Download
  • 30 ledna 2019
 

Vše o palivovém filtru Euro 6

Vozidla a motory pro přepravu těžkých nákladů jsou stále sofistikovanější a šetrnější vůči životnímu prostředí. Sofistikované technologie a přísné legislativní požadavky vyžadují přesné pracovní postupy. Aby se zachoval perfektní stav motoru a co nejdéle se předešlo problémům, je důležité, aby bylo palivo co nejčistší. Z toho důvodu jsme vyvinuli palivový filtr Euro 6. O palivovém filtru si můžete přečíst v tomto článku.

 
All about the Euro 6 fuel filter
 

Palivový filtr Euro 6 je jiný

Palivový filtr Euro 6 je více než jen palivový filtr. Na rozdíl od starších modelů obsahuje palivový filtr Euro vestavěný odlučovač vody. Zatímco dříve byly tyto dva díly oddělené, nyní tvoří jednu součást splňující normu Euro 6. To znamená, že je potřeba provádět pouze jednu úlohu údržby. Palivový filtr je rovněž zkonstruován pro ještě delší servisní intervaly – což je také praktické! 
Vedle filtru Euro 6 chrání DAF vysoce kvalitní palivový systém vašeho vozidla také pomocí ochrany palivového systému XM6. Ochrana palivového systému XM6 odstraňuje z paliva vodu a hrubé nečistoty, takže funguje jako předfiltr. Tento extra filtr doporučujeme zvláště tehdy, pokud vaše vozidlo DAF pravidelně navštěvuje místa s nižší kvalitou paliva.

Proč kupovat originální palivový filtr?

Vozidla DAF jsou montována přesně, aby zajišťovala optimální výkon. Originální díly DAF jsou navrženy speciálně pro vozidlo. Palivový filtr Euro 6 je vyroben přesně na míru motoru Euro 6 a velmi důkladně filtruje částice. V důsledku toho nejsou staré typy palivových filtrů vhodné pro použití ve vozidlech nové generace.

Buďte opatrní, pokud jde o neoriginální díly: nemáte jistotu, že filtr jiného výrobce nabídne požadovaný stupeň filtrace a hrozí větší riziko poškození. To může nakonec vést k poruše, neplánovaným opravám a vysokým nákladům, čemuž byste se samozřejmě raději vyhnuli.

Údržba palivového filtru Euro 6

Váš servisní dealer DAF zkontroluje a vymění palivový filtr Euro 6 během pravidelné údržby. Je nesmírně důležité, aby se do vysokotlakého systému vstřikování nedostaly při výměně filtrů žádné částice nečistot. Právě proto používáme při výměně filtrů speciálně vyvinutý postup.
Technici u vašeho servisního dealera DAF prošli teoretickým i praktickým školením a přesně vědí, na co mají dávat pozor. Pokud technik není s tímto postupem obeznámen, mohou nečistoty vniknou do vysokotlakého systému vstřikování, což může vést k vysokým nákladům na opravu. Předejděte zbytečným poruchám a problémům a pokaždé přivezte své vozidlo na pravidelnou údržbu a výměnu palivového filtru Euro 6 k servisnímu dealerovi DAF.

Obraťte se na svého servisního dealera DAF

Máte-li nějaké otázky ohledně palivového filtru Euro 6 nebo byste si jej chtěli nechat odborně vyměnit, obraťte se na svého servisního dealera DAF. Rád vám pomůže!