Systém varování před opuštěním jízdního pruhu

Systém varování před opuštěním jízdního pruhu (LDWS) si klade za cíl zabránit dopravním nehodám spojeným s neúmyslnými změnami jízdních pruhů a opuštěním vozovky prostřednictvím upozornění vysílaných řidiči ve chvíli, kdy hrozí bezprostřední nebezpečí překročení příslušných dopravních značení na vozovce.

Tento systém vás udrží na správné trase

Systém LDWS využívá technologie Machine Vision. Kamera za čelním sklem sleduje polohu vozidla ve vztahu k dopravnímu značení jízdních pruhů. Blíží-li se situace, během které by vozidlo mohlo z pravé či levé strany svůj jízdní pruh opustit, ztlumí se rádio a z reproduktoru na příslušné straně se ozve hlasitý pronikavým signál, který řidiče upozorní na nutnost vzdálit se dané straně. Zamýšlené změny jízdního pruhu je schopna rozeznat logika systému, a zabraňuje tak nežádoucím varováním.

* LDWS je standardní výbavou vozidel řady CF / XF s motorem MX-11 nebo MX-13, která mají být registrována v zemích EU nebo EFTA a která splňují následující podmínky:
– podvozek 4x2, 6x2 nebo 6x4
– celk. hm. vozidla větší než 8 tun
– nejedná se o terénní vozidlo (modely CF Construction) nebo vozidla pro zvláštní účely (například hasičské stříkačky)

Související informace

Objevte modelovou řadu Euro 6

Konstrukce umožňuje nejvyšší hospodárnost, spolehlivost a maximální pohodlí pro řidiče.

Více o modelové řadě Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_cz

DAF Transport Efficiency, tak se jmenuje naše filozofie. Filozofie, jak dosáhnout maximálního zisku z každého kilometru.

DAF Transport Efficiency

Kontaktujte DAF Trucks CZ

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Přejít na kontaktní formulář

Sdílet tuto stránku

Zveme vás ke sdílení naší stránky.