Download
  • čtvrtek 10. září 2020
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF představuje model CF Electric s prodlouženým dojezdem

Společnost DAF Trucks dělá další krok ve vývoji elektrických hnacích soustav: zdvojnásobuje dojezd modelu DAF CF Electric, vybaveného technologií VDL e-power, na více než 200 kilometrů. Představení nové generace akumulátorů navíc znamená snížení hmotnosti o 700 kg, což se přímo projeví jako vyšší užitečné zatížení.

 
DAF-CF-electric-tractor-530807
Společnost DAF Trucks uskutečňuje další krok v oblasti elektrických hnacích soustav: zdvojnásobuje dojezd modelu DAF CF Electric na více než 200 kilometrů.
 

Společnost DAF se pohybuje na samé špici vývoje a prodeje plně elektrických nákladních vozidel. Zkušební provoz prvních modelů CF Electric začal již v roce 2018 u německých a nizozemských zákazníků. Poté se začala prodávat druhá generace, vybavená novým softwarem a novou přístrojovou deskou.

Tahač a podvozek

Model DAF CF Electric je ideální díky svým nulovým emisím a tichému použití v městských oblastech a splňuje všeobecné požadavky na distribuci, dodávky do supermarketů a svoz odpadu. Společnost DAF aktuálně nabízí model CF Electric jako tahač 4x2 (CHJS 37 tun) a jako vozidlo s podvozkem v konfiguraci 6x2 s řízenou vlečenou nápravou pro maximální manévrovatelnost (CHJS 28 tun).

Osvědčená a spolehlivá technologie

Nejnovější generace vozidel CF Electric staví na osvědčené spolehlivosti a uživatelské přívětivosti předchozích generací. Nově je v současné generaci doplněn lithiumiontový akumulátor s kapacitou 350 kWh (efektivní kapacita 315 kWh). Kromě většího množství energie je akumulátor také mnohem lehčí – o celých 700 kg. Toto snížení se přímo projevuje ve vyšší kapacitě užitečného zatížení. Akumulátor je uložen v gelu, takže teplota vždy zůstává v rozmezí 25 až 40 stupňů Celsia bez ohledu na počasí, což podporuje výdrž a konzistentní výkon akumulátoru.

500 kilometrů denně na elektrický pohon

Díky zvýšené kapacitě akumulátoru, který má přitom stále stejné rozměry, má nyní model CF Electric dojezd více než 200 kilometrů. To je dvojnásobek v porovnání s předchozími generacemi. Úplné nabití akumulátoru se obvykle provádí v domovské základně vozidla a trvá přibližně 75 minut při použití nabíjecí stanice s výkonem 300 kilowattů.

Dobíjením akumulátoru při nakládce nebo vykládce či během přestávky v provozu vozidla je možné v modelu DAF CF Electric ujet až 500 kilometrů denně zcela na elektrický pohon. To je velmi výhodné z hlediska produktivity a efektivity vozidla.

Konkrétní rady ohledně pořízení a použití

Používání elektrických vozidel vyžaduje od zákazníků specifický přístup. To je důvod, proč společnost DAF nabízí svým zákazníkům podporu prostřednictvím pokročilých modelů simulace trasy, které napomáhají co nejefektivnějšímu plánování pro vozidlo, včetně praktických rad k chytrému a účinnému dobíjení akumulátoru. Společnost DAF také nabízí poradenství – spolu s vybranými dodavateli, jako je společnost VDL –, týkající se optimální infrastruktury pro nabíjení. 

Prodej začíná v září

Model CF Electric s prodlouženým dojezdem se začne prodávat v září, přičemž první dodávky se předpokládají na počátku roku 2021.

„Důležitý krok vpřed“

„Díky prodlouženému dojezdu upevňuje model CF Electric naši čelní pozici v oblasti elektrické silniční přepravy,“ uvádí Ron Borsboom, výkonný ředitel produktového vývoje ve společnosti DAF. „Toto vozidlo bylo vyvinuto v reakci na sílící požadavky na zvýšení kvality ovzduší v našich městech a snížení emisí CO2. Pět set kilometrů denně zcela na elektrický pohon už je parametr, se kterým mohou provozovatelé přepravy lépe pracovat.“

 

DAF CF Electric | Tahač FT – Technické údaje

Podvozek                                                                    4x2

Rozvor                                                                         380 centimetrů

Hmotnost tahače                                                          9 000 kg

Elektromotor                                                                210 kW

Točivý moment                                                            2 000 Nm

Kapacita akumulátoru                                                   350 kWh (efektivní kapacita 315)
Dojezd plně nabitého vozidla                                        až 220 km
Rychlé nabití akumulátorů                                             75 minut (při 300 kW)

DAF CF Electric | Podvozek FAN – Technické údaje

Podvozek                                                                    6x2, vlečená náprava

Rozvor                                                                         380/420/460/480 centimetrů

Hmotnost vozidla s podvozkem                                     10 200 kg

Elektromotor                                                                210 kW

Točivý moment                                                            2 000 Nm

Kapacita akumulátoru                                                   350 kWh (efektivní kapacita 315)

Dojezd plně nabitého vozidla                                        až 220 km

Rychlé nabití akumulátorů                                             75 minut (při 300 kW)

 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens