Archív

 • PACCAR vystavuje na akci CES 2019 inovativní nákladní vozidla s elektrickým pohonem a s vodíkovými palivovými články

  Společnost PACCAR se v týdnu od 7. ledna účastní veletrhu CES 2019, jenž se koná v Las Vegas ve státě Nevada. CES je jednou z největších světových akcí, na níž se představují poslední technologické inovace. PACCAR zde vystavuje tři vozidla s nulovými emisemi s elektrickým pohonem. Dva modely mají energii uloženou v elektrických akumulátorech – Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV, třetí model – Kenworth T680 – získává elektrickou energii pro pohon z vodíkových palivových článků, vyvinutých ve spolupráci se společností Toyota. Tato nákladní vozidla jsou určena pro celou řadu aplikací a typů provozu, mimo jiné silniční přepravu zboží, dopravu v přístavech a městskou rozvážku.

 • 540 tahačů DAF XF pro Hegelmann Transporte Group

  Renomovaná mezinárodní přepravní společnost Hegelmann Transporte Group rozšiřuje svůj vozový park o 540 tahačů DAF XF. Společnost, která má sídlo na jihu Německa, objednala nové tahače XF 480 FT Super Space Cab. Jejich dodávky budou realizovány v průběhu let 2019 a 2020. Pro společnost DAF Trucks jde již o třetí velkou objednávku v krátkém časovém období – po 400 nákladních vozidel pro společnost Renewi, zabývající se odpadovým hospodářstvím, a 1 500 vozidel, která objednala přepravní společnost Girteka Logistics.

 • Flotila GISTRANS už jen s vozidly DAF

  Společnost GISTRANS CZECH REPUBLIC pořídila v letošním roce od dealera TRUCK TRADE dalších šest nových XF 480 FT 4×2 a završila tím několikaletou obměnu své flotily. Ta je nyní složena výhradně z vozidel DAF.

 • Společnost Jumbo přebírá první elektrické vozidlo DAF CF Electric

  Začíná velké testování v reálném provozu

  Společnost DAF Trucks dnes dodala své první nákladní vozidlo s plně elektrickým pohonem. Převzal si jej nizozemský řetězec supermarketů Jumbo. DAF CF Electric je výsledkem společného vývoje DAF a VDL. Společnost Jumbo jej bude využívat k zásobování svých supermarketů na jihu Nizozemska. Generální ředitel společnosti Jumbo Frits van Eerd převzal klíčky nového DAF CF Electric od prezidenta společnosti DAF Trucks Harryho Wolterse; přítomen byl také Willem van der Leegte, prezident a generální ředitel společnosti VDL Groep.

 • Exkluzivní DAF XF 90th Anniversary Edition si odváží společnost Nicotrans

  Společnost Nicotrans si slavnostně převzala nový DAF XF z exkluzivní limitované edice představené k 90. výročí založení značky DAF. Nicotrans tak obohatil svou flotilu 160 vozidel o prestižní tahač s mimořádnou výbavou a nepřehlédnutelným designem.

 • Dalších 1 500 tahačů DAF XF pro společnost Girteka Logistics

  Na základě vynikajících zkušeností z provozu si přední evropská přepravní společnost Girteka Logistics objednala dalších 1 500 nákladních vozidel DAF XF. Prvních 500 tahačů DAF XF již Girteka Logistics převzala počátkem tohoto roku.

 • Nový dealer DAF na východním Slovensku – SPEDOX

  Od října 2018 se mezi dealerství DAF zařadila prešovská společnost SPEDOX, s.r.o. Prodejní a servisní dealer bude své služby poskytovat zákazníkům na východním Slovensku. Kvalitní služby, na jaké jsou zákazníci DAF zvyklí, naleznou ve zcela nových prostorech na atraktivním místě u dálnice D1.

 • Společnost DAF představuje novou kolekci dárkových předmětů

  Pro muže. Pro ženy. Pro děti. Pro sportovce. Pro kancelář. Pro každodenní použití. Společnost DAF Trucks představuje novou řadu dárkových a propagačních předmětů pro všechny fanoušky DAF a na oslavu 90. výročí založení společnosti DAF. Nová kolekce je dostupná prostřednictvím on-line obchodu DAF: www.dafshop.com.

 • Společnost DAF našla nejstarší vozidlo DAF ve službách přepravy

  Padesátiletý DAF A1600 denně v provozu

  „Náš DAF je sice 50 let starý, ale do důchodu se stále ještě nechystá.“ Po rozsáhlém pátrání našla společnost DAF nejstarší vozidlo DAF, které stále slouží v běžném provozu – a jezdí se s ním téměř denně. Mluvíme o neuvěřitelně houževnatém modelu A1600, jehož majiteli jsou Frits a Nicky Hoefnagelsovi. Ti jej využívají k přepravě nostalgické pouťové atrakce po celém Nizozemsku. „Ano, samozřejmě že ho využíváme jako každé jiné nákladní auto. K tomu přece vozidla DAF jsou, ne?“

 • DAF XF získal v Severním Irsku ocenění „Truck of the Year“

  DAF XF získal při udělování severoirských prestižních ocenění v sektoru nákladní dopravy Export & Freight Transport & Logistics Awards 2018 titul „Truck of the Year“ (Nákladní vozidlo roku).