Heropening-DAF-Museum-Pieter-van-Vollenhoven

Modernizované Muzeum DAF bylo oficiálně otevřeno pro návštěvníky

Oficiálního otevření se ujal profesor Pieter van Vollenhoven

 
Download
  • pátek 8. listopadu 2019
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Za obrovského zájmu veřejnosti a za přítomnosti téměř všech 160 dobrovolných pracovníků muzea otevřel profesor Pieter van Vollenhoven Muzeum DAF v Eindhovenu. Pieter van Vollenhoven je členem nizozemské královské rodiny, kterou se společností DAF vždy pojilo zvláštní pouto.

 

S počtem téměř 60 000 návštěvníků ročně je Muzeum DAF dle průzkumu TripAdvisor jedním z nejpopulárnějších muzeí v eindhovenské oblasti a nejnavštěvovanějším muzeem ve městě samotném. Neusíná však na vavřínech a chce být ještě atraktivnější – po osmnácti měsících zde byly dokončeny rozsáhlé renovační práce a modernizované muzeum si klade za cíl přilákat až 80 000 návštěvníků ročně.

Úžasné rozšíření

Hned při příchodu do „nového“ muzea vstoupíte do zcela nového vestibulu a zaujme vás zrenovovaná restaurace a prostornější obchod se suvenýry a modely DAF, vše ve svěžím a moderním stylu. Největší změnu však zaznamenáte teprve v samotném prostoru expozic – přibylo zcela nové křídlo, nabízející plných 1 100 m2 výstavní plochy.

„Díky tomuto úžasnému rozšíření máme ještě více prostoru k vystavení nejzajímavějších exponátů z bohaté historie společnosti DAF,“ říká Marc Van Doorne, prezident Nadace přátel Muzea DAF a vnuk Huba Van Doorna, zakladatele společnosti DAF. „Rovněž to znamená, že nyní můžeme dokumentovat historii DAF až do současnosti, což nám umožní zdůraznit význam moderní dopravy a představit nejnovější výsledky vývoje v našem odvětví, například technologie motorů a pohonů vozidel. Firma ‚Van Doorne's Aanhangwagen Fabriek‘, později známá jako ‚Van Doorne's Automobiel Fabriek‘, byla vždy známa svými inovativními řešeními. Výsledkem těchto řešení je působivá řada návěsů a osobních i nákladních vozidel vystavených v Muzeu DAF.“

Oficiální otevření

Oficiální otevření muzea proběhlo v pátek 8. listopadu 2019 a ujal se ho profesor Pieter van Vollenhoven, jenž do Muzea DAF přijel unikátním DAF Pony. Tohoto vozidla bylo vyrobeno všehovšudy 15 kusů – a jeden z nich vlastnila právě nizozemská královská rodina.

Srdečné poděkování dobrovolníkům

„Jsem si jist, že můj dědeček Hub i jeho bratr Wim Van Doorne by byli opravdu pyšní, kdyby viděli, čeho jsme v novém Muzeu DAF dosáhli,“ uvádí Marc Van Doorne, prezident Nadace přátel Muzea DAF. „Zvláštní poděkování patří více než 160 dobrovolníkům – většinou bývalým zaměstnancům společnosti DAF, bez nichž bychom renovaci nemohli uskutečnit a kteří zajišťují, aby muzeum bylo v bezvadném stavu a mohlo každý den přivítat své návštěvníky.“

V rámci oslavy oficiálního otevření nového Muzea DAF se od pátku 22. listopadu do neděle 24. listopadu uskuteční dny otevřených dveří. V tyto dny platí snížené ceny vstupného (6 eur pro dospělé a 3 eura pro děti do 15 let). 

 

Soubory ke stažení