Download
  • středa 19. prosince 2018
 

Flotila GISTRANS už jen s vozidly DAF

Společnost GISTRANS CZECH REPUBLIC pořídila v letošním roce od dealera TRUCK TRADE dalších šest nových XF 480 FT 4×2 a završila tím několikaletou obměnu své flotily. Ta je nyní složena výhradně z vozidel DAF.

 
Flotila GISTRANS už jen s vozidly DAF
 

Počátek listopadu se zapsal do historie společnosti GISTRANS CZECH REPUBLIC. Prodejem posledních starších vozidel jiné značky a jejich nahrazením šesti novými XF 480 FT došlo ke sjednocení vozového parku a více než 110 vozidel je nyní od jednoho dodavatele – společnosti DAF. Zhruba osmdesátka z nich, určená pro mezinárodní transport, má své domovské sídlo v Humpolci, kde má zajištěný i pravidelný servis. Zbylý počet vozidel, která jsou umístěna v Olomouci, má na starosti převážně vnitrostátní dopravu. Kompletní logistický servis, jenž se vyznačuje důrazem na ekologii a bezpečnost, využívají třeba společnosti Ahold, Marks & Spencer a další.

„Jsme rádi, že se nám po několika letech podařilo sjednotit značku vozidel a že tou značkou je DAF. Cesta to nebyla jednoduchá, a to i přes to, že centrála tuto značku jako jednu z mála preferuje,“ vysvětlil při slavnostním předávání nových XF 480 Ing. Vladimír Racek, generální ředitel společnosti GISTRANS CZECH REPUBLIC „Sami se snažíme dodávat jen prvotřídní služby a totéž vyžadujeme i od našich obchodních partnerů. Jedním z těch důležitých je i společnost TRUCK TRADE, která se o nás stará na té úrovni, kterou si představujeme. Výborně nám zajišťuje třeba servis pro naše vozidla, kdy máme všude ‚zelenou‘. Dále bych vyzdvihl i perfektní.

Fungování služby DAF ITS, kterou také při svých cestách po Evropě občas využijeme. Zajímavé je určitě snížení spotřeby o avizovaných 7 %, což naši řidiči určitě u těchto nových vozidel dokážou, a je to vlastně v souladu s naším ekologickým smýšlením, navíc to jde ruku v ruce se zlepšením ekonomiky provozu. Druhou naší prioritou je bezpečnost, které se také hodně věnujeme. Tomu nahrává i vylepšená vnitřní ergonomie a bezpečnost kabin, která je velmi povedená i v tomto směru. V souvislosti s bezpečností platí pro řidiče třeba striktní zákaz používání mobilních telefonů, i v režimu hands free. Rád bych podotkl, že naše vozidla mají průměrné stáří do tří let, proto chceme znát přesně i nákladovou stránku. To nám usnadňuje financování opět od společnosti DAF.

Přidal se Petr Sadílek, oblastní manažer prodeje PACCAR FINANCIAL: „Tato společnost je zářným příkladem vynikající spolupráce. V nabídce umíme zohlednit všechny její známé požadavky i specifické podmínky získané dlouhodobou spoluprací, proto vše probíhá velmi rychle. Kaptivní financování všech jejích vozidel, které zajišťujeme, má proto dopředu před uzavřením smlouvy do detailu promyšlené a vše je pak bez připomínek.“

„Ráda bych potvrdila opravdu příkladné obchodování, i když nevyjde vždy vše podle vzájemných představ našich i pana Racka. Je to způsobeno tím, že centrála společnosti GISTRANS v Británii si někdy provádí nákup vozidel přímo u výrobce DAF v Nizozemsku a potom jde obchod mimo nás. V loňském roce to bylo třeba 12 vozidel přímo takto dodaných do Česka. O to víc nás těší, že se nám po několika úspěšných dodávkách nových vozidel v minulosti opět povedlo v tomto roce dotáhnout obchod až do úspěšného konce a předat šest nových vozidel. Jak již byla řeč o bezpečnosti, nejsou to jen slova, ale podtrhuje ji neobvyklá výbava na přání. Jde o vybavení všech vozidel airbagy ve volantu a předepínače bezpečnostních pásů sedadel řidiče a spolujezdce, což je v porovnání s jinými odběrateli ojedinělé,“ uzavřela Ing. Kamila Hrabčíková, prodejce vozidel z olomoucké pobočky společnosti TRUCK TRADE.

Společnost GISTRANS Czech Republic, která zahájila svou činnost koncem roku 1996, je českou pobočkou více než stoleté britské společnosti Gist Limited, patřící do skupiny The Linde Group.