Specials-Grey-Application-3840x3000

Objevte řešení společnosti DAF pro těžkou nákladní dopravu

 

Speciální aplikace

Přeprava nadměrných nákladů

Přeprava nadměrných nákladů nebo speciální přeprava – vítejte ve světě mimořádně velkých nebo těžkých nákladů. Nebo obojího. Ať jsou vaše požadavky na přepravu jakkoli náročné, společnost DAF vám může nabídnout dokonalé řešení v tomto

Speciální přeprava se vztahuje na objemy a hmotnosti, jejichž rozměry jsou mimo standardní předpisy pro přepravu nákladu. Pro tento druh přepravy jsou často vyžadovány licence a povolení, a dokonce i přítomnost doprovodných vozidel.             

Společnost DAF může zajistit dokonalé nákladní vozidlo pro vaše požadavky na ‘ nadměrné náklady’. Se třemi nebo čtyřmi nápravami, s dvojitým pohonem nebo s jednoduchým pohonem, v provedení s podvozkem nebo jako tahač. Model FTM 8x4 je nejpůsobivější model řady XF: Tahač s dvojitým pohonem na tři nápravy pro zatížení až 120 tun. V případě potřeby můžeme jít ještě výše.

Pro usnadnění přepravy nadměrných nákladů vyvinula společnost DAF jedinečný program řazení převodových stupňů u poloautomatické převodovky TraXon, která umožňuje hladký rozjezd i při největších zatíženích. Také velmi usnadňuje manévrování s vozidlem, což může být velmi důležité v segmentu, kde vozidla často musí jet stylem „stop-start“. Tato vysoká úroveň ovladatelnosti také usnadňuje život řidiči: vozidlo pracuje nehlučně a téměř zcela automaticky, což řidiči umožňuje soustředit pozornost na silnici a na svůj výjimečný náklad.

S výkonem motoru 390 kW / 530 k a širokou škálou konfigurací podvozku, převodových ústrojí a typů kabin se vždy najde těžká váha DAF, která je pro vás ta pravá.