DAF-Trucks-Flanders-3000000-axles-in-50-years

Společnost DAF Trucks ve Vlámsku – 3 000 000 náprav za 50 let

Investice do výrobních zařízení budou pokračovat stejným tempem

 
Download
  • čtvrtek 30. září 2021
  • Westerlo
  • Společnost DAF Trucks N.V.
 

Minulý týden vyrobila společnost DAF Trucks Vlaanderen svou v pořadí třímiliontou nápravu, což je milník, který připadl na 50. výročí továrny na výrobu náprav v belgickém Westerlo. Významné investice do moderních výrobních zařízení nedávno umožnily zavedení nové generace neuvěřitelně efektivních zadních náprav. 

 

Pro zajištění optimálního výkonu a záruku efektivity hnacích soustav společnost DAF Trucks vyvíjí a vyrábí téměř všechny vlastní nápravy pro většinu své dlouhé historie. V roce 1971 byla výroba přesunuta do továrny ve Westerlo, kde se vyrábějí také vysoce kvalitní kabiny společnosti DAF.

Každý den se ve výrobním závodě na dálnici E313 mezi Liège a Antverpami vyrobí více než 600 předních a zadních náprav. „Vzhledem k tomu, že každé vozidlo je jedinečné, jsou nápravy také vyladěny tak, aby odpovídaly konkrétní aplikaci“, vysvětluje George Beekwilder, ředitel závodu na výrobu náprav. „Přední nápravy, vodicí nápravy, tlačné nápravy, tandemové nápravy s jednoduchým a dvojitým pohonem, řízené nápravy, nápravy s redukcí náboje nebo bez ní – možnosti nabízené společností DAF jsou nekonečné. Stejně jako jsou naše závody v Eindhovenu a Leylandu schopny vyrábět nákladní vozidla podle požadavků zákazníka, zde ve Westerlo děláme totéž s nápravami. To nám umožňuje zaručit optimální výkon a maximální efektivitu pro každé vozidlo.”

Hlavní dodavatel pro výrobce autobusů

Kromě náprav pro nákladní vozidla vyrábí společnost DAF Trucks Vlaanderen také několik tisíc náprav ročně pro výrobce autobusů a autokarů a také pro specializovaná vozidla. Tyto nápravy se nacházejí na celém světě, obvykle v kombinaci s motory PACCAR zkonstruovanými společností DAF.

Efektivněji

Pro laika vypadají současné nápravy téměř stejně jako dříve. Nápravy DAF však v posledních několika desetiletích zaznamenaly obrovský vývoj. Jsou stále lehčí, ale také pevnější a tužší, aby byla zajištěna optimální životnost. Rovněž byly podniknuty významné kroky v oblasti efektivity, včetně nového obráběcího procesu, který umožňuje ještě přesnějším a efektivnější spřažení ozubených kol v diferenciálu. 

Nová generace zadních náprav

Pokud jde o efektivitu, představují zadní nápravy vozidel DAF XF, XG a XG+ nové generace, které společnost DAF na začátku října uvádí do výroby pro dálkovou přepravu, další důležitý krok vpřed. Tyto nápravy jsou nejen mnohem lehčí a robustnější než jejich předchůdci, ale také – a to je nejdůležitější – o 3 % efektivnější. Toho bylo dosaženo snížením třecích ztrát ve skříni nápravy použitím nových ložisek pastorku a těsnění a snížením hladiny oleje.   

Investice do procesů

Těmito novinkami vývoj rozhodně nekončí, odhaluje Beekwilder. „Společnost DAF v současné době investuje desítky milionů do výroby náprav, abychom mohli kontrolovat celý proces výroby náprav: od svařování a tryskání až po výrobu nábojů. Díky tomu budou mít společnosti DAF i její zákazníci obrovskou výhodu, protože to znamená, že vozidla a nápravy budou vždy dokonale vzájemně sladěny, což zajistí optimální životnost, vysoký výkon a nejnižší možné náklady na kilometr.“

Ochrana lidí i planety

Investice budou velkým přínosem pro 600 zaměstnanců továrny na nápravy o rozloze 25 000 m2, nemluvě o životním prostředí. „Stroje jsou nyní mnohem tišší a náročné práce budou provádět špičkové roboty. Zvýšená udržitelnost našich procesů například vedla k masivnímu 98% snížení chemického odpadu. Díky tomu mohou ergonomie a péče o životní prostředí jít ruku v ruce s dalšími zlepšeními kvality a efektivity.“

 
 
 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens