01-Minister-Muyters-and-DAF-President-Wolters-at-the-building-site-of-the-DAF-cab-factory-expansion

Společnost DAF investuje 200 milionů eur do závodu na výrobu kabin ve Westerlo

 
Download
  • úterý 23. dubna 2019
  • Oevel/Westerlo
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF se chystá investovat 200 milionů eur do svého závodu na výrobu kabin v belgickém městě Westerlo v rámci přípravy na zvyšování objemu výroby, které si žádá rostoucí úspěch DAF po celém světě. Společnost oznámila svůj investiční záměr v průběhu návštěvy Philippea Muyterse, vlámského ministra práce, hospodářství a inovací.

 

DAF otevřel svůj závod ve Westerlo v roce 1966. Kromě kabin zde od sedmdesátých let vyrábí také vlastní nápravy. V současné době je v závodě zaměstnáno 2 800 pracovníků, kteří vyrábějí nápravy a kabiny pro těžká a středně těžká nákladní vozidla, sjíždějící z výrobních linek v nizozemském Eindhovenu a v Leylandu ve Spojeném království.

Vedoucí pozice

Díky svým vynikajícím nákladním vozidlům, prvotřídním službám a vysoce profesionální síti dealerů se DAF stal druhou největší značkou nákladních vozidel v Evropě a získal vedoucí postavení v důležitém segmentu tahačů. K dalšímu upevnění své vedoucí pozice na evropských trzích i v dalších částech světa připravuje DAF pro závod ve Westerlo zcela nové, moderní postupy.

Výsledkem investice ve výši 200 milionů eur bude zvýšení kapacity výroby kabin o 45 %, na 300 kusů ve dvousměnném provozu. Toto množství odpovídá kapacitě nové lakovny kabin, do níž společnost investovala 100 milionů eur a kterou oficiálně otevřela na konci roku 2017.

Nejmodernější postupy kompletace skeletů kabin

Pro účely kompletace skeletů kabin vozidel DAF CF a XF bude stávající plocha svařovny rámů kabin čítající 17 800 m2 rozšířena o dalších 13 200 m2. Nová část bude uspořádána do jedné linky a osazena 130 vyspělými roboty a 135 plně automatickými svařovacími pistolemi. To vše zajistí prvotřídní kvalitu, efektivitu a ergonomiku.

Kompletace kabin příkladem vynikající ergonomie

Provoz kompletace kabin (15 600 m2) bude rozšířen o 20 000 m2. Nový závod bude tvořit několik částí, mimo jiné hlavní montážní linka, linka montáže střechy a dveří a linka montáže podsestavy palubní desky. Místo zde nalezne i oddíl určený k provádění rozsáhlých zkoušek a kontrol. Na hlavní montážní lince bude použit systém „pánví“ s prvotřídní ergonomikou, jenž zaměstnancům umožní nastavit si pracovní výšku dle prováděné operace a individuálních preferencí.

„Investice do budoucnosti“

Harry Wolters, prezident společnosti DAF: „Moderní provozy kompletace skeletů kabin a kompletace kabin potřebujeme k tomu, aby DAF mohl dále růst v Evropě i za jejími hranicemi. Po dokončení budou nové provozy nejmodernější svého druhu a budou určovat měřítko kvality, efektivity a ergonomie. Investice ve výši 200 milionů eur je ale především důkazem důvěry, kterou DAF v budoucnost svého belgického závodu vkládá.“

„Učebnicový příklad inovativnosti, talentu a nadšení“

Vlámský ministr práce, hospodářství a inovací Philippe Muyters: „Firmy, které chtějí v naší rychle se měnící ekonomice uspět, nemají na výběr a musejí přicházet s inovacemi. Důležité je ale také pracovat na svých vlastních schopnostech, aby byly neustále aktuální a relevantní. A DAF má evidentně vše, co je k tomu potřeba: vizi v oblasti udržitelnosti, inovací a růstu v kombinaci s odhodláním transformovat nejen své procesy, ale také dovednosti svých zaměstnanců. Je mi potěšením se na tomto učebnicovém příkladu inovativnosti, talentu a nadšení podílet.“ 

Výstavba nových provozů kompletace skeletů kabin a vystrojování kabin v závodě DAF Vlaanderen již byla zahájena. Realizací komplexu byla pověřena belgická společnost Cordeel. Jeho součástí budou i nové kanceláře, jednací místnosti a zázemí pro zaměstnance. Linku na svařování skeletů kabin dodá společnost VDL Steelweld z Nizozemska.


 
Rutger Kerstiens

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com