Long haulage

Řešení společnosti DAF pro dálkovou přepravu

 

Přeprava na velké vzdálenosti

Přibližně 45 % veškeré přepravy zboží v Evropě probíhá po silnici a přeprava na velké vzdálenosti tvoří v této procentuální hodnotě velký podíl. Což není překvapivé, vzhledem k nejvyšší flexibilitě nákladního vozidla jako dopravního prostředku.

U nákladních vozidel, která ujedou 120 000 až 150 000 a někdy až 200 000 kilometrů ročně, jde především o dosažení maximální dostupnosti a nejnižších nákladů na kilometr. Z toho důvodu společnost DAF věnovala v případě modelů XF, XG a XG+ nové generace tolik pozornosti k dosažení nejlepší možné aerodynamiky. V kombinaci s nejúčinnějšími hnacími soustavami v oboru, příznivými hmotnostmi vozidel a nejnovějšími elektronickými systémy pro řidiče je výsledkem nejnižší možná spotřeba paliva. Skutečnost, že nákladní vozidla DAF mají servisní interval až 200 000 kilometrů znamená, že každý rok vyžadují pouze jednu návštěvu servisu.

Když je potřeba údržba, vždy je nablízku servisní dealer DAF. Díky společnosti PACCAR Parts má vždy na skladě požadované díly a služba DAF ITS je připravena v případě potřeby pomoci řidičům na silnici. Vozidla jsou vyrobena tak, aby jezdila den za dnem a online systém správy vozového parku DAF Connect je schopen sledovat výkonnost vozového parku i řidičů v reálném čase.

Pohodlí řidiče bylo vždy velmi důležitým faktorem v dálkové přepravě a současný závažný nedostatek řidičů v Evropě jej činí ještě důležitějším. Proto má společnost DAF nyní nejlepší kabiny na trhu s nejlepší jízdní pozicí, největšími a nejpohodlnějšími lůžky a designem a úrovní luxusu, které jsou v tomto odvětví jedinečné.

Řidič si také může vychutnat fantastické jízdní vlastnosti a mimořádně nízkou úroveň hluku, což zvyšuje pohodlí řidiče a přispívá k bezpečnosti. To je patrné i na inteligentní konstrukci přístrojové desky, u které jsou přístupné všechny jízdní funkce na volantu – „Ruce na volantu, oči na silnici“. To znamená, že vás nic nebude rozptylovat. Pokud jde o dálkovou přepravu, bezpečnost je stále prioritou číslo jedna.