DAF LF 2016 Edition

DAF-LF-MY-2016-2015085 Společnost DAF představuje rozsáhlý program vylepšení oblíbené řady LF. S optimalizovanými poháněcími soustavami a novými spoilery a límci. S ještě více možnostmi pro co nejefektivnější nakonfigurování vašeho vozidla podle vašich specifických požadavků. Pro ještě větší zisk z každého kilometru. 

KLÍČOVÁ VYLEPŠENÍ

KLÍČOVÁ VYLEPŠENÍ

 • Motor PACCAR PX-5 s obsahem 4,5 litru
  Efektivnější až o 5 %
 • Nová 12stupňová převodovka AS Tronic pro motor PACCAR PX-7 s obsahem 6,7 litru
  CHV až 32 t, nižší spotřeba paliva, ještě větší komfort
 • Rozvory až 6,90 m
  Délky nákladů více než 9 m
 • Objem palivové nádrže až 1 240 litrů
  Maximální dojezd, úspory nákladů na palivo
 • Nová aerodynamická sada (kabina Day Cab)
  Až o 4 % nižší spotřeba paliva
 • Více informací na centrálním displeji
  Díky informacím o tachografu se vyhnete pokutám, indikátor servisu zajistí vysokou dostupnost vozidla
 • Systémy ACC, FCW, AEBS jako standardní výbava**, LDWS jako standardní výbava
  Ještě větší pohodlí a bezpečnost
 • Zadní světla s LED technologií
  Dlouhá životnost, nízká spotřeba energie, žádné prostoje způsobené vadnými žárovkami
 • Příprava pro chladicí agregát Frigoblock pro motor PACCAR PX-5
  Nižší spotřeba paliva a snadná montáž a připojení
 • Ještě lepší komunikace mezi podvozkem a nástavbou
  Maximální efektivita, ještě praktičtější

** Se zadním pneumatickým odpružením a celkovou hmotností vozidla > 8 t


Bezpečný a pohodlný

V drtivé většině nových modelů je vozidlo LF 2016 Edition dodáváno s nejnovějšími systémy pro zvýšení zabezpečení a pohodlí ve standardní výbavě. ACC (Adaptivní tempomat) zajišťuje, že odstup od vozidla vpředu zůstává v rámci nastavených limitů. FCW (Výstraha před čelním nárazem), v kombinaci s AEBS (Pokročilý systém nouzového brzdění), upozorní řidiče, pokud existuje riziko srážky, a v nouzové situaci automaticky zpomalí vozidlo. 
Systém LDWS (Systém varování před opuštěním jízdního pruhu) dává signál v případě, že vozidlo začne přejíždět do jiného jízdního pruhu. Větší pohodlí pro řidiče a především větší bezpečnost.

Hospodárný

Díky vylepšenému řízení tepla a proudění vzduchu a optimalizovanému softwaru je motor PACCAR PX-5 s obsahem 4,5 litru (s výkony 112 kW/152 k – 157 kW/213 k) efektivnější až o 5 %. Modely s motorem PACCAR PX-7 s obsahem 6,7 litru (s výkony 164 kW/223 k – 231 kW/314 k) jsou nyní vybavené automatizovanou 12stupňovou převodovkou AS Tronic umožňující celkovou hmotnost až 32 tun. A větší užitečné zatížení na každé cestě znamená větší efektivitu.

Komunikativní

Podvozek a nástavba nyní lépe vzájemně komunikují, a to díky systémům, jako je např. sběrnice CAN. To poskytuje řidiči ještě více možností pro ovládání nástavby z kabiny. 
Signály z nástavby jsou viditelné a konfigurovatelné na displeji přístrojového panelu. Vozidlo LF 2016 Edition může také nyní automaticky snížit pneumatické odpružení, pokud je zapnut pohon PTO. To poskytuje větší stabilitu, například při vyprazdňování sklápěčky.

Aerodynamický

Zcela nová aerodynamická sada* byla vyvinuta pro vozidlo LF série 2016 s kabinou Day Cab. Součástí nového designu jsou také límce a střešní deflektor, které jsou perfektně spojené dohromady. V závislosti na použití vozidla zajišťuje až o 4 % nižší spotřebu paliva. Optimální obtékání vzduchu pro dosažení nízkých provozních nákladů.

*K dispozici od začátku roku 2016

Sladěný v každém detailu

Nová zadní světla s LED technologií vypadají atraktivně díky jedinečnému vzestupnému efektu při odbočování doleva nebo doprava. Ještě důležitější je, že osvětlení s LED technologií má extrémně dlouhou životnost a přispívá k zajištění maximální dostupnosti vozidla. U modelů LF 2016 Edition využíváme každé příležitosti k dosažení nejnižších provozních nákladů. 

DAF-LF-MY-2016-LED

Sofistikovaný

Vozidlo DAF LF je známé svou nízkou pohotovostní hmotností, což mu umožňuje nést největší užitečné zatížení ve své třídě. Ještě větší objemy zatížení jsou možné díky sedmi novým rozvorům, které mají délku až 6,90 m. To znamená délku nákladu více než 9 metrů! Delší rozvory také umožňují, aby vozidlo neslo ještě větší objem paliva, a to až 1 240 l. Jedinečný ve své třídě. Vozidlo má proto ještě větší dojezd a řidiči to umožňuje doplňovat palivo tam, kde jsou ceny paliva nejnižší.

Informující

Asistent hodnocení jízdního stylu řidiče DAF (DPA) pomáhá řidiči dostat z vozidla to nejlepší. Systém zobrazí podrobnosti o spotřebě paliva, chování při brzdění a tlak v pneumatikách, a rovněž údaje tachografu. To poskytuje řidičům jasný přehled o dobách jízdy a tím zajišťuje, že zůstanou v rámci daných limitů.
Na obrazovce se nyní také zobrazuje, kdy je nutné provést příští servisní
prohlídku – tím je zajištěno včasné provedení údržby a dosaženo maximální dostupnosti vozidla.
 
DAF-LF-2016-Edition-Interior-20151002

Dobře promyšlený

V návaznosti na motor PX-7 může být nyní také motor PACCAR PX-5 s obsahem 4,5 litru připraven na instalaci chladicího agregátu Frigoblock. Díky nové olejové vaně může být generátor instalován kompaktně, takže je k dispozici optimální světlá výška a je minimalizováno riziko poškození. Dobře promyšlený. Model LF je nyní k dispozici také s vyšším sáním vzduchu za kabinou. To je praktické a efektivní, když je třeba nainstalovat chladicí systém nad kabinu. Nebo pokud je požadován výškově nastavitelný střešní deflektor nebo horní lůžko.

Související informace

DAF Transport Efficiency

Your-profitability-our-aim-and-logo_cz

DAF Transport Efficiency, tak se jmenuje naše filozofie. Filozofie, jak dosáhnout maximálního zisku z každého kilometru.

DAF Transport Efficiency

Služby DAF

DAF services

Efektivní přeprava vyžaduje více než jen dokonalé nákladní vozidlo. Za každým nákladním vozem DAF je profesionální organizace a mezinárodní síť prodejců. Pomohou vám vybrat vhodné vozidlo, zařídí financování a budou váš vozový park udržovat v perfektním stavu.

Další informace

Kontaktujte DAF Trucks CZ

DAF logo on dealer building

Chcete vědět víc? Pro prodejce DAF bude potěšením vám sdělit vše, co chcete vědět o produktech a službách společnosti DAF.

Přejít na kontaktní formulář

Sdílet tuto stránku

Zveme vás ke sdílení naší stránky.