DAF-Electric-Albert-Heijn-2-header

Společnost DAF pomáhá řetězci supermarketů Albert Heijn elektrifikovat přepravu

Nákladní vozidla s elektrickým a hybridním pohonem pro přepravní společnosti Simon Loos a Peter Appel Transport

 
Download
  • úterý 19. února 2019
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF Trucks pomáhá nizozemskému řetězci supermarketů Albert Heijn s elektrifikací dopravy při zásobování jeho obchodů. Přepravním společnostem Simon Loos a Peter Appel Transport, které zásobují obchody řetězce Albert Heijn, byla předána první elektrická nákladní vozidla. To je začátek dlouhodobého testování v běžném provozu. Jsou v něm zahrnuta jak tři vozidla s plně elektrickým pohonem, tak dvě hybridní nákladní vozidla s možností dobíjení z elektrické sítě – ta jsou dokonce první v Evropě. 

 

V roce 2014 se společnost Albert Heijn, provozující více než 1 000 supermarketů v Nizozemsku, Belgii a Německu, přihlásila k účasti v projektu „Green Deal for Zero Emission City Logistics“. Ten má za cíl spojit lodní přepravní společnosti, dopravce, technické instituce a úřady v jednotném výzkumu, jak do roku 2025 dosáhnout maximálního pokroku směrem k dosažení nulových emisí v městských oblastech. Společnosti Albert Heijn, DAF, Simon Loos, Peter Appel Transport a TNO (Nizozemská organizace pro aplikovaný vědecký výzkum) nyní spustily zkušební provoz, který ukáže, jak by mohl přechod k nulovým emisím vypadat.

To nejlepší z obou světů

Testovací projekt zahrnuje mimo tři nákladní vozidla s plně elektrickým pohonem s energií uloženou v akumulátorech (DAF CF Electric) další dvě hybridní nákladní vozidla s možností napájení z elektrické sítě (DAF CF Hybrid) a také infrastrukturu rychlého dobíjení od společnosti VDL. Nákladní vozidlo CF Electric dosahuje dojezdu přibližně 100 kilometrů. Hybridní vozidlo CF Hybrid je vybaveno technologií E-Power od společnosti VDL a nabízí to nejlepší z obou světů – čistý a tichý plně elektrický pohon v městských oblastech s dojezdem při plném nabití akumulátorů až 50 kilometrů a výkonný a „čistý“ pohon v mimoměstských oblastech v podobě nejnovější technologie vznětových motorů od společnosti DAF.

Analýza

Partneři chtějí získat co nejvíce dostupných informací o technických, provozních, finančních a organizačních aspektech, které se týkají zásobování supermarketů s nulovými emisemi. Společnost TNO provede analýzu výsledků zkušebního provozu s cílem stanovit strategii pro implementaci zásobování supermarketů s nulovými emisemi v blízké budoucnosti. 

Rozvoz s nulovými emisemi

Testování plně elektrických nákladních vozidel CF Electric bude zpočátku omezeno na trasy mezi distribučním centrem ve městě Zaandam a supermarkety v Amsterdamu. Pomocí hybridních nákladních vozidel s možností napájení z elektrické sítě může společnost Albert Heijn zásobovat také obchody ve větší vzdálenosti od města Zaandam bez jakýchkoli emisí. Akumulátory vozidla se budou dobíjet mezi jednotlivými jízdami ve speciálně navržené dobíjecí zóně v distribučním centru společnosti Albert Heijn ve městě Zaandam.

 

 

Kontaktní údaje pro tisk: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com