DAF VDL CF Electric

DAF představuje ve spolupráci s VDL Groep nákladní vozidlo řady CF s plně elektrickým pohonem

 
  • středa 16. května 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
  • Do provozu budou uvedena nejmodernější nákladní vozidla DAF CF Electric
  • Technologie VDL E-Power umožňuje dojezd až 100 km a rychlé nabíjení akumulátoru
  • Nulové emise při městské rozvážce
  • Mimořádně nízká hlučnost pro tichý noční provoz v centrech měst
 

Společnost DAF Trucks uvede ve spolupráci s firmou VDL v letošním roce do provozu a předá svým významným zákazníkům první sérii nákladních vozidel CF Electric. Vozidla disponují nejmodernější technologií VDL E-Power, která neprodukuje žádné emise a je téměř bezhlučná. Vozidla pro provozní zkoušky vyrobí společnost DAF, kompletní montáž elektrické výzbroje pak provede VDL Groep. Projekt je ukázkou úzké spolupráce obou společností v oblasti elektrifikace užitkových vozidel.

 

Technologie „Zákazník vždy na prvním místě“

„Společnost DAF kladla v celé své historii důraz na vývoj inovativních řešení naplňujících měnící se potřeby našich zákazníků. I v budoucnosti budeme našim zákazníkům poskytovat vhodné technologie, které jim pomohou dosáhnout jejich cílů,“ uvedl Preston Feight, prezident společnosti DAF Trucks. „DAF byl mezi prvními výrobci, kteří v Evropě nabídli hybridní elektrické nákladní vozidlo pro rozvážkovou dopravu, a ve vývoji hybridních a elektrických pohonných ústrojí i nadále pokračuje. S tím, jak mnohá velká města oznamují svůj záměr vyžadovat nulové emise a velmi nízkou hlučnost, budeme pro své zákazníky zajišťovat optimální řešení ke splnění těchto požadavků.“

VDL Groep: Lídr v oblasti elektrifikace užitkových vozidel

Pro účely projektu CF Electric navázala společnost DAF partnerství s firmou VDL Groep, která rovněž sídlí v nizozemském Eindhovenu. VDL je technologický lídr s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti elektrifikace užitkových vozidel, zejména pak autobusů městské hromadné dopravy. „VDL je známa jako firma s vedoucím postavením v oblasti plně elektrických autobusů hromadné dopravy. Několik stovek těchto autobusů již dodala provozovatelům hromadné dopravy po celé Evropě,“ řekl Willem van der Leegte, prezident VDL Groep. „Partnerská spolupráce se společností DAF na projektu elektrického nákladního vozidla je pro nás velmi zajímavá a pro obě společnosti z Eindhovenu představuje obrovskou příležitost vydobýt si vedoucí postavení ve světě elektrických užitkových vozidel.“

Jízda s nulovými emisemi v městské rozvážce

CF Electric je tahač s uspořádáním 4x2, určený zejména pro rozvážku zboží o celkové hmotnosti až 40 tun v městských oblastech, kde jsou standardem jedno- či dvounápravové návěsy. Tahač vychází z typu DAF CF – oceněného titulem International Truck of the Year 2018 – a pro svůj plně elektrifikovaný provoz využívá vyspělou technologii E-Power společnosti VDL. Těžištěm jeho inteligentní pohonné soustavy je elektromotor o výkonu 210 kW, napájený soustavou lithiumiontových akumulátorů o celkové kapacitě 170 kWh. Dojezd vozidla CF Electric činí přibližně 100 kilometrů, což pro rozvážku velkoobjemových nákladů zcela postačuje. Akumulátory lze rychle dobít za 30 minut, plné nabití je pak možné za pouhých 1,5 hodiny.

DAF CF Electric – technické údaje

 

 Hmotnost tahače 9 700 kg 
 Elektromotor  210 kW
 Točivý moment 2 000 Nm
 Kapacita akumulátorů  170 kWh
 Dojezd na plně elektrický pohon   100 km
 Rychlé dobití akumulátorů  30 minut
 Plné nabití akumulátorů 1,5 hodiny


 
 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com