DAF-Municipal-segment-3840x3000-v2

Dopravní řešení DAF pro komunální dopravu

 

Městské služby

Komunální vozidla často fungují v přeplněných městských prostředích, kde jsou úzké ulice běžným jevem. To znamená, že manévrovatelnost a bezpečnost jsou důležitými prvky každého vozidla provozovaného v komunálním segmentu. Další typickou charakteristikou pro komunální vozidla je široká škála aplikací, a tedy i použité nástavby. Proto je důležité flexibilní rozvržení podvozku, které umožňuje snadnou montáž pro výrobce nástaveb.

Společnost DAF nabízí širokou škálu vozidel, která jsou vysoce vhodná pro komunální aplikace. Díky účinným a robustním hnacím ústrojím, pohodlným kabinám s vynikající viditelností a velké a profesionální síti prodejců jsou zaručeny nízké celkové náklady na vlastnictví. Produkty a služby DAF se zaměřují na vysokou úroveň spolehlivosti, takže zákazníci mohou těžit z maximální doby provozuschopnosti.

Vysokou prioritou pro obce se stala také péče o životní prostředí. Protože za účelem poskytnutí správného příkladu pro toto odvětví a zajištění toho, aby jeho komunita byla šetrná k životnímu prostředí a zdravé místo k životu, projevují obce velký zájem o vozidla s nízkými emisemi a používání nejnovějších „zelených“ technologií. V tomto ohledu je společnost DAF zajímavým partnerem, kromě „dieselových motorů splňujících nejnovější emisní normu EURO 6 jsou všechny motory ve všech vozidlech DAF připraveny také na hydrogenovaný rostlinný olej (HVO) nebo„ modrou “naftu a směsi (B20 / B30) běžné nafty s bionaftou. To ještě více snižuje emise. Směsi HVO a bionafty lze použít v jakémkoli moderním vozidle DAF, aniž byste na vozidle museli provádět jakékoli úpravy. Kromě vznětových motorů nabízí DAF také plně elektrické verze některých modelů. Dobrým příkladem je CF FAN, který lze dodat jako plně elektrickou verzi a je skvělou platformou pro sběr odpadu, vyprazdňování jímek nebo pro použití jako komunální vozidlo.