Download
  • pondělí 12. října 2020
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Aplikace DAF Connect: vyšší úspora paliva

Platforma pro správu vozových parků DAF Connect

Snížit spotřebu paliva a zároveň i emise CO2 pomůže řidičům právě spuštěná aplikace společnosti DAF Trucks, která dokáže optimalizovat chování řidiče prostřednictvím jeho mobilního telefonu. Aplikace ‚DAF Connect‘ rovněž nabízí dispečerům nebo manažerům vozových parků a řidičům možnost vzájemně sdílet informace o jízdách a ukládat je v centrálním úložišti dat.

 
DAF Connect App
Nová aplikace DAF Connect poskytuje řidičům praktické rady ke snížení spotřeby paliva a mnoho dalšího.
 

Většina vozidel, která sjíždí z výrobní linky ve společnosti DAF, je vybavena platformou pro správu vozového parku DAF Connect. Tento systém nabízí manažerům vozového parku a dispečerům náhled v reálném čase na výkonnost jejich vozidel a logistických procesů prostřednictvím online portálu. Integrovaná karta (ekologického) hodnocení řidiče Eco SCORE Card jim rovněž umožňuje sledovat efektivitu jeho stylu jízdy.

Aplikace DAF Connect

Díky nové aplikaci DAF Connect rozšiřuje společnost DAF dále své služby platformy pro správu vozového parku. Aplikace, která je dostupná prostřednictvím obchodu Google Play a App Store, je přímo propojena s kartou Eco SCORE Card a ukazuje řidiči nápovědu pro zlepšení efektivity jeho jízdy. Například to, že má třeba plynule zrychlovat nebo dříve využít setrvačnost vozidla či lépe předvídat dopravní situaci. Vysvětlení použití tempomatu je jasné, stejně jako doba chodu motoru ve volnoběžných otáčkách. Vše se zobrazuje na přístrojové desce, která řidiči nabízí okamžité tipy, jak efektivněji řídit vozidlo.

Úspora paliva

Jorg Wijnands, marketingový manažer služby DAF Connect, v této souvislosti uvádí: „Řidič, který ví, jak řídit co nejefektivněji, může snížit roční provozní náklady o tisíce eur. Všimli jsme si také, že roste počet našich zákazníků, kteří odměňují své řidiče, jejichž karta Eco SCORE Card ukazuje, že řídí efektivněji než ostatní.“

Roční analýza

„Aplikace DAF Connect umožňuje řidičům analyzovat jejich výkon nejen za posledních 24 hodin, ale také za předchozí týden, měsíc, čtvrtletí, nebo dokonce za celý rok. Vzhledem k tomu, že je aplikace propojena s kartou řidiče, má řidič či řidička vždy přístup ke svým výkonnostním záznamům, bez ohledu na to, které vozidlo DAF řídí, i když pracuje pro několik různých zaměstnavatelů.“

Komunikace s řidičem

Další funkcí aplikace DAF Connect je možnost komunikace dispečerů a majitelů vozového parku s řidičem prostřednictvím platformy DAF Connect o časových plánech, trase a dalších logistických problémech. Jejich otázky se zobrazují na mobilních telefonech řidičů a lze na ně odpovědět stisknutím tlačítka. Veškerá komunikace mezi řidičem a domovskou základnou se následně uloží v centrálním úložišti. Díky tomu je přístup ke všem potřebným informacím třeba po výměně směny v dispečinku.

Aplikace, které mají význam

Jorg Wijnands říká: „Aplikace DAF Connect je dobrým příkladem závazku společnosti DAF vylepšovat tuto službu, která má skutečně význam jak pro přepravce, tak pro řidiče.“

 

 

 

       

 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens
 
 
 
PACCAR Connect visual

PACCAR Connect - Připojené služby

Služby Connected Services jsou zde, aby vám usnadnily každodenní provoz. PACCAR Connect je naše značka, která odráží otevřené, jednoduché a důvěryhodné služby Connected Services s nejlepším zákaznickým prostředím. PACCAR Connect je značka řešení pro otevřenou platformu, kterou lze integrovat s vašimi obchodními partnery.

Čtěte dál