DAF-Trucks-introduces-LF-Electric

DAF LF Electric

Ideální vozidlo pro distribuci s nulovými emisemi

 

Ideální vozidlo pro distribuci s nulovými emisemi

Díky snadnému přístupu do kabiny, bezkonkurenční ovladatelnosti a nízké pohotovostní hmotnosti pro vysoké užitečné zatížení je vozidlo DAF LF ideální pro rozvoz zboží nebo pro profesionální použití. Řada LF Electric nabízí všechny tyto vlastnosti, nulové emise a téměř tichou jízdu. Není těžké zjistit, proč je řada DAF LF tak úspěšná. Zajišťuje optimální komfort a praktičnost pro řidiče, kteří musejí často nastupovat a vystupovat z vozidla nebo musejí manipulovat s přepravními dokumenty. Model je zkonstruován speciálně pro městské aplikace a má prostornou, ale kompaktní kabinu, která nabízí vynikající jízdní vlastnosti a dobrou jízdní polohu.

 
 

Kompatibilní se síťovým napětím

Model LF Electric má kombinovaný systém nabíjení. Je vybaven vestavěným nabíjením, což znamená, že jej lze připojit k třífázovému zdroji elektrického napájení a nabíjet přes noc.— To je ideální pro případ, kdy se vozidlo na konci dne vrátí na svou domácí základnu. Akumulátory lze nabít z 20 % na 80 % za 6,5 hodiny a z 0 % na 100 % za 12 hodin.

Dojezd 280 kilometrů

19tunový model LF Electric má elektrický motor 260 kW (špičkový výkon 370 kW), který je napájen akumulátorem 282 kWh (efektivní výkon 252 kWh). Výsledkem je vynikající výkon, a co je ještě důležitější, dojezd až 280 kilometrů.’To je v této třídě jedinečné!

DAF-LF-Electric-small

Opravdu rychlé nabíjení

K dispozici je také rychlé nabíjení. Tato funkce vyžaduje instalaci stejnosměrné nabíječky (650 V DC, 150 kW) ve vašich prostorách, což umožňuje nabít akumulátory z 20 % na 80 % za pouhou jednu hodinu a z 0 % na 80 % za pouhé dvě hodiny. Tím se maximalizuje provozní doba vašeho vozidla LF Electric.

Chytré e-PTO

Společnost DAF může podle potřeby dodat vozidlo LF Electric vybavené e-PTO pro pohon přídavných zařízení a nástavby. To eliminuje potřebu samostatného zdroje napájení a umožňuje používat elektricky poháněné chladicí zařízení a zařízení pro svoz odpadu, takže– vaše vozidlo bude kompletně a zcela bez emisí CO2.

Vysoké užitečné zatížení

Vozidlo LF Electric je k dispozici jako vozidlo s podvozkem s rozvorem 5,30 m nebo 5,85 m; má celkovou hmotnost 19 tun a přípustnou hmotnost nástavby a užitečného zatížení 11,7 tuny, což je dostatečné pro většinu distribučních aplikací.

 
 
LF Electric Ghost view
DAF LF Electric, FA (4x2) rigid
Podvozek Vozidlo s podvozkem 4x2
GVW 19 tun
Rozvor náprav 530/585 centimetrů
Hmotnost podvozku 7 300 kg
Užitečné zatížení 11 700 kg
Elektrický motor Dana, permanentní magnet
Výkon 260 kW (jmenovitý) / 370 kW (špičkový)
Točivý moment 1 970 Nm
Kapacita akumulátoru 282 kWh (254 kWh efektivně)
Dojezd na plné nabití Až 280 km / 175 mil
 
 

Nejnovější technologie akumulátorů

Není to vidět na první pohled. Nicméně model DAF LF Electric je vybaven jednou z největších inovací v oblasti technologie elektrických nákladních vozidel posledních let: akumulátorem LFP. LFP je zkratka pro lithium-železo-fosfátový akumulátor, což jsou tři hlavní součásti tohoto zdroje energie.

Společnost DAF Trucks je prvním hlavním výrobcem OEM, který používá tento typ napájecí jednotky ve svých nákladních vozidlech – samozřejmě po velmi dlouhém testování a rozsáhlém výzkumu. Akumulátory LFP mají oproti stávajícím akumulátorům s obsahem kobaltu a hořčíku tři obrovské výhody: vůbec neobsahují kobalt, jde o zdroj typu Cell to Pack a jsou extrémně bezpečné.

Bez obsahu kobaltu

Kobalt je často považován za základní surovinu pro akumulátory. Nejde však jen o to, že zásoby kobaltu jsou konečné: s ním spojený těžební průmysl není považován za udržitelný. Což je dobrý důvod, aby společnost DAF hledala alternativu, která eliminuje obě nevýhody. Varianta LFP tento požadavek splňuje, takže model LF Electric je ještě ekologičtějším nákladným vozidlem.

„Cell to Pack“

Akumulátor je navíc typu „Cell to Pack“. To znamená, že jednotlivé bateriové články lze skládat na sebe a že nejsou vyžadovány žádné vložené ochranné moduly mezi vrstvami. Tím se nesmírně zvyšuje hustota energie na litr. To se odráží v řadě nových modelů LF Electric. Přestože velikost akumulátorového zdroje zůstala téměř stejná, dojezd třetí generace modelu LF Electric se oproti jeho předchůdci dvojnásobný: z více než 100 na více než 200 kilometrů na jedno nabití.

Nejvyšší bezpečnost

Poslední důležitou výhodou oproti ostatním běžným chemickým složením akumulátorů je tepelná a chemická stabilita napájecího zdroje LFP. Složení z lithia, železa a fosfátu nejen zvyšuje odolnost akumulátoru proti přehřátí, ale také eliminuje tzv. termální samovolnou řetězovou reakci v akumulátorovém zdroji. V důsledku toho je díky instalaci akumulátorů LFP možnost samovznícení snížena na nulu, čímž se opět zvyšují standardy bezpečnosti modelu LF Electric.

 

Obchodní partner

K dosažení bezemisní přepravy je potřeba více než jen nákup elektrického vozidla. Společnost DAF vyvinula pokročilé nástroje pro analýzu trasy a simulaci pro dosažení úspěšného řešení dopravy s nulovými emisemi. Zkušení prodejní poradci společnosti DAF používají tyto nástroje k mapování úloh přepravy s nulovými emisemi na základě různých konfigurací elektrického nákladního vozidla DAF a specifikací nabíjecího zařízení. Zkoumají alternativní technická řešení, poskytují jasný přehled o dopadech těchto řešení a určují optimální řešení úkolu zajistit přepravu s nulovými emisemi. Během všech těchto kroků úzce spolupracujeme se svými zákazníky.

 
Dealer advice

Servis elektrického vozidla

Elektrické vozidlo vyžaduje jiný servis než tradiční vozidla. Servisní dealer DAF má skutečně aktuální znalosti, a to spolu s odborníky, kteří jsou plně vyškoleni a certifikováni pro udržování vašich nákladních vozidel na silnici.

 
PACCAR Electric charging station

Nabíjecí systémy

Společnost DAF je tu pro vás, aby vám pomohla vybrat správné nabíjecí systémy pro vaše akumulátory. Úzce spolupracujeme s předními dodavateli a nabízíme široký výběr nabíjecích stanic a kapacit. Rovněž vyvíjíme přizpůsobené školení, které pomůže vašim řidičům co nejlépe využít elektrické vozidlo. To je jen další příklad toho, jak společnost DAF dělá více než realizaci dodávek nejlepších nákladních vozidel.

Nabijeci stanice pro elektricka vozidla
 

Související informace