Download
  • čtvrtek 11. května 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF dosáhla milníku 50 000 nákladních vozidel nové generace

Vozidla DAF nové generace jsou nejúspěšnější řadou všech dob

Společnost DAF dosáhla impozantního milníku – bylo vyrobeno již 50 000 nákladních vozidel nové generace. Stal se jím bílý model DAF XG s motorem PACCAR MX-13 o výkonu 355 kW / 480 hp, který byl oficiálně dodán nizozemskému zákazníkovi, společnosti Kleijn Transport z Alblasserdamu.

 
DAF reaches milestone of 50000 New Generation trucks 01
Klíče od 50 000. vozu DAF nové generace předal Harald Seidel (vpravo), prezident společnosti DAF Trucks, finančnímu řediteli společnosti Kleijn Transport Johnu Dekkerovi.
 

Vozidla DAF XD, XF, XG a XG+ nové generace jsou první a jediná nákladní vozidla na trhu, která splňují nové evropské předpisy pro hmotnosti a rozměry umožňující navrhovat aerodynamičtější a prostornější konstrukci vozidla. Výsledkem je, že vozidla DAF nové generace stanovují nové standardy efektivity, bezpečnosti a pohodlí řidiče. Právě díky tomu byla vozidla DAF XF, XG a XG+ pro dálkovou a těžkou nákladní přepravu oceněna titulem „International Truck of the Year 2022“. Nový model DAF XD určený pro distribuci a odborné aplikace získal toto prestižní ocenění za rok 2023.

 

Kleijn Transport

Vozidlo představující milník bylo předáno společnosti Kleijn Transport, která zajišťuje přepravu kontejnerů a přívěsů po celé Evropě, ale také námořní a leteckou přepravu. Její vozový park se skládá z 220 vozidel, z nichž více než 50 % tvoří značka DAF. „Na základě našich vynikajících zkušeností s vozidly nové generace nyní rozšiřujeme jejich počet na 50,“ vysvětlil John Dekker, finanční ředitel společnosti Kleijn Transport. „Záměrně jsme vybrali prostorný model XG, abychom dokonale zkombinovali nejnižší spotřebu paliva s nejlepším komfortem ve své třídě, přičemž druhý jmenovaný faktor je velmi důležitý, vzhledem k současnému nedostatku řidičů.“

 

Vítězný tým

„Ještě nikdy za 95 let naší historie jsme nedosáhli milníku 50 000 vozidel tak rychle po uvedení na trh“, dodal Harald Seidel, prezident společnosti DAF Trucks. „To ilustruje úspěch našich vozidel DAF nové generace. Tento milník je oceněním vynikající vlastnosti vozidel a také odrazem špičkové kvality, kterou naši zaměstnanci denně poskytují našim zákazníkům.“

 

 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens