Nepřekonatelná efektivita

 

Díky modelům XF, XG a XG+ nové generace stanovuje společnost DAF nový standard efektivity přepravy. Sofistikovaná vozidla pro dálkovou a těžkou nákladní dopravu mají aerodynamický design, který představuje špičku v oboru. Inovativní motory PACCAR MX a také pokročilé automatizované převodovky TraXon a spolehlivé zadní nápravy DAF přispívají k působivé úspoře paliva až o 10 %. Nízká hmotnost vozidla a vynikající možnosti servisu přispívají k nejvyššímu užitečnému zatížení a provozuschopnosti ve své třídě. Nezbytným předpokladem dosažení nejvyšší efektivity přepravy je vždy začít výběrem dokonalé specifikace pro danou práci. Ať už potřebujete nákladní vozidlo se 2, 3 nebo 4 nápravami, s jednoduchými nebo zdvojenými poháněnými nápravami, vždy je k dispozici model DAF nové generace, který dokonale splní vaše potřeby!

 
 
Logo Green Truck 2023

Vítěz ocenění Green Truck Award 2023

Pokud zvolíte novou generaci vozidel DAF XF, XG nebo XG+, jste připraveni na zítřek. Model XF 450 byl dokonce oceněn cenou Green Truck 2023. Tato nová generace vozidel DAF je dobrá nejen pro vás, ale také pro životní prostředí.

 
Green Truck 2023 Comparison Test (EN)
 
 

Výjimečná aerodynamika

Vynikající aerodynamický výkon je základním kamenem nákladních vozidel DAF nové generace. Po rozsáhlých simulacích a silničních testech bylo dosaženo extrémně nízkého odporu vzduchu díky dokonalému vedení větru okolo, skrze a pod vozidlem. Výsledkem je 22% zlepšení aerodynamického výkonu, které posiluje úspornou spotřebu paliva a váš zisk.

 

Vysoký výkon hnací soustavy

Společnost DAF představuje novou generaci motorů PACCAR MX o objemu 10,8 litru a 12,9 litru v nových modelech DAF XF, XG a XG+. S větším točivým momentem a několika novými technickými inovacemi, které posouvají efektivitu na ještě vyšší úroveň. Inovací je tolik, že je těžké je vyjmenovat všechny, ale patří k nim například:

  • nový blok motoru a hlava válců
  • nově navržené vstřikovače
  • turbokompresor nové generace

Systém dodatečné úpravy (EAS) 

Systém dodatečné úpravy emisí výfukových plynů motoru (EAS) poskytuje skvělý výkon díky nové konstrukci a vedení. Nově navržený podvozek s výfukovým potrubím ještě více snižuje tepelné ztráty mezi motorem a systémem EAS a zajišťuje tak maximální účinnost.

Engine detail
 
Gearbox

Převodovky nové generace

Vozidla DAF nové generace jsou standardně vybavena automatizovanými převodovkami TraXon, které poskytují efektivní a ekologicky šetrnou hnací soustavu s vynikající ovladatelností. Mezi nové klíčové technologie patří automatická volba rozjezdového převodového stupně, vylepšené prediktivní funkce a (volitelně) funkce výzva k pohybu. 

 

Chytrá regulace paliva

Nové prediktivní funkce převodovky TraXon také zahrnují nejnovější generaci prediktivního tempomatu a nové funkce EcoRoll, které umožňují dosáhnout až 93 km/h na konci klesání. Optimalizovaná funkce EcoRoll zabraňuje zbytečnému brzdění a následným ztrátám energie. Kromě toho funkce náhledu ovládání rychlosti při jízdě ze svahu v kombinaci s vylepšenou motorovou brzdou MX odstraňuje potřebu intardéru, snižuje celkovou hmotnost vozidla a zvyšuje vaši efektivitu.

 

Vysoce účinné zadní nápravy

Vozidla DAF nové generace jsou k dispozici s předními nápravami o hmotnosti 8 a 9 tun a se širokou škálou poháněných zadních náprav o hmotnosti 13 a 11,5 tun s redukcí v náboji kola nebo bez ní, a v případě potřeby v kombinaci s tlačenou nebo vlečenou nápravou. Ucelené spektrum převodových poměrů zadní nápravy zajišťuje nejlepší možnou účinnost pro každou aplikaci. Pro další optimalizaci účinnosti snižují hladiny oleje a nová ložiska pastorku třecí ztráty. Je použita nová generace brzdových třmenů, které jsou lehčí a robustnější, zatímco nové aktivní třmeny zabraňují ztrátám třením, když se nepoužívají brzdy.

Rear axle
 

Chladicí systém další úrovně

U modelů XF, XG a XG+ nové generace je pasivní chlazení vylepšeno přidáním vzduchových kanálů pro vynikající aerodynamiku pod kapotou, ve výbavě je celoplošný chladič vzduchu pro lepší řízení teploty a zapouzdření namontované na kabině pro lepší proudění vzduchu. Tyto funkce zajišťují minimální zapojení ventilátoru díky optimálnímu využití každého kilogramu vzduchu vstupujícího do mřížky. To jednoduše šetří energii.

 
Chassis

Vynikající vstřícnost vůči výrobcům nástaveb

Vozidla XF, XG a XG⁺ nové generace nabízí vynikající vstřícnost pro výrobce nástaveb prostřednictvím rozsáhlé kabeláže připravené pro rychlou a snadnou instalaci všech běžných nástaveb a součástí, jako jsou spouštěcí zadní čela.

 

V rámci podpory kompletního vybavení nástavby je k dispozici široká řada elektrických a elektronických funkcí pro zapojení PTO, nastavení vzduchového odpružení a ovládání vybavení nástavby. Pro efektivní montáž nástaveb jsou k dispozici také moduly pro upevnění nástavby.

Kromě toho jsou nové modely XF, XG a XG⁺ v rámci vysokého stupně vstřícnosti vůči výrobcům nástaveb dostupné s rozsáhlou řadou výkonných motorů, převodovek a PTO na setrvačníku, což přispívá ke špičkové efektivitě vozidel DAF nové generace.

 
 

Servisní služby budoucnosti

S uvedením modelů DAF XF, XG a XG+ nové generace začíná společnost DAF novou éru s ohledem na jednoduchost servisu.

  • Bezdrátové aktualizace OTA pro motor a systémy dodatečné úpravy výfukových plynů, jednotka ECU vozidla, její centrální bezpečnostní brána (CSG) a služba DAF Connect.
  • Standardní servisní intervaly jsou 125 000 km/rok.
  • Pro dálkovou přepravu je k dispozici možnost dlouhého vypouštění. To znamená, že pro všechny silniční aplikace je servisní interval jednou ročně (až 200 000 km), který je v našem oboru jedinečný.
  • Program DAF MultiSupport nabízí celoevropské smlouvy na opravy a údržbu s nepřetržitou mezinárodní zákaznickou podporou, což zvyšuje maximální flexibilitu a dostupnost vozidel.

PACCAR Connect

Na základě dat v reálném čase poskytuje služba PACCAR Connect otevřené, jednoduché a důvěryhodné služby Connected Services navržené pro zefektivnění vašich operací. Služba PACCAR Connect vám pomůže zvýšit dostupnost vozidla, snížit provozní náklady a optimalizovat efektivitu logistiky.

Další informace

Opravy a údržba

Služba DAF MultiSupport nabízí širokou řadu smluv na opravy a údržbu, které zajišťují servis a podporu nejvyšší kvality pro vaše vozidla a předvídatelné náklady, které vás zbaví starostí a zajistí klid.

Více informací

Dealeři DAF

Díky naší husté síti více než 1 000 dealerů zajišťujících služby prodeje a servisu je vždy nablízku dealer společnosti DAF, který vám poskytne odborné poradenství a pomoc po celou dobu životnosti vašeho vozidla.

DAF Dealer Locator