiny absorbující energii, stejně jako její zesílená struktura s předprogramovanými deformačními zónami v přední a zadní části. To znamená, že se kabina při zadním nárazu posune dozadu řízeným způsobem. Zůstává tak co nejvíce neporušená a přitom je stále připojena k podvozku. Jako volitelná možnost je k dispozici airbag. Přístrojová deska je vybavena zónami pro tlumení nárazů, které v případě kolize zabrání potenciálnímu zranění kolen nebo je omezí. Jedinečný noční zámek Night Lock společnosti DAF snadno a efektivně chrání před vniknutím do kabiny a krádeží.

Bezpečnostní systémy
Vozidla DAF řady CF a XF Euro 6 jsou standardně dodávána se systémem řízení stability vozidla (VSC), který zabraňuje zalomení soupravy a převrácení, adaptivním tempomatem (ACC), výstrahou před čelním nárazem (FCW) a varováním před opuštěním jízdního pruhu (LDWS). Tyto pokročilé systémy pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí jsou k dispozici společně se pokročilým systémem nouzového brzdění (AEBS) společnosti DAF, který pomáhá zabránit nárazům nebo omezit jejich následky. Volitelně je také k dispozici kamerový/monitorovací systém pro ještě lepší výhled dopředu a na stranu spolujezdce. 

Program DAF Transport Efficiency
Jako volitelné vybavení je k dispozici také prediktivní tempomat a prediktivní řazení. Obě inovativní technologie jsou součástí programu DAF Transport Efficiency a umožňují snížit spotřebu paliva a emise CO2 o 3 %, zejména při jízdě v kopcovitém terénu. Další informace o programu DAF Transport Efficiency. 
Další informace o programu Transport Efficiency


Získejte podrobnější informace o pohodlí a bezpečnostních systémech DAF

 • Prediktivní tempomat

  DAF-PCC-prediktivní-tempomat-Euro-6

  Prediktivní tempomat (PCC) využívá pokročilou technologii GPS k určování přesné polohy vozidla a k informování o tom, jaké jízdní podmínky je třeba brát v úvahu na příštích 1 až 2 kilometrech. 

  Další informace
 • Adaptivní tempomat

  DAF-ACC-adaptivní-tempomat-Euro-6
  Adaptivní tempomat (ACC) je tempomat s vylepšenými funkcemi, který pomáhá řidiči udržet bezpečnou vzdálenost od provozu vpředu a upozorňuje řidiče, když je nutné ručně zasáhnout.

  Další informace
 • Systém varování před opuštěním jízdního pruhu

  DAF-LDWS-systém-varování-před-opuštěním-jízdního-pruhu
  LDWS si klade za cíl zabránit dopravním nehodám spojeným s neúmyslnými změnami jízdních pruhů a opuštěním vozovky prostřednictvím upozornění vysílaných řidiči ve chvíli, kdy hrozí bezprostřední nebezpečí překročení příslušných dopravních značení na vozovce.

  Další informace
 • Řízení stability vozidla

  DAF-VSC-řízení-stability-vozidla
  Řízení stability vozidla (VSC) je elektronický systém aktivní bezpečnosti, který řidiči pomáhá udržet kontrolu nad vozidlem při kritických manévrech. 

  Další informace
 • Pokročilý nouzový brzdový systém

  DAF-AEBS-pokročilý-nouzový-brzdný-systém 
  Pokročilý nouzový brzdový systém (AEBS) společnosti DAF pomáhá zabránit nárazům nebo omezit jejich následky. 


  Advanced Emergency Braking System
 • Noční zámek DAF

  DAF-noční-zámek-Euro-6
  Ve snaze ochránit řidiče nákladních vozidel před krádežemi a vniknutími do kabin se společnost DAF stala prvním výrobcem nákladních vozidel, který představuje noční zámek dveří. Lze jej snadno a rychle namontovat do každého modelu DAF XF.

  Další informace

Objevte modelovou řadu Euro 6

Konstrukce umožňuje nejvyšší hospodárnost, spolehlivost a maximální pohodlí pro řidiče.

Více o modelové řadě Euro 6

Nakonfigurujte si nákladní vozidlo

DTC euro 6 teaser

Ať jsou požadavky jakékoli, vždy najdete vozidlo DAF, které je splňuje. Pomocí nástroje DAF Truck Configurator zjistěte, které vozidlo Euro 6 se hodí nejlépe pro uspokojení vašich potřeb.

Konfigurátor vozidel DAF Euro 6

Kontaktujte DAF Trucks CZ

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Přejít na kontaktní formulář

Sdílet tuto stránku

Zveme vás ke sdílení naší stránky.