Download
  • úterý 8. listopadu 2022
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Česko-slovenský úspěch v DAF Driver Challenge

Během prvních dvou říjnových dnů se v Lucembursku konalo mezinárodní finále soutěže DAF Driver Challenge. Do národních kol po celé Evropě se přihlásilo více než tisíc profesionálních řidičů, z nichž se 14 nejlepších představilo na testovacím okruhu Goodyear v souboji o titul toho nejlepšího. Českou republiku a Slovensko reprezentoval Miroslav Svoboda ze společnosti LaDo Sped s.r.o.

 
1 Gabor Szabados is DAF Driver Challenge Champion 2022
 

Soutěží DAF Driver Challenge se značka DAF snaží zvýšit povědomí o práci profesionálních řidičů a vyzvednout jejich povolání. Československé národní finále se konalo v červnu na Masarykově okruhu v Brně. Jeho vítězem se stal Miroslav Svoboda, který obě země reprezentoval na mezinárodním finále v Lucembursku. O titul nejlepšího řidiče bojoval s dalšími 13 profesionály z celé Evropy.
 
Soutěžící prověřilo šest náročných disciplín, které otestovaly jejich teoretické i praktické schopnosti. Na osobním pohovoru odpovídali na otázky o své práci a vizi, kterou by jako vítězové a ambasadoři značky DAF prosazovali. Druhou teoretickou disciplínou byl znalostní test. V praktické části se finalisté předvedli v ekonomické jízdě, připojování a odpojování návěsu a vleku a dvakrát v jízdě dovednosti. Ty byly zajímavé tím, že si v nich soutěžící mohli vyzkoušet dvě novinky – elektrický DAF CF Electric a novou distribuční řadu vozů DAF XD, která teprve nedávno získala prestižní ocenění International Truck of the Year.

Výborné umístění v náročné konkurenci

V náročném měření sil si stále pozitivně naladěný Miroslav počínal velmi dobře. V celkovém hodnocení obsadil 4. místo. „Škoda, že to nevyšlo, samozřejmě jsem věřil ve vítězství, ale s výkonem jsem spokojen. Dal jsem do toho maximum, dělal jsem, co se dalo. Do budoucna to určitě budu chtít ještě zlepšit,“ řekl bezprostředně po soutěži československý šampion.

Celkovým vítězem se stal 32letý Gábor Szabados z Maďarska. „Těžko dokážu popsat, jak jsem právě teď šťastný. Konkurence byla náročná. Všichni jsme se museli vyhecovat k těm nejlepším výkonům,“ řekl těsně po oznámení výsledků Gábor.

Poděkování hrdinům běžných dnů

Finále DAF Driver Challenge se neslo ve znamení úcty a poděkování profesionálním řidičům za jejich každodenní práci, díky které toky zboží proudí za každých okolností. „Vyrábíme vozidla, která nabízejí nejlepší efektivitu na trhu, špičkovou kvalitu a komfort pro řidiče. Nicméně, jsou to muži a ženy za volantem, kteří odemykají potenciál našich vozů. Proto vyvíjíme naše auta s důrazem na řidiče. Bylo skvělé vidět nejlepší řidiče v Evropě, jak prokazují své výjimečné vlastnosti za volantem našich oceněními ověnčených vozů,“ řekl ředitel obchodu a marketingu a člen představenstva DAF Trucks, Richard Zink.
 
Možnost ukázat se potěšila i samotné řidiče. Svědčí o tom slova Miroslava Svobody: „Pro mě to byla druhá účast na mezinárodním finále. Pro řidiče je to skvělá příležitost zažít něco nového, nabrat nové zkušenosti a potkat zajímavé lidi. Jednoznačně tuto příležitost doporučuji zažít každému, kdo má tuto práci rád.“

 

 
 
 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens