• pondělí 20. srpna 2018
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Nejstarší provozované nákladní vozidlo DAF?

Vozidla DAF jsou symbolem spolehlivosti a dlouholeté provozuschopnosti. Jsme hrdí na to, že mnohá z nich brázdí silnice už desítky let a i dnes jsou plně funkční. To nás inspirovalo ke hledání toho nejstaršího.  

 
John-Tarrent-and-his-DAF-2100-from-1984
John Tarrent před svým vozidlem DAF 2100, které zakoupil v roce 1984 a se kterým stále brázdí irské silnice.
 

Značka DAF letos slaví 90 let od svého založení. Společnost se původně věnovala výrobě lehkých návěsů a výrobu nákladních vozidel zahájila až v roce 1949. Od té doby si vozidla DAF získala výbornou pověst díky úspoře paliva, velkému pohodlí a dlouhodobé spolehlivosti a životnosti.

Naši zákazníci nám pravidelně posílají fotografie ze všech koutů světa, na kterých se pyšní svým vozidlem, které sjelo z výrobní linky před desítkami let a přesto i nadále slouží. To v nás vzbudilo zvědavost – které z nákladních vozidel DAF vlastně jezdí nejdéle? Kde se nachází?

Sdílejte s námi příběhy provozuschopných vozidel z devadesátých, osmdesátých, sedmdesátých nebo ještě dřívějších let. Mnohé z nich jsou opravdu pozoruhodné. Jako např. ten od Johna Tarrenta z Irska, který sdílel svůj klasický DAF 2100 z roku 1984, který dodnes odvádí svou práci: „Má odpracovaných už 34 let, nikdy nás nezklamal a pokaždé se vrátil domů, vydržel ve dne v noci.“

Fotografie či videa můžete nahrát na facebookovou stránku: https://www.facebook.com/daftrucksnv/. Na konci listopadu bude vyhlášeno nejdéle sloužící nákladní vozidlo DAF. Těšíme se na vaše příspěvky.

 

 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com