New-Generation-DAF-Electric

DAF XD Electric nové generace

Jízda s nulovými emisemi

 

Spojení toho nejlepšího z obou světů

Oceňovaný model DAF XD nové generace je nyní k dispozici s vysoce efektivní elektrickou pohonnou jednotkou. Model DAF XD Electric, postavený na stejné platformě zaměřené na efektivitu, bezpečnost a přímý výhled, nabízí to nejlepší z obou světů: Nejlepší model DAF, jaký byl kdy vyroben s pokročilou technologií, který přispívá k udržitelnější budoucnosti. Pokročilé bezpečnostní funkce. Špičková hnací soustava. Vynikající pohodlí pro řidiče. Nízko upevněná kabina. Vlastnosti, díky kterým je model DAF XD Electric ideální pro regionální a městskou distribuci. Komplexní řešení přepravy pro aplikace s nulovými emisemi.

 

Nejmodernější elektrické motory

Moderní vozidla DAF XD Electric jsou poháněna efektivními a spolehlivými elektrickými motory s permanentními magnety PACCAR EX-D1 a PACCAR EX-D2, které nabízejí výkon od 170 kW / 230 k do 350 kW / 480 k. Pro dokonalé přizpůsobení těchto elektrických vozidel vašim potřebám a aplikaci je k dispozici kompletní řada akumulátorů se 2 až 5 řetězci, což přináší dojezdy s ‘nulovými emisemi’ téměř 500 kilometrů na jedno nabití. V důsledku toho mohou provozovatelé přepravy při optimálním plánování jízd a nabíjení v praxi dosáhnout působivých 1 000 plně elektrických kilometrů denně.

DAF-XD-Electric-FAN-LHD-ghostview
Typ vozidla Elektrický motor Výkon motoru Točivý moment Počet modulů Výstupní akumulátorový zdroj
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 170 kW (230 k) 930 Nm 2 až 5 modulů 210 kWh–525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 220 kW (300 k) 930 Nm 3 až 5 modulů 315 kWh až 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D1 270 kW (370 k) 930 Nm 3 až 5 modulů 315 kWh až 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 270 kW (370 k) 1370 Nm 3 až 5 modulů 315 kWh až 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 310 kW (420 k) 1370 Nm 4 nebo 5 modulů 420 kWh nebo 525 kWh
DAF XD Electric PACCAR EX-D2 350 kW (480 k) 1370 Nm 4 nebo 5 modulů 420 kWh nebo 525 kWh
 
New-Generation-DAF-Electric

Vstřícnost vůči výrobcům nástaveb

Díky flexibilnímu a modulárnímu krytu akumulátorů na podvozku nabízí model DAF XD Electric nové generace špičkovou vstřícnost pro výrobce nástaveb. Akumulátory lze optimálně umístit podle způsobu využití vozidla, takže například zůstane dostatek prostoru pro nástavby bočních nakladačů a podpěr jeřábu. Systém e-PTO 650 V je k dispozici jako volitelné vybavení pro napájení přídavných zařízení, jako je elektrické chladicí zařízení pro přepravu s regulovanou teplotou nebo elektrohydraulický jeřáb. Tím se eliminuje potřeba samostatného generátoru.

 
New-Generation-DAF-Electric-XD

Standardní rychlé nabíjení stejnosměrným proudem, volitelné nabíjení střídavým proudem

Vozidla XD Electric nové generace lze rychle nabít výkonem až 325 kW, což umožňuje doplnit energii akumulátoru se 3 řetězci za pouhých 45 minut z 0 na 80 % kapacity. Dokonce i největší akumulátor lze plně nabít z vybitého stavu na 100 % za méně než dvě hodiny.

Volitelně je k dispozici vestavěná nabíječka s možností nabíjení střídavým proudem (AC) až do 22 kW. To poskytuje nejvyšší flexibilitu pro ovládání vozidla, a to i ve vzdálených oblastech.

Podpora přechodu k jízdě na elektrický pohon

Váš servisní dealer DAF vám poskytne na míru přizpůsobené prodejní poradenství založené na pokročilých modelech simulace tras, které napomůže hladkému přechodu na elektrická nákladní vozidla s nulovými emisemi. Servisní dealeři navíc nabízejí provozní podporu prostřednictvím široké nabídky prémiových nabíječek PACCAR, které jsou dokonale vyladěny pro nová vozidla XD Electric.

Komplexní řada zahrnuje řešení pro pevné nabíjení s výkonem až 50 kW při standardním střídavém proudu a až 350 kW pro mimořádně rychlé nabíjení stejnosměrným proudem. Navíc jsou k dispozici mobilní nabíječky, které zajišťují maximální flexibilitu.

 
DAF-Electric-truck-and-charger

Nabíjecí systémy

Společnost DAF je vám k dispozici, aby vám pomohla vybrat správné nabíjecí systémy pro vaše akumulátory. Úzce spolupracujeme s předními dodavateli a nabízíme široký výběr nabíjecích stanic a kapacit. Vyvíjíme také přizpůsobené školení, které vašim řidičům pomůže maximálně využít vaše elektrické vozidlo. To je jen další příklad toho, že společnost DAF je více než jen dodavatel nejlepších nákladních vozidel.

Další informace
 
 
 

Objevte kompletní řadu elektrických vozidel DAF Electric...

 
 
DAF XD Electric DVE

Virtuální zážitek DAF

Objevte vozidlo DAF XD Electric nové generace, vydejte na virtuální zkušební jízdu a objevte mnoho dalších možností, které nabízí virtuální zážitek DAF!

Navštívit