DAF Electric vehicles and charger

Elektrická vozidla s akumulátorem

Řešení přepravy s nulovými emisemi

 

Připraveno na budoucnost

Stále více evropských obcí oznamuje, že vnitřní městské oblasti budou v budoucnu přístupné pouze vozidlům s nulovými emisemi – což z plně elektrických vozidel činí významnou možnost, jak tyto požadavky splnit. Plně elektrická řešení také nabízejí odvětví přepravy příležitost podílet se na řešení problémů globálního oteplování a kvality místního ovzduší.

 
 
 

Společnost DAF dodává kompletní řešení

Společnost DAF je předním dodavatelem elektrických vozidel. Byli jsme jedním z prvních evropských výrobců nákladních vozidel, kteří úspěšně uvedli na trh plně elektrický nákladní vůz. Ve společnosti DAF je však elektrická jízda mnohem více než jen hledání správného nákladního vozidla pro konkrétní použití. Elektrická jízda také zahrnuje účinné nabíjecí systémy, robustní elektrické motory, možnosti elektrického vývodového hřídele (PTO) a další. Vše začíná rozsáhlým konzultačním procesem. Jeden z našich specialistů na elektrická vozidla vám pomocí pokročilých programů simulace tras ukáže, jak u vás bude používání elektrického vozidla vypadat v každodenní praxi: jakou podobu by mohly mít vaše trasy, plánování cest a správa vozového parku.

 
 

Osvědčená technologie

Je důležité mít na paměti, že technologie elektrických hnacích soustav byla důkladně testována. Společnost DAF dodává plně elektrická vozidla již několik let a získává stovky tisíc kilometrů praktických zkušeností. Vynikající kvalita a spolehlivost, kterou je společnost DAF proslulá, jsou také nedílnou našich elektrických vozidel.

 
Contargo Containerlogistiek Employee

Nabíjení v domácím depu

Pro rozvoz ve vnitřních městských oblastech jsou ideálním řešením elektrická vozidla. V noci se tato vozidla vracejí na svou domácí základnu, kde lze plně nabít akumulátory. Moderní akumulátory podporují geografickou oblast dojezdu, která je obvykle více než dostatečná pro jeden den běžného používání. Elektrická vozidla jsou také ideální pro kyvadlovou přepravu – průběžné přesouvání zboží mezi pevně danými místy. Akumulátory lze nabíjet, když je přívěs nebo nástavba nakládána nebo vykládána, což zvyšuje efektivitu přepravy.

 

Menší uhlíková stopa – méně emisí CO2

Při používání ekologické energie mohou elektrická vozidla také snížit dopad vašich přepravních operací na emise CO2 a rovněž vám mohou pomoci dosáhnout cílů udržitelnosti. Elektrické pohonné jednotky jsou navíc velmi tiché, což je ideální pro večerní nebo noční dodávky.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Nabíjecí systémy

Společnost DAF je vám k dispozici, aby vám pomohla vybrat správné nabíjecí systémy pro vaše akumulátory. Úzce spolupracujeme s předními dodavateli a nabízíme široký výběr nabíjecích stanic a kapacit. Vyvíjíme také přizpůsobené školení, které vašim řidičům pomůže maximálně využít vaše elektrické vozidlo. To je jen další příklad toho, že společnost DAF je více než jen dodavatel nejlepších nákladních vozidel.

Nabijeci stanice pro elektricka vozidla
DAF CF and LF Electric

Čísla v první řadě

Je pravda, že elektrická vozidla jsou stále ještě dražší než jejich dieselové protějšky, ale stojí za to zjistit, jaké místní a národní pobídkové programy pro vás mohou být k dispozici. Je také důležité přezkoumat, jak můžete těžit z nižších nákladů na energii. Bez ohledu na to, jak elektrická vozidla vnímáte, v konečném důsledku vám poskytne neomezený přístup do zón s vysokou ochranou životního prostředí, a to jak nyní, tak i v budoucnu. Tichá vozidla s nulovými emisemi prokazují závazek vaší společnosti vůči ochraně životního prostředí. Navíc jsou dobré pro vaši firmu a dobré pro svět, ve kterém žijeme.

 
 
 

 

“Plánování a jízda s elektrickými nákladními vozidly vyžadují jiný přístup. Musíte zajistit, aby byla práce pro vozidlo vhodná a nikoli naopak. Pro optimální využití vozidla je důležité, abyste mohli během nakládky a vykládky nabíjet akumulátory. Elektrické vozidlo může být vynikající alternativou pro městskou distribuci.”

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 
 
 

Související informace