CF Construction

Novinka: model CF Construction. Vyvinutý speciálně pro využití ve stavebnictví, kde je vyžadována pravidelná jízda v terénu. Vozidla CF Construction mají díky zvětšenému nájezdovému úhlu a větší vzdálenosti podvozku od země dobrou schopnost jízdy v terénu a řada šikovných detailů zajišťuje maximální dostupnost vozidla, nízké provozní náklady a nejsnadnější používání ve své třídě. Robustní stylové prvky modelu CF Construction dodávají vozidlu individuální vzhled.

Všestrannost

Všestrannost

Ať už potřebujete přepravovat písek, cement a stavební materiály nebo se zabýváte speciální přepravou či působíte v dřevozpracujícím průmyslu, vždy naleznete model CF Construction, který bude dokonale splňovat vaše požadavky.

Vozidlo DAF CF Construction je dodáváno:

 • Se třemi nápravami v konfiguraci 6 x 4 a podvozkem s 8 nebo 9tunovou přední nápravou a 19, 21 nebo 26tunovou tandemovou nápravou, díky nimž je vozidlo ideální pro využití ve stavebnictví nebo dřevozpracujícím průmyslu.
 • Jako tahač se třemi nápravami v konfiguraci 6 x 4 je vozidlo CF Construction skvěle vybaveno pro využití ke speciální přepravě, případně k přepravě stromů nebo sloupů.
 • Konfigurace 8 x 4 s podvozkem je ideální pro sklápěčky nebo domíchávače betonu. S dvojitými řízenými 7,5, 8 nebo 9tunovými předními nápravami a 19, 21 nebo 26tunovou tandemovou nápravou poskytuje toto vozidlo s podvozkem skvělé provedení o celkové hmotnosti vozidla 32 až 44 tun.

Pro využití, ve kterých nehraje velký nájezdový úhel a velká světlá výška zásadní roli, nabízí společnost DAF také modely CF 6 x 4 a 8 x 4 s atraktivním provedením exteriéru jako v případě standardních modelů CF.

Optimální pohodlí

Optimální pohodlí

Dalšími požadavky, kterými se společnost DAF řídila při vývoji vozidel DAF CF Construction, bylo pohodlí řidiče a co nejsnadnější používání.

 • Jako volitelné vybavení je k dispozici praktický schůdek umístěný na straně kabiny, díky kterému je pro řidiče snadné kontrolovat náklad. Šikovný střešní úchyt poskytuje extra oporu.
 • Široké schůdky zajišťují snadný a bezpečný přístup do kabiny. Modely s 12,9litrovým motorem PACCAR MX-13 jsou vybaveny třemi schůdky, modely s 10,8litrovým motorem PACCAR MX-11 jsou standardně vybaveny dvěma schůdky. Další schůdek je v tomto případě dostupný jako volitelné vybavení. Je uchycen pružně, aby se snížila možnost jeho poškození.

Vozidla CF Construction jsou přirozeně vybavena pohodlnými sedadly stejně jako ostatní modely všestranné řady CF, jakož i stylovou palubní deskou s integrovaným výkonnostním asistentem řidiče a novými, ergonomicky umístěnými spínači. Uhlazená konstrukce volantu s integrovanými ovládacími prvky je v případě vozidel Construction dodávána jako standard.

Výkonné motory

Výkonné motory

Výkon je zajišťován:

 • 12,9litrovým motorem PACCAR MX-13 s výkonem od 303 kW (412 k) do 375 kW (510 k)
 • 10,8litrovým motorem PACCAR MX-11 s výkonem od 210 kW (286 k) do 320 kW (435 k)

K dispozici je volitelná automatizovaná převodovka AS Tronic se specifickým nastavením pro jízdu v terénu a se strategií řazení vyvinutou speciálně pro tento účel. Tím je zajištěno rychlé řazení a rychlejší ovládání spojky. Pro vozidla CF Construction je pochopitelně připraven výběr pohonů PTO. U verzí s motorem PACCAR MX-11 je – vedle PTO motoru v poloze 1 hodina – dostupná také lehká verze v poloze 11 hodin s točivým momentem 250 Nm.

Podvozek

Podvozek

Podvozek modelů CF Construction byl vyvinut pro maximální tuhost a špičkové jízdní vlastnosti.

 • Nabízí dostatek místa pro rozmístění součástí, jako jsou například opěry nakládacího jeřábu.
 • Podvozek s předním rámem ve tvaru Y poskytuje dostatek místa pro motor Euro 6 a velkou chladicí jednotku snižující spotřebu paliva.
 • Dalším prvkem je příprava pro montáž desky DIN, kterou je možné použít například k připevnění sněžného pluhu.
 • Všechny modely jsou k dispozici s vertikální výfukovou trubkou, ve které je v případě podvozků v konfiguraci 8 x 4 dokonce integrována jednotka SCR.

Značná pozornost byla věnována také usnadnění připojení nástavby. Dobrým příkladem je způsob připevnění nástavby (BAM), který lze objednat s podvozkem FAD 8 x 4 a který zajišťuje kompletní přípravu na montáž nejběžnějších sklápěček. To zahrnuje montáž různých držáků na podvozek přímo ve výrobním závodě a zajištění specifického rozmístění otvorů.

Related information

Vše o modelové řadě LF Construction

DAF-lf-construction-400

Model LF Construction je ideální pro použití ve stavebnictví, kde je velmi důležitá vynikající manévrovatelnost.

Další informace

DAF CF Euro 6 – pokyny pro řidiče

DAF-CF-Euro-6-driver-instructions-400

Jezdíte s nákladním vozidlem DAF CF Euro 6? Shlédněte instruktážní videa pro řidiče pro váš model vozidla DAF na kanálu YouTube.

Zobrazit seznam záznamů

Nakonfigurujte si nákladní vozidlo

DTC euro 6 teaser

Ať jsou požadavky jakékoli, vždy najdete vozidlo DAF, které je splňuje. Pomocí nástroje DAF Truck Configurator zjistěte, které vozidlo Euro 6 se hodí nejlépe pro uspokojení vašich potřeb.

Konfigurátor vozidel DAF Euro 6

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_cz

DAF Transport Efficiency, tak se jmenuje naše filozofie. Filozofie, jak dosáhnout maximálního zisku z každého kilometru.

DAF Transport Efficiency

Kontaktujte DAF Trucks CZ

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Přejít na kontaktní formulář

Sdílet tuto stránku

Zveme vás ke sdílení naší stránky.