Archív

 • DAF udělil ocenění „Mezinárodní dealerství roku 2019“

  Společnost DAF udělila na Mezinárodním setkání dealerů ve španělské Malaze firmě De Burgh/LenGo z Nizozemska ocenění „Mezinárodní dealer DAF roku 2019“, a to za vynikající výsledky v oblasti prodeje nákladních vozidel, náhradních dílů a finančních služeb a za dosažení vysoké spokojenosti jejích zákazníků. Dealer F&G Commercials ze Spojeného království byl jmenován „Mezinárodním dealerem roku PACCAR Parts Europe“, polské dealerství TB Truck & Trailer Serwis Sp. z o.o. pak získalo ocenění „Mezinárodní dealer roku PACCAR Financial Europe“. Významného ocenění „Silver Award“ dosáhl český dealer TRUCK TRADE za poskytování profesionálních služeb zákazníkům.

 • Společnost DAF pomáhá řetězci supermarketů Albert Heijn elektrifikovat přepravu

  Nákladní vozidla s elektrickým a hybridním pohonem pro přepravní společnosti Simon Loos a Peter Appel Transport

  Společnost DAF Trucks pomáhá nizozemskému řetězci supermarketů Albert Heijn s elektrifikací dopravy při zásobování jeho obchodů. Přepravním společnostem Simon Loos a Peter Appel Transport, které zásobují obchody řetězce Albert Heijn, byla předána první elektrická nákladní vozidla. To je začátek dlouhodobého testování v běžném provozu. Jsou v něm zahrnuta jak tři vozidla s plně elektrickým pohonem, tak dvě hybridní nákladní vozidla s možností dobíjení z elektrické sítě – ta jsou dokonce první v Evropě.

 • DAF CF Electric pro Tinie Manders Transport z Geldropu

  Společnost DAF Trucks dodala společnosti Tinie Manders Transport z nizozemského Geldropu nákladní vozidlo s plně elektrickým pohonem. DAF CF Electric s technologií E-Power od výrobce VDL zajišťuje kyvadlovou přepravu zásilek pro DHL v oblasti Eindhovenu. První vozidlo CF Electric bylo uvedeno do provozu v prosinci loňského roku a využívá jej řetězec supermarketů Jumbo.

 • 2018 – rekordní rok pro společnost DAF

  Společnost DAF Trucks překonala v roce 2018 všechny rekordy. Díky historicky vysokému tržnímu podílu 16,6 % se značka DAF stala druhou největší v Evropě v segmentu těžkých nákladních vozidel nad 16 tun. Společnost DAF je s významným podílem 19,8 % jedničkou na evropském trhu v důležitém segmentu tahačů.

 • PACCAR vystavuje na akci CES 2019 inovativní nákladní vozidla s elektrickým pohonem a s vodíkovými palivovými články

  Společnost PACCAR se v týdnu od 7. ledna účastní veletrhu CES 2019, jenž se koná v Las Vegas ve státě Nevada. CES je jednou z největších světových akcí, na níž se představují poslední technologické inovace. PACCAR zde vystavuje tři vozidla s nulovými emisemi s elektrickým pohonem. Dva modely mají energii uloženou v elektrických akumulátorech – Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV, třetí model – Kenworth T680 – získává elektrickou energii pro pohon z vodíkových palivových článků, vyvinutých ve spolupráci se společností Toyota. Tato nákladní vozidla jsou určena pro celou řadu aplikací a typů provozu, mimo jiné silniční přepravu zboží, dopravu v přístavech a městskou rozvážku.

 • 540 tahačů DAF XF pro Hegelmann Transporte Group

  Renomovaná mezinárodní přepravní společnost Hegelmann Transporte Group rozšiřuje svůj vozový park o 540 tahačů DAF XF. Společnost, která má sídlo na jihu Německa, objednala nové tahače XF 480 FT Super Space Cab. Jejich dodávky budou realizovány v průběhu let 2019 a 2020. Pro společnost DAF Trucks jde již o třetí velkou objednávku v krátkém časovém období – po 400 nákladních vozidel pro společnost Renewi, zabývající se odpadovým hospodářstvím, a 1 500 vozidel, která objednala přepravní společnost Girteka Logistics.

 • Flotila GISTRANS už jen s vozidly DAF

  Společnost GISTRANS CZECH REPUBLIC pořídila v letošním roce od dealera TRUCK TRADE dalších šest nových XF 480 FT 4×2 a završila tím několikaletou obměnu své flotily. Ta je nyní složena výhradně z vozidel DAF.

 • Společnost Jumbo přebírá první elektrické vozidlo DAF CF Electric

  Začíná velké testování v reálném provozu

  Společnost DAF Trucks dnes dodala své první nákladní vozidlo s plně elektrickým pohonem. Převzal si jej nizozemský řetězec supermarketů Jumbo. DAF CF Electric je výsledkem společného vývoje DAF a VDL. Společnost Jumbo jej bude využívat k zásobování svých supermarketů na jihu Nizozemska. Generální ředitel společnosti Jumbo Frits van Eerd převzal klíčky nového DAF CF Electric od prezidenta společnosti DAF Trucks Harryho Wolterse; přítomen byl také Willem van der Leegte, prezident a generální ředitel společnosti VDL Groep.

 • Exkluzivní DAF XF 90th Anniversary Edition si odváží společnost Nicotrans

  Společnost Nicotrans si slavnostně převzala nový DAF XF z exkluzivní limitované edice představené k 90. výročí založení značky DAF. Nicotrans tak obohatil svou flotilu 160 vozidel o prestižní tahač s mimořádnou výbavou a nepřehlédnutelným designem.

 • Dalších 1 500 tahačů DAF XF pro společnost Girteka Logistics

  Na základě vynikajících zkušeností z provozu si přední evropská přepravní společnost Girteka Logistics objednala dalších 1 500 nákladních vozidel DAF XF. Prvních 500 tahačů DAF XF již Girteka Logistics převzala počátkem tohoto roku.