DAF Municipal_XD_SL_350_FAN530_LHD_VDLSideloader

Budoucnost přepravy v komunálních službách

 
 
 

Splnění všech požadavků

 

Vozidla v komunálních službách jsou často provozována v rušných prostředích s úzkými uličkami. Výborná ovladatelnost a bezpečnost jsou tedy klíčové vlastnosti. V současnosti jsou však stejně důležité i nízké emise, neboť trend směřuje k chytrým městům jako zdravým místům k životu a stále přibývá legislativy, která zvyšuje poptávku po vozidlech šetrných k životnímu prostředí.

Vozidla DAF XD a XF nové generace jsou ideální pro komunální účely. Jejich konstrukce je přívětivá pro výrobce nástaveb a již disponují vybavením pro nejširší možnou škálu aplikací, od nakladačů pro svoz odpadu a zametačů až po sklápěče a násypníky, a dokonce i „víceúčelová“ vozidla, která lze například v zimě využít jako sněhové pluhy. Dodávají se s výběrem tichých, ale výkonných a hospodárných hnacích soustav a je možné vybrat i elektrické motory.

Požadavky kladené na vozidla v komunálních službách jsou velmi rozmanité. Dvě, tři nebo čtyři nápravy, poloautomatická nebo plně automatická převodovka, krátký nebo dlouhý podvozek, široká nabídka PTO pro napájení nástavby a tak dále. Nové modely XD a XF umožňují rychlé a efektivní splnění těchto požadavků.

 
 

Na vozidla pro komunálních služby jsou kladeny specifické a náročné požadavky, jako například:

  • Ovladatelnost, zejména v úzkých uličkách
  • Bezpečnost, zejména při provozu v rušných městských prostředích
  • Tichý provoz
  • Podvozek pro výměnné nástavby
  • Deska pro přídavné přední příslušenství
 
DAF_XF_Day_480_Robust_FAQ530_Grondzuiger_final_v4
 

Ideální crossover: Modely XD a XF Extra Robust

Všechny konfigurace modelů XD a XF, ať už s pevnou nástavbou či tahače, jsou rovněž k dispozici v provedení „Extra Robust“. Kabiny verzí Extra Robust zřetelně vycházejí z modelů XDC a XFC, zatímco podvozek je identický se silniční řadou modelů XD a XF. Díky tomu je řada Extra Robust ideální volbou pro provozovatele v segmentech stavebnictví a komunálních služeb, kteří nepotřebují terénní schopnosti – včetně světlé výšky a velkého nájezdového úhlu –, ale oceňují výhody konstrukce kabiny, která nabízí nejvyšší odolnost. Té je dosaženo prostřednictvím speciálního třídílného ocelového nárazníku s integrovanými mlhovými světly, standardní ochranné desky chladiče a předním ochranným ocelovým nosníkem proti podjetí.

 
 

Objevte aplikace pro přepravu v komunálních službách

 
 
DAF XD Electric garbage collector

Komunální a elektrické: Dokonale sladěná dvojice

Modely DAF XD a XF nové generace lze vybavit plně elektrickou hnací jednotkou PACCAR, která vám umožní splnit nové předpisy a přispět ke zdravějším městům. Elektrické hnací jednotky PACCAR byly plně testovány a nabízejí robustní elektrické motory a velký dojezd. Společnost PACCAR nabízí také řadu nabíjecích systémů prémiové kvality, včetně vestavěných, externích a rychlých způsobů nabíjení. Ať je provozní nastavení jakékoli, najdeme řešení nabíjení, které splní vaše potřeby.

Další informace
 
 
BannerMunicipal-3840x1300_01

Virtuální zážitek DAF

Objevte aplikace pro přepravu v komunálních službách, vyrazte na virtuální zkušební jízdu a objevte mnoho dalších možností, které nabízí virtuální zážitek DAF!

Navštívit