The-New-Generation-DAF-trucks-2021-From-left-to-right-XG-plus-XG-XF-FW

Společnost DAF otevírá budoucnost s novou generací modelů XF, XG a XG⁺

Stanovení nových standardů efektivity, bezpečnosti a pohodlí řidiče

 
Download
  • středa 9. června 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF nastavuje nový standard se zcela novou řadou nákladních vozidel. Nové modely XF, XG a XG+ nabízejí nejvyšší kvalitu, o 10% lepší účinnost paliva, celou řadu pasivních a aktivních bezpečnostních prvků a další úroveň luxusu v designu nákladních vozidel. Výroba nové generace DAF začíná v říjnu.

 

Evropská komise zavedla nové předpisy týkající se hmotností a rozměrů s cílem posunout hranice jak z hlediska snížení emisí (CO2), tak z hlediska bezpečnosti silničního provozu a pohodlí pro řidiče. Společnost DAF je prvním z evropských výrobců nákladních vozidel, který přichází s novou generací nákladních vozidel s velice atraktivním a velmi aerodynamickým designem a využívá tak rozšířený prostor vytvořený novými předpisy. Vozidla DAF nové generace mění pravidla hry: spojuje se v nich špičková efektivita, bezpečnost a pohodlí pro řidiče.

Už od odhalení první generace v roce 1997 je model DAF XF ikonickým ztělesněním značky – potěšením pro zákazníky a snem řidičů. Celkem se prodalo 650 000 vozidel řady XF. Zajišťují vynikající kvalitu a ziskovost svým majitelům ve více než 50 zemích. Různé generace modelu XF získaly ocenění „Mezinárodní nákladní vozidlo roku“.

Model XF nové generace

Společnost DAF nyní představuje novou generaci modelu XF. Vyznačuje se zcela novou konstrukcí kabiny s prodloužením o 160 mm vpředu pro nejlepší aerodynamiku v našem odvětví, nejvyšší energetickou účinnost a nejnižší emise CO2. Nová generace modelu XF má oproti svému předchůdci o 75 mm nižší základnu kabiny ve srovnání s vysoce oceňovanou a stále dostupnou kabinou XF Super Space Cab a Space Cab. V kombinaci s velkým čelním sklem a velmi nízko posazenou linií těsnění oken to vede k bezkonkurenčnímu přímému výhledu, což přispívá ke špičkové bezpečnosti, zejména pokud jde o zranitelné účastníky silničního provozu. Výška pro stání v novém modelu XF je vynikající a v závislosti na poloze v kabině se pohybuje mezi 1900 mm a 2075 mm.

Nová generace XG a XG+

Kromě modelu XF společnost DAF představuje modely XG a XG+ a vytváří tak nový prémiový segment trhu, který maximálně využívá výhod nových předpisů týkajících se hmotností a rozměrů. Vedle předního dílu prodlouženého o 160 mm jsou oba vlajkové modely vybaveny zadní částí kabiny delší o celých 330 mm, což zajišťuje nepřekonatelný prostor pro práci, pobyt a spánek. Základna kabiny modelů XG a XG+ je o 125 mm vyšší než u modelu XF nové generace. Poloplochá podlaha poskytuje optimální kombinaci snadného přístupu s pouhými 3 schůdky a skvělou polohu k sezení pro vynikající přímý výhled.

Interiér kabiny DAF XG nabízí výšku pro stání od 1 985 mm do 2 105 mm a díky prodloužení vzadu je k dispozici obrovský vnitřní prostor.

Nový model XG+ překonává všechna nákladní vozidla na trhu, pokud jde o prostor uvnitř kabiny. Výška střechy je ještě větší, což umožňuje nabídnout výšku pro stání až do působivých 2 220 mm. Tento model XG+ je skutečně špičkovým modelem řady DAF: nabízí oslnivou úroveň pohodlí a obytné pohodlí, které jsou v celém odvětví unikátní. To vše v kombinaci s nejlepší aerodynamikou v našem odvětví a přímým výhledem.

Atraktivní a praktický design

Nové generace XF, XG a XG+ se vyznačují krásným výrazným vnějším designem, který se vyznačuje atraktivním dopředu zužujícím se tvarem kabiny s hladce padnoucími panely karoserie a elegantně namontovaným čelním sklem a dveřmi pro vynikající aerodynamickou účinnost.

Přední část kombinuje krásný design s požadavky danými předpisy. Výsledkem je aerodynamický tvar a vyšší bezpečnost pro zranitelné účastníky silničního provozu.

Nákladní vozy nové generace XF, XG a XG+ mají stylovou masku chladiče s chromovanými prvky. Je zakončena výraznou lištou s logem s lesklým motivem, která zdůrazňuje třídu vozidel. Přívod vzduchu je úhledně integrován do přední části, což přispívá k robustnímu, ale elegantnímu designu, který je dále vylepšen výraznou mřížkou chladiče, která zdůrazňuje prodlouženou přední část.

Elegantně navržený a pěkně integrovaný ocelový nárazník má kompozitní povrch a skládá se ze tří prvků, které kombinují nejnižší zranitelnost s nízkými náklady na opravu v případě poškození.

Klíčovým designovým prvkem jsou stylové full LED světlomety, korunované charakteristickými světly pro denní svícení a integrovanými světly do zatáček, které vytvářejí rázný podpis a poskytují v noci nebývalé vidění. Skvělý vzhled nákladního vozu podporují nádherné střešní světlomety LED Skylights - u modelů XG a XG+ standardní - se zvláštním designem pro každý model.

Boční strany kabiny vykazují stejnou eleganci jako přední část. Design je elegantní a hladký, přičemž stoupající linie vozidlu propůjčují dynamický vzhled.

Kvalita podle návrhu

V nové generaci DAF byly použity pouze ty nejlepší materiály. Pro konstrukci kabiny je použita lehká, vysoce pevná ocel a v celém interiéru jsou hojně používány prvotřídní měkké materiály a kůže.

Nová generace DAF byla navržena se zaměřením na kvalitu Six Sigma a vozidla podstoupila více než 20 milionů kilometrů funkčnosti, odolnosti, spolehlivosti a testování zákazníkem, aby zajistila, že nová nákladní vozidla splňují náročné standardy kvality DAF.

Základy vývoje

Nová generace vozidel DAF je plně v souladu s cíli nových předpisů EU týkajících se hmotností a rozměrů a byla navržena s plným zaměřením na hlavní kritéria vývoje: zavedení nového průmyslového standardu efektivity, bezpečnosti a pohodlí pro řidiče, aniž by byla jakkoli dotčena vynikající spolehlivost a odolnost, kterou jsou nákladní vozidla DAF proslulá.

 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens