Archív

 • Společnost DAF rozšiřuje svou nabídku pro stavebnictví

  Nové konfigurace podvozku, nové nápravy

  Cílem společnosti DAF Trucks je nabídnout dopravcům vozidlo, které je navrženo přesně podle jejich požadavků. Proto rozšiřuje svoji nabídku o celou řadu nových konfigurací vozidel, včetně podvozku 8x4 se dvěma poháněnými tandemovými nápravami a zadní řízenou vlečenou nápravou. Nizozemský výrobce nákladních vozidel dále představuje 10tunovou přední nápravu vlastní konstrukce a zcela novou 7,5tunovou zadní vlečenou nápravu. Novinky podtrhují záměr společnosti DAF rozšířit nabídku podvozků pro montáž nástaveb, zejména v segmentu vozidel určených pro stavebnictví.

 • DAF udělil ocenění „Mezinárodní dealerství roku 2019“

  Společnost DAF udělila na Mezinárodním setkání dealerů ve španělské Malaze firmě De Burgh/LenGo z Nizozemska ocenění „Mezinárodní dealer DAF roku 2019“, a to za vynikající výsledky v oblasti prodeje nákladních vozidel, náhradních dílů a finančních služeb a za dosažení vysoké spokojenosti jejích zákazníků. Dealer F&G Commercials ze Spojeného království byl jmenován „Mezinárodním dealerem roku PACCAR Parts Europe“, polské dealerství TB Truck & Trailer Serwis Sp. z o.o. pak získalo ocenění „Mezinárodní dealer roku PACCAR Financial Europe“. Významného ocenění „Silver Award“ dosáhl český dealer TRUCK TRADE za poskytování profesionálních služeb zákazníkům.

 • Společnost DAF pomáhá řetězci supermarketů Albert Heijn elektrifikovat přepravu

  Nákladní vozidla s elektrickým a hybridním pohonem pro přepravní společnosti Simon Loos a Peter Appel Transport

  Společnost DAF Trucks pomáhá nizozemskému řetězci supermarketů Albert Heijn s elektrifikací dopravy při zásobování jeho obchodů. Přepravním společnostem Simon Loos a Peter Appel Transport, které zásobují obchody řetězce Albert Heijn, byla předána první elektrická nákladní vozidla. To je začátek dlouhodobého testování v běžném provozu. Jsou v něm zahrnuta jak tři vozidla s plně elektrickým pohonem, tak dvě hybridní nákladní vozidla s možností dobíjení z elektrické sítě – ta jsou dokonce první v Evropě.

 • DAF CF Electric pro Tinie Manders Transport z Geldropu

  Společnost DAF Trucks dodala společnosti Tinie Manders Transport z nizozemského Geldropu nákladní vozidlo s plně elektrickým pohonem. DAF CF Electric s technologií E-Power od výrobce VDL zajišťuje kyvadlovou přepravu zásilek pro DHL v oblasti Eindhovenu. První vozidlo CF Electric bylo uvedeno do provozu v prosinci loňského roku a využívá jej řetězec supermarketů Jumbo.

 • 2018 – rekordní rok pro společnost DAF

  Společnost DAF Trucks překonala v roce 2018 všechny rekordy. Díky historicky vysokému tržnímu podílu 16,6 % se značka DAF stala druhou největší v Evropě v segmentu těžkých nákladních vozidel nad 16 tun. Společnost DAF je s významným podílem 19,8 % jedničkou na evropském trhu v důležitém segmentu tahačů.

 • PACCAR vystavuje na akci CES 2019 inovativní nákladní vozidla s elektrickým pohonem a s vodíkovými palivovými články

  Společnost PACCAR se v týdnu od 7. ledna účastní veletrhu CES 2019, jenž se koná v Las Vegas ve státě Nevada. CES je jednou z největších světových akcí, na níž se představují poslední technologické inovace. PACCAR zde vystavuje tři vozidla s nulovými emisemi s elektrickým pohonem. Dva modely mají energii uloženou v elektrických akumulátorech – Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV, třetí model – Kenworth T680 – získává elektrickou energii pro pohon z vodíkových palivových článků, vyvinutých ve spolupráci se společností Toyota. Tato nákladní vozidla jsou určena pro celou řadu aplikací a typů provozu, mimo jiné silniční přepravu zboží, dopravu v přístavech a městskou rozvážku.

 • 540 tahačů DAF XF pro Hegelmann Transporte Group

  Renomovaná mezinárodní přepravní společnost Hegelmann Transporte Group rozšiřuje svůj vozový park o 540 tahačů DAF XF. Společnost, která má sídlo na jihu Německa, objednala nové tahače XF 480 FT Super Space Cab. Jejich dodávky budou realizovány v průběhu let 2019 a 2020. Pro společnost DAF Trucks jde již o třetí velkou objednávku v krátkém časovém období – po 400 nákladních vozidel pro společnost Renewi, zabývající se odpadovým hospodářstvím, a 1 500 vozidel, která objednala přepravní společnost Girteka Logistics.

 • Flotila GISTRANS už jen s vozidly DAF

  Společnost GISTRANS CZECH REPUBLIC pořídila v letošním roce od dealera TRUCK TRADE dalších šest nových XF 480 FT 4×2 a završila tím několikaletou obměnu své flotily. Ta je nyní složena výhradně z vozidel DAF.

 • Společnost Jumbo přebírá první elektrické vozidlo DAF CF Electric

  Začíná velké testování v reálném provozu

  Společnost DAF Trucks dnes dodala své první nákladní vozidlo s plně elektrickým pohonem. Převzal si jej nizozemský řetězec supermarketů Jumbo. DAF CF Electric je výsledkem společného vývoje DAF a VDL. Společnost Jumbo jej bude využívat k zásobování svých supermarketů na jihu Nizozemska. Generální ředitel společnosti Jumbo Frits van Eerd převzal klíčky nového DAF CF Electric od prezidenta společnosti DAF Trucks Harryho Wolterse; přítomen byl také Willem van der Leegte, prezident a generální ředitel společnosti VDL Groep.

 • Exkluzivní DAF XF 90th Anniversary Edition si odváží společnost Nicotrans

  Společnost Nicotrans si slavnostně převzala nový DAF XF z exkluzivní limitované edice představené k 90. výročí založení značky DAF. Nicotrans tak obohatil svou flotilu 160 vozidel o prestižní tahač s mimořádnou výbavou a nepřehlédnutelným designem.