DAF CF Electric

Elektrická vozidla s akumulátorem

Technologie nulových emisí pro distribuci v centrech měst

 

Několik měst oznámilo, že v nadcházejících letech povolí vjezd do svých center pouze bezemisním vozidlům. To znamená, že elektrické vozidlo má světlou budoucnost. Jako provozovatel přepravy budete muset do takových vozidel investovat, abyste mohli do center měst zajíždět.

 
 

Udáváme směr 

Společnost DAF udává směr v oblasti elektrických vozidel s akumulátorem (BEV neboli Battery Electric Vehicle). Koneckonců, společnost DAF byla jedním z prvních výrobců, kteří využili plně elektrická vozidla v terénním testu u zákazníků kvůli získání praktických zkušeností. Model CF Electric je nyní dostupný k prodeji v několika zemích.

Objednat nyní

Model DAF CF Electric funguje plně na elektřinu díky technologii E-Power od společnosti VDL. Srdcem hnací soustavy je 210kilowattový elektrický motor, který čerpá energii z lithium-iontového akumulátoru o celkové kapacitě 350 kWh (efektivní kapacita je 315 kWh). Model CF Electric nejnovější generace má vyšší dojezd přibližně 200 kilometrů, v závislosti na aplikaci. Servisní dealer DAF vám rád poskytne na míru přizpůsobenou kalkulaci podle použití a pomůže vám určit optimální způsob využití vašich vozidel.


Přečtěte si více o modelu CF Electric
 
First-DAF-CF-Electric-refuse-collection-truck-delivered-to-ROVA-0
 

Nyní byla dodána první elektrická, tříosá vozidla pro svoz odpadu CF Electric určená pro svoz odpadních produktů v ‘městských oblastech’ s nulovými emisemi.

 
 
Contargo Containerlogistiek Employee

Inteligentní plánování

Elektrická hnací soustava stále ještě předkládá určité výzvy. Elektřina ne vždy vzniká ‘ekologickým’ způsobem, veřejně dostupná infrastruktura pro nabíjení zdaleka není dokonalá a akumulátory jsou nákladné, těžké a stále mají omezenou kapacitu. Avšak pomocí inteligentního plánování a dobíjení akumulátorů, když je právě příležitost — někdy stačí i pouhá půlhodina— a už je možné ujet 500 kilometrů na elektřinu denně.

 
 

 

“Plánování a jízda s elektrickými nákladními vozidly vyžadují jiný přístup. Musíte zajistit, aby byla práce pro vozidlo vhodná a nikoli naopak. Pro optimální využití vozidla je důležité, abyste mohli během nakládky a vykládky nabíjet akumulátory. Elektrické vozidlo může být vynikající alternativou pro městskou distribuci.”

 

Eveline Manders
Tinie Manders Transport

 

Eveline Manders
 
 
 
 

Související informace