DAF XB Electric

Vozidla DAF XB Electric nové generace

Ideální distribuční vozidlo s nulovými emisemi

 

Dokonale vhodné pro udržitelnou distribuci v rámci města a regionu

Společnost DAF rozšiřuje nabídku produktů „s nulovými emisemi“ o novou řadu DAF XB Electric. Volba modelu XB Electric je správnou volbou pro další omezení emisí uhlíku. Model DAF XB Electric obsahuje nejlepší pohodlí řidiče ve své třídě, jízdní vlastnosti, účinnost a bezpečnostní funkce jako verze XB se vznětovým motorem.  Nový model DAF XB Electric je dokonale vhodný pro udržitelnou distribuci v rámci města a regionu. Vedle verzí 16 a 19 tun je k dispozici verze 12 tun se 17,5” koly; k dispozici je pouze jeden nástupní schůdek. Rozvory začínají od 4,2 metru.

 
DAF XB Electric

Dojezd až 350 kilometrů

Elektromotor modelu XB Electric poskytuje jmenovitý výkon 120 nebo 190 kW v závislosti na specifikaci a jmenovitý točivý moment 950 Nm a 1 850 Nm (špičkový 2 600 Nm a 3 500 Nm). Pro nejnižší možný dopad na životní prostředí a nejvyšší odolnost používá společnost DAF vysokoenergetické akumulátory s lithium-fosfátem železa (LFP – lithium ferro fosfát), bez obsahu kobaltu a hořčíku a s hrubým obsahem energie 141 kWh až 282 kWh. Díky tomu má model XB Electric dojezd až 350 mimořádně tichých kilometrů s ‘nulovými emisem’. To je více než dostatečné pro potřeby provozovatelů městské distribuční přepravy.

Rychlé a pomalé nabíjení

Speciální vlastností nového vozidla DAF XB Electric je ‘kombinovaný systém nabíjení’. Systém umožňuje nabíjení vozidla prostřednictvím běžné elektrické sítě a je ideální, když se vozidlo na konci dne vrátí na domácí základnu. Rychlé nabíjení akumulátorů (650 V DC, 150 kW) z 20 % na 80 % zabere pouze 40 až 70 minut v závislosti na specifikaci.

 

Pomůžeme vám nastartovat vaši plně elektrickou budoucnost

Společnost DAF vás může provést přechodem na dopravu s nulovými emisemi. Můžeme vám doporučit a dodat optimální konfiguraci nákladního vozidla a strategii nabíjení pro vaši firmu. Naše rozsáhlá síť servisních dealerů navíc nabízí zařízení, odborné rady a speciální školicí program pro řidiče, který vám zajistí maximální využití potenciálu vašeho elektrifikovaného provozu.

 
 

Nepřekonatelná bezpečnost

Nové vozidlo DAF XB Electric se dodává sadou pokročilých asistenčních systémů pro nejvyšší úroveň bezpečnosti a pohodlí řidiče ve své třídě.

Distribution-Banner-3840x1300_03

Virtuální zážitek DAF

Objevte vozidlo DAF XB nové generace, vydejte na virtuální zkušební jízdu a objevte mnoho dalších možností, které nabízí virtuální zážitek DAF!

Navštívit
 
 
 
DAF-XB-Electric-truck-and-charger

Nabíjecí systémy

Společnost DAF je vám k dispozici, aby vám pomohla vybrat správné nabíjecí systémy pro vaše akumulátory. Úzce spolupracujeme s předními dodavateli a nabízíme široký výběr nabíjecích stanic a kapacit. Vyvíjíme také přizpůsobené školení, které vašim řidičům pomůže maximálně využít vaše elektrické vozidlo. To je jen další příklad toho, že společnost DAF je více než jen dodavatel nejlepších nákladních vozidel.

Další informace
 

Nejnovější technologie akumulátorů

Není to vidět na první pohled. Nicméně vozidla DAF Electric jsou vybavena jednou z největších inovací v oblasti technologie elektrických nákladních vozidel posledních let: akumulátorem LFP. LFP je zkratka pro lithium-železo-fosfátový akumulátor, což jsou tři hlavní součásti tohoto zdroje energie.

Společnost DAF Trucks je prvním hlavním výrobcem OEM, který používá tento typ napájecí jednotky ve svých nákladních vozidlech – samozřejmě po velmi dlouhém testování a rozsáhlém výzkumu. Akumulátory LFP mají oproti stávajícím akumulátorům s obsahem kobaltu a hořčíku tři obrovské výhody: vůbec neobsahují kobalt, jde o zdroj typu Cell to Pack a jsou extrémně bezpečné.

Bez obsahu kobaltu

Kobalt je často považován za základní surovinu pro akumulátory. Nejde však jen o to, že zásoby kobaltu jsou omezené: s ním spojený těžební průmysl není považován za udržitelný. Což je dobrý důvod, aby společnost DAF hledala alternativu, která eliminuje obě nevýhody. Varianta LFP tento požadavek splňuje, takže model DAF Electric je ještě ekologičtějším nákladným vozidlem.

DAF LFP battery

„Cell to Pack“

Akumulátor je navíc typu „Cell to Pack“. To znamená, že jednotlivé bateriové články lze skládat na sebe a že nejsou vyžadovány žádné vložené ochranné moduly mezi vrstvami. Tím se nesmírně zvyšuje hustota energie na litr.

Nejvyšší bezpečnost

Poslední důležitou výhodou oproti ostatním běžným chemickým složením akumulátorů je tepelná a chemická stabilita napájecího zdroje LFP. Složení z lithia, železa a fosfátu nejen zvyšuje odolnost akumulátoru proti přehřátí, ale také eliminuje tzv. termální samovolnou řetězovou reakci v akumulátorovém zdroji. V důsledku toho je díky instalaci akumulátorů LFP možnost samovznícení snížena na nulu, čímž se opět zvyšují standardy bezpečnosti modelu DAF Electric.

 
 
 

Obchodní partner

K dosažení bezemisní přepravy je potřeba více než jen nákup elektrického vozidla. Společnost DAF vyvinula pokročilé nástroje pro analýzu trasy a simulaci pro dosažení úspěšného řešení dopravy s nulovými emisemi. Zkušení prodejní poradci společnosti DAF používají tyto nástroje k mapování úloh přepravy s nulovými emisemi na základě různých konfigurací elektrického nákladního vozidla DAF a specifikací nabíjecího zařízení. Zkoumají alternativní technická řešení, poskytují jasný přehled o dopadech těchto řešení a určují optimální řešení úkolu zajistit přepravu s nulovými emisemi. Během všech těchto kroků úzce spolupracujeme se svými zákazníky.

 
Dealer advice

Servis elektrického vozidla

Elektrické vozidlo vyžaduje jiný servis než tradiční vozidla. Servisní dealer DAF má skutečně aktuální znalosti, a to spolu s odborníky, kteří jsou plně vyškoleni a certifikováni pro udržování vašich nákladních vozidel na silnici.

 
DAF XB

Vysoký výkon vznětového motoru

Kromě inovativní, plně akumulátorové elektrické hnací jednotky je nová řada DAF XB k dispozici se vznětovými motory PACCAR PX-5 a PACCAR PX-7. Tyto motory jsou připraveny pro použití HVO, což snižuje emise CO2 až o 90 % („od zdroje ke kolu“).

Další informace