DAF CF Electric

Model DAF CF Electric

Prodloužený e-dojezd

Plně elektrická jízda s dojezdem 200 kilometrů

 

Pro větší objemy a hmotnosti

Vozidla řady DAF CF jsou známá jako univerzální vozidla a řada CF Electric je právě tak všestranná. Je k dispozici jako dvounápravový tahač a třínápravové nákladní vozidlo s podvozkem. Potřebujete nepřetržitě dodávat zboží do městských supermarketů? Zajistit svoz odpadu v obytné oblasti? Nebo nabídnout pravidelnou kyvadlovou dopravu mezi dvěma výrobními závody? Model CF Electric je ideální řešení.

 
 

Srdcem vozidla je elektrický motor o výkonu 210 kW (špičkový výkon 240 kW), který odebírá elektrický výkon z akumulátorového zdroje 315 kWh (efektivní výkon 350 kWh). Vysoký točivý moment dostupný při stojícím vozidle je působivý a vytváří jedinečný zážitek z jízdy.

DAF-CF-Electric-2020105

Dojezd 200 kilometrů

Pro vás jako provozovatele přepravy je zásadní maximální dojezd vozidla. S modelem CF Electric je to působivých 200 kilometrů. Díky inteligentnímu plánování cesty a průběžnému nabíjení akumulátoru během nakládky a vykládky můžete snadno nechat vozidlo CF Electric v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Mnoho dalších provozovatelů přepravy již model CF Electric zakoupilo a bez problémů najedou až 500 kilometrů za den nebo více. Pokud chcete nechat akumulátory zcela vybít, můžete je znovu nabít na plné nabití pomocí rychlonabíječky (250 kW / 400 A) za pouhých 75 minut.

Regenerace energie

Při brzdění elektrický motor funguje jako generátor, který vyrábí energii pro skladování v akumulátorech a současně zpomaluje vozidlo. Model CF Electric má tři úrovně regenerativního brzdění ovládané páčkou na sloupku řízení, podobně jako intardér v dieselovém vozidle. To přispívá k většímu dojezdu vozidla a snižuje opotřebení brzd.

Chytré e-PTO

Společnost DAF může podle potřeby dodat vozidlo CF Electric vybavené e-PTO pro pohon přídavných zařízení a nástavby. To eliminuje potřebu samostatného zdroje napájení a umožňuje používat elektricky poháněné chladicí zařízení a zařízení pro svoz odpadu, –takže vaše vozidlo bude kompletně a zcela bez emisí CO2.

 
 

Konfigurace se dvěma a třemi nápravami

Společnost DAF dodává model CF Electric jako dvounápravový tahač (CHJS: 37 tun), který je ideální pro téměř bezemisní dodávky do supermarketů. Třínápravové vozidlo s podvozkem (CHV: do 29 tun) má řízenou vlečenou zadní nápravu pro maximální manévrovatelnost a je ideální základnou vozidla pro svoz odpadu nebo rozvážkového vozidla.

Model CF Electric navíc nabízí stejné vlastnosti, kterými je vyhlášený dieselový model CF: maximální účinnost díky osvědčené spolehlivosti a vysoké nosnosti a k tomu optimální pohodlí pro řidiče.

 
CF FT
FT 4x2) tahač
Podvozek Jednotka tahače 4x2
CHJS 37 tun
Rozvor 380 centimetrů
Hmotnost tahače 9 000 kg
Elektrický motor 210 kW (jmenovitý) / 240 kW (špičkový)
Točivý moment 2 000 Nm
Kapacita akumulátoru 350 kWh (315 kWh efektivně)
Dojezd na plné nabití Až 220 km / 137 mil*
Rychlé nabíjení akumulátorů 75 minut (při 250 kW)
* V závislosti na aplikaci, jízdních podmínkách a zatížení.
CF FAN
FAN (6x2) podvozek
Podvozek Vozidlo s podvozkem 6x2
GVW 29 tun
Rozvor 380/400/420/460/480 centimetrů
Hmotnost vozidla s podvozkem 10 160 kg
Elektrický motor 210 kW (jmenovitý) / 240 kW (špičkový)
Točivý moment 2 000 Nm
Kapacita akumulátoru 350 kWh (315 kWh efektivně)
Dojezd na plné nabití 250 km / 155 mil
Rychlé nabíjení akumulátorů 75 minut (při 250 kW)
 

Obchodní partner

K dosažení bezemisní přepravy je potřeba více než jen nákup elektrického vozidla. Společnost DAF vyvinula pokročilé nástroje pro analýzu trasy a simulaci pro dosažení úspěšného řešení dopravy s nulovými emisemi. Zkušení prodejní poradci společnosti DAF používají tyto nástroje k mapování úloh přepravy s nulovými emisemi na základě různých konfigurací elektrického nákladního vozidla DAF a specifikací nabíjecího zařízení. Zkoumají alternativní technická řešení, poskytují jasný přehled o dopadech těchto řešení a určují optimální řešení úkolu zajistit přepravu s nulovými emisemi. Během všech těchto kroků úzce spolupracujeme se svými zákazníky.

 
Dealer advice

Servis elektrického vozidla

Elektrické vozidlo vyžaduje jiný servis než tradiční vozidla. Servisní dealer DAF má skutečně aktuální znalosti, a to spolu s odborníky, kteří jsou plně vyškoleni a certifikováni pro udržování vašich nákladních vozidel na silnici.

 
PACCAR Electric charging station

Nabíjecí systémy

Společnost DAF je tu pro vás, aby vám pomohla vybrat správné nabíjecí systémy pro vaše akumulátory. Úzce spolupracujeme s předními dodavateli a nabízíme široký výběr nabíjecích stanic a kapacit. Rovněž vyvíjíme přizpůsobené školení, které pomůže vašim řidičům co nejlépe využít elektrické vozidlo. To je jen další příklad toho, jak společnost DAF dělá více než realizaci dodávek nejlepších nákladních vozidel.

Nabijeci stanice pro elektricka vozidla
 

Nejnovější technologie akumulátorů

Není to vidět na první pohled. Nicméně model DAF CF Electric je vybaven jednou z největších inovací v oblasti technologie elektrických nákladních vozidel posledních let: akumulátorem LFP. LFP je zkratka pro lithium-železo-fosfátový akumulátor, což jsou tři hlavní součásti tohoto zdroje energie.

Společnost DAF Trucks je prvním hlavním výrobcem OEM, který používá tento typ napájecí jednotky ve svých nákladních vozidlech – samozřejmě po velmi dlouhém testování a rozsáhlém výzkumu. Akumulátory LFP mají oproti stávajícím akumulátorům s obsahem kobaltu a hořčíku tři obrovské výhody: vůbec neobsahují kobalt, jde o zdroj typu Cell to Pack a jsou extrémně bezpečné.

Bez obsahu kobaltu

Kobalt je často považován za základní surovinu pro akumulátory. Nejde však jen o to, že zásoby kobaltu jsou konečné: s ním spojený těžební průmysl není považován za udržitelný. Což je dobrý důvod, aby společnost DAF hledala alternativu, která eliminuje obě nevýhody. Varianta LFP tento požadavek splňuje, takže model CF Electric je ještě ekologičtějším nákladným vozidlem.

„Cell to Pack“

Akumulátor je navíc typu „Cell to Pack“. To znamená, že jednotlivé bateriové články lze skládat na sebe a že nejsou vyžadovány žádné vložené ochranné moduly mezi vrstvami. Tím se nesmírně zvyšuje hustota energie na litr. To se odráží v řadě nových modelů CF Electric. Přestože velikost akumulátorového zdroje zůstala téměř stejná, dojezd třetí generace modelu CF Electric se oproti jeho předchůdci dvojnásobný: z více než 100 na více než 200 kilometrů na jedno nabití.

Nejvyšší bezpečnost

Poslední důležitou výhodou oproti ostatním běžným chemickým složením akumulátorů je tepelná a chemická stabilita napájecího zdroje LFP. Složení z lithia, železa a fosfátu nejen zvyšuje odolnost akumulátoru proti přehřátí, ale také eliminuje tzv. termální samovolnou – řetězovou reakci v akumulátorovém zdroji. V důsledku toho je díky instalaci akumulátorů LFP možnost samovznícení snížena na nulu, čímž se opět zvyšují standardy bezpečnosti modelu CF Electric.

 
Contargo Containerlogistiek

Vynikající péče o řidiče

Informační panel řidiče poskytuje přesné informace o stavu nabití akumulátoru, průměrné spotřebě energie, okamžité spotřebě energie a úrovni regenerace.

 

„Důležitý krok vpřed“

„Díky prodlouženému dojezdu posiluje nová řada CF Electric naši přední pozici v oblasti elektrické silniční dopravy. Toto nákladní vozidlo bylo vyvinuto v reakci na rostoucí poptávku po lepší kvalitě vzduchu v našich městech a nižších emisích CO. 500 plně elektrických kilometrů denně je něco, s čím mohou provozovatelé přepravy skutečně pracovat.“

Ron Borsboom,
výkonný ředitel vývoje produktů DAF.

Ron Borsboom DAF
 
 

Související informace