Download
  • čtvrtek 23. června 2022
 

Model DAF XD nové generace se představí na veletrhu IAA 2022

Budoucnost distribuce a specializované přepravy začíná uvedením modelu DAF XD nové generace. Tato zcela nová řada nákladních vozidel stanovuje nový standard kvality, bezpečnosti, efektivity a pohodlí řidiče a je plně připravena pro hnací soustavy s nulovými emisemi. Model DAF XD nové generace bude odhalen v září na veletrhu IAA v německém Hannoveru.

 
New-Generation-DAF-XD-will-be-unveiled-at-IAA-2022
Společnost DAF oznamuje příchod modelu DAF XD nové generace – zcela nové generace vozidel pro distribuci a specializovanou přepravu, která bude odhalena v září na veletrhu IAA.
 

Model DAF XD nové generace je založen na platformě vozidel pro dálkovou přepravu XF, XG a XG⁺, oceněných titulem „International Truck of the Year 2022“. Prémiová konstrukce, zahrnující aerodynamiku, pohonné jednotky, luxusnější kabinu a její vybavení, vše doplněné špičkovou povrchovou úpravou, bude nyní představena v segmentu distribuce i specializované přepravy.

Bezpečnost

Pro nejlepší přímý výhled – což je klíčová vlastnost pro městský provoz – má model DAF XD nové generace nízko posazené velké čelní sklo i boční okna. Snížené usazení kabiny přispívá k optimálnímu přímému výhledu, právě tak jako volitelné okno s výhledem na obrubník. Unikátní systém DAF Corner View a digitální kamerový systém DAF zaručují dokonalý nepřímý výhled.

Efektivita 

Úspoře paliva a nízkým emisím CO2 napomáhá vynikající aerodynamika kabiny,nová hnací soustava PACCAR MX-11 a sada pokročilých asistenčních systémů řidiče. Bezdrátové aktualizace softwaru správy vozového parku DAF Connect znamenají další úsporu času. Rozsáhlá dostupnost PTO, modulů pro upevnění nástavby a konektorů přispívá k perfektní technické vstřícnosti pro výrobce nástaveb.

Pohodlí řidiče

Model DAF XD nové generace nabízí bezpečnější vstup pro řidiče, kterého uvítá prostorná kabina s užitným objemem téměř 10 m3. Bezkonkurenční možnosti nastavení sedadla a volantu zaručují nejlepší polohu řidiče v tomto segmentu. Pozoruhodná a ergonomická přístrojová deska je vybavena jasně viditelnými a plně digitálními přístrojovými panely. Jízdu i ovládání vozidla usnadňuje zcela nová konstrukce přední části podvozku, odpružení kabiny a odpružení zadní nápravy. Výsledný zbrusu nový model XD nabízí nejen práci vašich snů – je také radost jej řídit. 

Připraveno na budoucnost 

Model DAF XD nové generace bude k dispozici nad rámec oblíbené, univerzální řady vozidel DAF CF pro distribuci a specializovanou přepravu. Zahájení výroby je plánováno na podzim 2022. Platforma vozidla DAF XD je samozřejmě plně připravena pro všechny typy hnacích soustav, včetně alternativních pohonných jednotek.

 
 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens