Download
  • 17 května 2019
  • Eindhoven
 

Partner v dílech

V roce 2016 představil operátor se smíšeným vozovým parkem Riverside Truck Rental, součást skupiny společností NRG Fleet Services (UK), nový nákupní program na úrovni celé společnosti Tak se společnost TRP stala jejich novým partnerem v obchodním řetězci. Program společnosti DAF pro vozidla a přívěsy všech značek zahrnoval nový způsob, jak řídit díly pro 2 000 vozidel společnosti Riverside.

 
TRP 25 years
 

S ročním obratem přes 115 milionů eur představuje společnost NRG Fleet Services celonárodního poskytovatele pronájmu, správy vozových parků a správy pneumatik. Společnost DAF Trucks navštívila Bellshill ve Skotsku kvůli setkání s Kenem MacLeodem, regionálním provozním ředitelem pro Skotsko a mužem, který uznává důležitost dobře promazaných operací s díly.

Kola se musí otáčet

MacLeod nás informuje: „Společnost NRG Group odpovídá za údržbu 2 000 smluvních vozidel a za mnoho zákazníkem vlastněných vozidel, což se rovná 600 000 nápravám a více než 2 milionům kol. Víme, že údržba vozového parku je velmi důležitá a je stejně důležité mít díly pro udržení vozového parku na cestách, aby vydělával peníze.“ Společnost Riverside má 13 technických center, strategicky umístěných v blízkosti hlavních tras ve Velké Británii.

Vysoká kvalita, přitažlivé ceny

Abychom mohli zajistit nepřetržitou podporu vozového parku, bylo nezbytné mít na místě klíčové skladové zásoby dílů (a zajistit jejich každodenní správu). Společnost TRP dokázala nabídnout konkurenční ceny a konzistentně vysokou kvalitu dílů na národní úrovni. Vedle společnosti DAF poskytuje společnost TRP podporu dílů pro řadu dalších značek vozidel a pro celou řadu modelů, jako jsou dodávky, tahače, minibusy atd.

MacLeod uvádí: „Nejdůležitější byly díly nejlepší kvality za nejlepší ceny. Celkové řízení dodávek dílů vyžaduje úzké partnerství mezi zákazníkem a dodavatelem a toho jsme také dosáhli." 

Skutečné partnerství

Společnost Riverside přesunula celou svou síť na jednobodovou fakturaci pro všechny účty za díly TRP. Během posledních dvou let přinesly společnosti TRP a Riverside zákazníkům další produkty.

Michael Hunt, ředitel prodeje dílů pro Velkou Británii a Irsko společnosti DAF Trucks: „Společnost NRG Fleet představuje pro společnosti TRP a DAF významného zákazníka. Roční útrata v síti dealerů DAF má vyšší než sedmimístnou hodnotu, z toho přibližně 50 % tvoří produkty TRP a 50 % originální díly DAF. Vliv společnosti NRG a využití mobilních techniků vedlo k plné optimalizaci sítě dealerů DAF. Vytvoření NRG jako národního zákazníka s vozovým parkem nám umožňuje zajistit konzistentní ceny, zatímco síť dealerů DAF poskytuje zásoby SOR (prodej nebo vrácení) v dílnách společnosti Riverside pro zajištění okamžité dostupnosti. Zákazníci mají také přístup do obchodu DAF Webshop se všemi jeho rychlými a snadnými funkcemi.“ 

Přítomnost v terénu

Stejně jako v případě všech úspěšných partnerství je podnikání opětováno prostřednictvím působení společnosti TRP z areálu společnosti NRG Fleet v Ellesmere Port a také z dílny společnosti Riverside v Bellhillu. Vyhrazený pracovník TRP pro díly řídí všechny denní požadavky. Tato služba na míru je poskytována s laskavým svolením místního dealera DAF Imperial Commercials a představuje významný přínos.

Tam, kde jsou odpadky

„Ve Velké Británii je k dispozici celá řada velkých společností v oblasti nakládání s odpady ochrany životního prostředí,“ říká Michael Hunt, „společnost DAF Trucks má vztahy se všemi z nich. Produktová řada TRP a naše podpůrná infrastruktura nám pomáhají rozvíjet tyto dlouhodobé vztahy. Náš dosavadní úspěch prokázal vysokou kvalitu a konkurenční povahu produktů zastřešených značkou TRP. Aktivně se zaměřujeme na tuto oblast, protože rozvíjíme náš sortiment do oblastí, jako jsou speciální nástavby, komponenty pro zvedání nádob na odpad a díly pro zametací vozidla.“

Pro zákazníky v budoucnosti a pro společnost NRG Fleet v současnosti je klíčem k úspěchu dlouhodobé partnerství. Je to nadšení zkušených, zaangažovaných lidí, kteří zajišťují služby a podporu, aby se kola stále otáčela.