Co nesmí chybět ve skříňce s nářadím pro nákladní vozidlo

Nic není víc frustrující, než když vás zdržuje malý úkol, pro který nemáte správný nástroj: chybí vám třeba lepicí páska, určitý šroubovák nebo náhradní žárovky. Když máte ty správné zásoby, můžete mnoho oprav provést sami a tím snížit zbytečné prostoje na minimum.

 

Základní skříňka s nářadím pro nákladní vozidlo

Některé přepravní společnosti vybavují řidiče (kompaktní) skříňkou s nářadím. Pokud jste toto vybavení nedostali, je rozumné pořídit si jeho základní součásti sami. Nikdy nevíte, kdy budou následující materiály přesně tím, co zachrání situaci. Vaše skříňka s nářadím by měla minimálně obsahovat tyto součásti:

  • Upevňovací materiály, jako jsou kabelové svorky
  • Izolepa a jiné druhy lepicích pásek
  • Kompletní sada obyčejných a nástrčných klíčů
  • Různé šrouby a matice
  • Náhradní žárovky a pojistky
  • Svítilna
 
Supplies tool box driver

Startovací kabely, sněhové řetězy a další položky

Existuje ještě mnoho dalších předmětů, které se sice nevejdou do samotné skříňky s nářadím, ale mohou se na cestách obzvlášť hodit: ať už vás postihne proražená pneumatika nebo náhle narazíte na zasněženou silnici, tyto materiály budou bezpochyby užitečné. Než odjedete, zkontrolujte, zda máte ve vozidle následující položky:

  • Startovací kabely
  • Sněhové řetězy
  • Náhradní pneumatika + zvedák

 

Tip: Sněhové řetězy budou potřeba málokdy (pokud vůbec). Ale když nastane jejich čas, je důležité, aby byly účinné. Sněhové řetězy pravidelně kontrolujte, zda stále fungují správně a zda jsou dostatečně flexibilní pro nasazení na kola.

 
Supplies tool box driver

Nezbytný nástroj: váš mobilní telefon

I když máte k dispozici všechno nezbytné nářadí, někdy nezbývá než si zavolat pomoc. V takových případech se neobejdete bez mobilního telefonu. Především se ujistěte, že s sebou vždy máte mobilní telefon a nabíječku, abyste nikdy nezůstali někde sami bezradní. Mezinárodní servisní službu International Truck Service je možné kontaktovat kdykoli. Pokud jste už poblíž domova, můžete se samozřejmě obrátit na svého servisního dealera DAF.

dealer_locator_sales_advice Nějaké doplňky nebo návrhy?

Všimli jste si, že tu něco chybí? Snažíme se být důkladní, ale vaše návrhy a nápady jsou více než vítány. Těšíme se, že nám je povíte. 

Zpět do znalostní databáze