Thomas-Beton-Loading-de-042

Thomas Beton

Větší objem přepravy, menší spotřeba paliva

 

Větší objem přepravy,
menší spotřeba paliva

 

Specializovaná firma Thomas Beton se sídlem v Kielu přepravuje beton a provozuje tři domíchávače betonu od společnosti DAF, které přinášejí překvapivé výsledky ve srovnání se zbytkem vozového parku.
Automatizovaná převodovka hladce a bez námahy přejde na další rychlostní stupeň, když Thomas Weber opouští staveniště v ústí řeky Schwentine v Kielu. „Převodovka ve vozidle DAF nikdy neškube ani neuvízne. Jezdí báječně potichu“, libuje si dálkový řidič z výrobního závodu v Kielu, který patří společnosti Thomas Beton GmbH. 

 
 

Thomas-Beton-Thomas-Weber-round-1

Thomas Weber, řidič
Jezdí báječně potichu“

Fuhrparkleiter-Dirk-Nickelsen-Thomas-Beton-round

Manažer vozového parku Dirk Nickelsen:
„Vozidla DAF spotřebovávají méně paliva než jiné značky nákladních vozidel, zvláště v městském provozu“

 
 

Řidič Weber míří zpět do Graswegu, aby vyzvedl další dávku betonu. Krátká vzdálenost mezi staveništěm a betonárkou znamená, že dnes jel tam a zpátky mezi oběma místy téměř desetkrát. „V městském provozu je to hodně náročná práce. Potřebujete pevné nervy a spolehlivý vůz“, vysvětluje řidič. 

Thomas Weber je součástí týmu řidičů zaměstnaných u specialisty na beton v Kielu už tři a půl roku. Společnost má tým 97 dálkových řidičů, kteří cestují z 25 německých betonárek a obsluhují různá staveniště v celém severním Německu. Vozový park se skládá z více než 80 specializovaných vozidel na přepravu betonu. „Asi před dvěma let jsme se rozhodli vybudovat vlastní vozový park“, vysvětluje B. Rainer Brings, generální ředitel společnosti Thomas Beton v Německu. 

 

 
Thomas-Beton-Staff-de-033
 
 
DAF-Thomas-Beton-de-2500px-058

Vozový park společnosti nyní obsahuje tři domíchávače betonu DAF CF 410 Construction se sestavou bubnu od společnosti Putzmeister, dodávka čtvrtého vozidla se očekává zanedlouho. „Asi před dvěma lety nás servisní dealer DAF Fricke Nutzfahrzeuge GmbH, který sídlí v Neumünsteru, přesvědčil k vyzkoušení vozidla DAF. Pořád na nás dělá skvělý dojem a už jsme začali jednat o dalších vozidlech. DAF má potenciál nahradit jednu z dalších značek, kterou v současnosti ve vozovém parku máme“, říká B. Rainer Brings.

Roli tu hraje i finanční rozvaha. „Vozidla DAF spotřebovávají méně paliva než jiné značky nákladních vozidel, zvláště v městském provozu“, vysvětluje Dirk Nickelsen, manažer vozového parku ve společnosti Thomas Beton. Společnost Thomas Beton může navíc přepravit 8,5 metru krychlového betonu na každou dodávku, což je o půl metru krychlového betonu víc, než zvládnou přepravit těžší konkurenční vozidla. Dalším důležitým prvkem je, že se řidiči cítí v nových vozidlech pohodlně. „Ve vozidle DAF se pohodlně sedí a kokpit má přehledné uspořádání“, říká dálkový řidič Weber. Řízení těchto vozidel je opravdové potěšení.

 

 
 

Fakta a čísla

Thomas Beton 

colleagues_rgb_outline

97

Zaměstnanci

services_fleet_rgb_outline

80

Nákladní vozy

Additional payload

8,5

Produkce v m3 (mil.)

 
thomasbeton.de
 

 

Další příběhy: