scott lewis

Scott Lewis

Soutěž řidičů DAF Transport Efficiency Driver Champion 2018

Extrémně náročná a obtížná trať, ale bylo to úžasné!

 

„Vyhrát titul až na konci… neuvěřitelné!“

 

Soutěž řidičů DAF Transport Efficiency Driver Challenge se konala 19. a 20. května 2018 na okruhu Millbrook Proving Ground (Velká Británie). Lokální zastoupení společnosti DAF tuto akci pořádá každé dva roky, aby našlo toho nejlepšího řidiče ve Velké Británii. Po náročných kvalifikačních kolech spolu na mimořádně obtížné trati bojovala skupina 20 nejlepších řidičů. Vítězem ročníku 2018 se stal Scott Lewis ze společnosti Best Connection.

Soutěžící jeli na nejnovějších vozidlech DAF a měli před sebou celou řadu výzev zaměřených na testování jejich dovedností, jako jsou schopnosti řidiče a znalosti silnic a vozidel. „Bylo to fantastické,“ říká Scott Lewis, který získal řidičský průkaz na nákladní vozidla teprve v roce 2016.

"Byli jsme pod velkým tlakem a konkurence byla ostrá. Soutěžit s tak dobrými řidiči bylo úžasné. Varovali nás předem, že trať bude velmi náročná a nijak nelhali", pokračuje Scott. "Museli jsme také absolvovat zkoušky na různých vozidlech a v různých situacích, což nám všechno ještě ztížilo."

Scott dodává: Byla to fantastická akce, všichni ve společnosti DAF Trucks odvedli skvělou práci. Pokud jde o vozidla DAF: jedou plynule, motory reagují mimořádně rychle a kabiny jsou prostorné a pohodlné. Když to shrnu – je to sen každého řidiče!"

scott lewis
ProudDAF
 

 

Další příběhy: