• úterý 15. května 2018
  • Praha
 

Řešení na míru – podvozek DAF CF 480 FAS 6×2

„Spolupráce se společností DAF je výborná!“

Přímo ve zpracovatelském středisku v pražské Hostivaři a zároveň v sídle společnosti GERA export import spol. s r. o. si její majitel Ing. Karel Koch převzal další dvě vozidla značky DAF, tentokrát model CF 480 FAS 6×2. 

 
DAF Gera
Ing. Karel Koch, majitel společnosti GERA, export import, spol. s r.o. (vlevo); Ondřej Holub, ředitel společnosti GERA, export import, spol. s r.o. (vpravo)
 

Vozidla DAF CF 480 FAS 6x2 s vlečenou zadní nápravou s dvojmontáží jsou vybavena speciální nástavbou – hydraulickým nakládacím jeřábem PALFINGER EPSILON Q170 Z 96 a dvacetitunovým jednoramenným nosičem kontejnerů PALFINGER PALIFT P 17A. Základem poháněcího ústrojí je motor PACCAR MX-13 (355 kW/483 koní), který plní emisní normu Euro 6 a je doplněn mimořádně výkonnou motorovou brzdou MX. Motor je spojen s automatizovanou 16stupňovou převodovkou TraXon, která díky zcela novému provedení umožňuje významnou úsporu paliva, dosahuje vyšší účinnosti a přesnějšího řazení. Pro optimální rozložení hmotnosti a vysoké užitečné zatížení byla zvolena přední náprava s nosností 9 tun a součástí výbavy je i systém pro sledování zatížení náprav. Nástavba si vyžádala přesunutí jednotky EAS (DPF), aby uvolnila prostor právě specifickému provedení ramena nakládacího jeřábu.

„Spolupráce se společností DAF je výborná,“ uvedl při přebírání vozidel majitel rodinné společnosti GERA export import spol. s r. o. Ing. Karel Koch. „K vozidlům DAF nás přivedly reference o úsporných vozidlech vysoké kvality, spolehlivosti a nadstandardních službách. O tom jsme se mohli přesvědčit přímo u dealera DAF Trucks Praha, s.r.o., kde nám maximálně vycházeli vstříc při jednáních. Postavit pro nás speciál a po všech stránkách jej přizpůsobit není snadné. Zabýváme se totiž výkupem kovů ve svých 17 pobočkách a zpracovatelském středisku v Hostivaři. Odtud dodáváme veškerý materiál přímo do hutí. První vozidlo DAF, které provozujeme v naší flotile od září 2017, nás svými kvalitami a nízkými provozními náklady přesvědčilo, a to především svým bezproblémovým a ekonomickým provozem. Proto jsme i letos zvolili značku DAF, tentokrát podvozek CF 480 FAS 6×2 s nakládacím jeřábem a dvacetitunovým jednoramenným nosičem kontejnerů šitým na míru. Rozhodnutí pořídit nové vozy DAF bylo určitě správné, protože máme nyní jistotu, že dokážeme lépe plnit požadavky našich zákazníků.“

Za dealera DAF Trucks Praha, s.r.o., se slavnostního předání zúčastnil prodejce vozidel pan David Kaňovský, který uvádí: „Pro mě jako prodejce byl tento typ vozidla zajímavou výzvou. Splněním požadovaných úprav na našem podvozku DAF CF 480 FAS 6×2, které byly nezbytné pro montáž nástavby, jsme zákazníkovi beze zbytku potvrdili, že máme řešení pro každou aplikaci. A to je pro naše zákazníky velmi důležité.“