Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat (ACC) je tempomat s vylepšenými funkcemi, který pomáhá řidiči udržet bezpečnou vzdálenost od provozu vpředu a upozorňuje řidiče, když je nutné ručně zasáhnout.

Nižší únava řidiče

ACC používá radarový snímač, kterým kontroluje předměty pohybující se ve stejném jízdním pruhu před vozidlem. ACC bude udržovat nastavenou konstantní rychlost vozidla po dobu, než je zaznamenán další účastník provozu. Pokud je zjištěno pomalejší vozidlo vpředu, ACC sníží výkon motoru a – v případě potřeby – použije systémy retardéru a brzdy tak, aby vozidlo udržovalo nastavený bezpečný odstup.

Řidič bude upozorněn na vzdálenost, pokud bude pro udržení nastavené vzdálenosti nutný jeho zásah. Vestavěná funkce výstrahy před čelním nárazem upozorňuje řidiče, že má použít maximální brzdnou sílu, aby nedošlo k nárazu v zadní části. ACC ulehčuje řidiči neustálé přizpůsobování nastavené rychlosti podle tempomatu a tím snižuje napětí a únavu. ACC přispívá k uvolněnější a bezpečnější jízdě. 

Soubory ke stažení

Související informace

Objevte modelovou řadu Euro 6

Konstrukce umožňuje nejvyšší hospodárnost, spolehlivost a maximální pohodlí pro řidiče.

Více o modelové řadě Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_cz

DAF Transport Efficiency, tak se jmenuje naše filozofie. Filozofie, jak dosáhnout maximálního zisku z každého kilometru.

DAF Transport Efficiency

Kontaktujte DAF Trucks CZ

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Přejít na kontaktní formulář

Sdílet tuto stránku

Zveme vás ke sdílení naší stránky.