Když je rozměrům dán prostor,
vznikne něco jedinečného.

 

Evropská komise zavedla nové předpisy týkající se hmotností a rozměrů s cílem posouvat hranice s ohledem na emise (CO2), bezpečnost dopravy a pohodlí pro řidiče. Společnost DAF je prvním ze všech evropských výrobců nákladních vozidel, který představuje zcela novou generaci nákladních vozidel s vysoce atraktivním vzhledem a velmi aerodynamickým designem, přičemž využívá další svobodu, kterou nová legislativa nabízí. V nové generaci vozidel DAF, která mění pravidla hry, se spojuje špičková efektivita, bezpečnost a pohodlí pro řidiče.

 
 

Velký, větší, největší

 Nové modely XF, XG a XG+ představují novou generaci vozidel DAF pro dálkovou přepravu, která jsou připravena na budoucnost. Všechny tři varianty kabin, které plně využívají nové evropské předpisy pro hmotnosti a rozměry, vynikají krásným a vysoce aerodynamickým designem. Kromě toho nabízejí obrovský vnitřní prostor pro bezkonkurenční pohodlí řidičů.

 
Virtual Experience banner

Virtuální zážitek DAF

Vyzkoušejte vozidla DAF nové generace, vyrazte na virtuální zkušební jízdu a objevte mnoho dalších možností, které nabízí virtuální zážitek DAF!

Navštívit
 

Příčiny vývoje

Nová generace vozidel DAF je plně v souladu s cíli nových předpisů EU týkajících se hmotností a rozměrů a byla vyvinuta s plným zaměřením na hlavní kritéria vývoje: zavedení nového průmyslového standardu efektivity, bezpečnosti a pohodlí pro řidiče.

 
 
 
 

Připraveno na budoucnost

Svět se mění. Nutnost snížit emise CO2 kvůli změně klimatu, zlepšit kvalitu ovzduší v městských oblastech a zvýšit bezpečnost dopravy, zejména pro zranitelné účastníky silničního provozu, jde ruku v ruce s nedostatkem řidičů z povolání a potřebou přilákat kvalitní a profesionální řidiče.

“Nová generace modelů XF, XG a XG+ je odpovědí společnosti’DAF na tuto výzvu. Jedná se o kompletní řadu vozidel pro dálkovou přepravu, která startují budoucnost a zavádějí novou éru efektivity přepravy, bezpečnosti a pohodlí pro řidiče. Vozidla DAF nové generace představují zcela novou a mimořádně energeticky úspornou platformu vozidel, která je plně připravena na budoucí nosiče energie, zatímco její ultramoderní vznětové motory jsou připraveny na nejnovější generace biopaliv a budoucí ekologická paliva.”

Ron Borsboom,
výkonný ředitel vývoje produktů DAF

Ron Borsboom
 
 
Transport-Efficiency-lower-fuel-consumption-rgb-outline-blue

10%

nižší spotřeba paliva

DAF Driver truck

12.5

Objem kabiny (m³)

Transport-Efficiency-higher-vehicle-availability-rgb-outline-blue

200000

Servisní intervaly (km)

 
AR-app-visual

Objevte novou generaci vozidel DAF v rozšířené realitě

Společnost DAF představuje nový způsob, jak objevovat nákladní vozidla DAF nové generace. Prohlédněte si novou generaci modelu DAF XG⁺ v interaktivní aplikaci rozšířené reality.
Stáhněte si aplikaci nyní!

Zjistěte více na YouTube

Stáhnout aplikaci

Stáhněte si aplikaci v obchodě App Store nebo Google Play!

App Store Google Play