DAF-LongHaulage-Temperature-Controlled-Application-3840x3000

Objevte řešení společnosti DAF pro přepravu s regulovanou teplotou

 

Dálková přeprava

S regulovanou teplotou

Na klimatizovanou přepravu se samozřejmě vztahují stejné požadavky jako na všechna ostatní nákladní vozidla v případě dálkové přepravy. Široký sortiment specifikací vozidel dokazuje, že společnost DAF je odborníkem i na tento konkrétní segment trhu.

Ačkoli je efektivita nepochybně důležitá, maximální dostupnost vozidla je možná ještě důležitější. Klimatizovaná přeprava koneckonců zahrnuje přepravu chlazeného a dokonce i zmrazeného zboží, které podléhá rychlé zkáze a řídí se dlouhým seznamem přísných evropských a vnitrostátních předpisů (HACCP/ATP).

Vozidla zajišťující klimatizovanou přepravu jsou vybavena chladicí jednotkou nad kabinou nebo před přívěsem. Chladicí jednotku lze napájet různými způsoby, například pomocí hydraulického čerpadla PTO. Společnost DAF také nabízí možnost elektrického generátoru připojeného přímo k motoru. Na těchto řešeních DAF je skvělé, že jsou k dispozici pro všechny motory PACCAR – od 4,5 do 12,9 litru.

Řešení na míru slouží nejen ke splnění požadavků na napájení chladicích jednotek, ale také pro specifikace podvozku. Je dobré vědět, že u tahačů lze polohu točnice měnit, aby se prostor pro chladicí jednotky. Blatníky na kabině jsou navrženy tak, aby umožňovaly snadné zakrytí unikátních nástaveb o šířce 2,6 m, jak to vyžadují pokyny pro přepravu s regulovanou teplotou.