PACCAR-begins-extensive-field-test-with-self-driving-trucks

Společnosti PACCAR, Aurora a FedEx spouštějí komerční pilotní projekt autonomního nákladního vozidla

 
Download
  • úterý 26. října 2021
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

PACCAR ve spolupráci se společnostmi Aurora, předním subjektem v oblasti technologií autonomního řízení, a FedEx, jednou z největších přepravních a logistických firem na světě, spouští komerční pilotní projekt autonomních nákladních vozidel v dálkové přepravě. Jde o první spolupráci tohoto druhu mezi výrobcem nákladních vozidel, vývojářem autonomních technologií a poskytovatelem logistických služeb.

 

Od teď budou nákladní vozidla PACCAR se schopností autonomního řízení díky systému Driver společnosti Aurora přepravovat náklady společnosti FedEx mezi Dallasem a Houstonem na trase vedoucí po dálnici I-45, která včetně zpáteční cesty měří 500 mil. Vozidla budou řízena autonomně, potřebnou úroveň bezpečnosti zajistí přítomnost záložního řidiče. „Pro PACCAR je potěšením spolupracovat na tomto projektu s předními společnostmi FedEx a Aurora,“ uvedl John Rich, technický ředitel společnosti PACCAR.

„Jako lídři ve svých oborech jsme schopni přistupovat k vývoji a nasazení bezpečných řešení autonomních nákladních vozidel pro toto odvětví zásadním a unikátním způsobem,“ uvedl Sterling Anderson, vedoucí vývoje produktů společnosti Aurora. „Tato spolupráce nám umožňuje vyvinout vzájemně provázané integrované produkty a služby. Jsme přesvědčeni, že to je jediná spolehlivá cesta k úspěšnému masivnímu nasazení této složité a hodnotné technologie.“

„FedEx vyrostl na inovacích a vždy hledíme do budoucnosti, abychom věděli, co nás čeká, a byli připraveni,“ uvedla Rebecca Yeung, viceprezidentka společnosti FedEx Corporation pro pokročilé technologie a inovace. „Je to pro nás velmi zajímavá, průkopnická spolupráce, jejímž cílem je zkvalitnění logistiky díky bezpečnější, efektivnější přepravě zboží. Jsme velmi rádi, že na tomto projektu můžeme spolupracovat s dalšími lídry v jejich oborech – společnostmi Aurora a PACCAR.“

V lednu 2021 oznámil PACCAR vznik strategického spojenectví se společností Aurora v oblasti vývoje, testování a komerčního využití autonomních nákladních vozidel Peterbilt a Kenworth. V rámci tohoto strategického partnerství dojde ke spojení nejmodernější platformy PACCAR pro autonomní vozidla se systémem Aurora Driver s cílem zvýšit bezpečnost a provozní efektivitu ku prospěchu zákazníků společnosti PACCAR. „Nový komerční pilotní projekt je důkazem významného pokroku dosaženého společnostmi PACCAR a Aurora v rámci strategického spojenectví,“ dodal John Rich.  

 

 
 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens