Download
  • pátek 12. května 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Model DAF XF 450 nové generace byl oceněn titulem „Green Truck 2023“

Prestižní ocenění pro nejefektivnější tahač pro dálkovou přepravu na trhu

Model DAF XF 450 nové generace byl oceněn titulem „Green Truck 2023“, který udělují přední německé obchodními časopisy VerkehrsRundschau a Trucker. Prestižní ocenění představuje uznání pro špičkovou efektivitu přepravy a výkon v oblasti úspory paliva.

 
New Generation DAF XF 450 awarded Green Truck 2023 HH
Model DAF XF nové generace získal ocenění „Green Truck 2023“ od předních německých časopisů VerkehrsRundschau a Trucker.
 

Časopisy VerkehrsRundschau a Trucker každoročně provádějí komplexní srovnávací test tahačů všech předních značek. Primární měření je zaměřeno na spotřebu paliva, což se přímo promítá do emisí CO2. Kromě toho byla při udělování titulu „Green Truck 2023“ zohledněna spotřeba kapaliny AdBlue a průměrná rychlost dosažená během zkoušky.

 

Mimořádně nízká spotřeba nafty

Model DAF XF 450 nové generace s motorem PACCAR MX-11 o výkonu 330 kW / 450 k překonal konkurenci na rozsáhlé německé zkušební trase díky mimořádně nízké spotřebě motorové nafty 21,26 l /100 km – což odpovídá 675 gramům CO2 na kilometr – a spotřebě kapaliny AdBlue pouhých 1,32 l /100 km. Průměrná rychlost byla vynikajících 80,06 kilometru za hodinu.

 

Optimální aerodynamika

„Společnost DAF získala konkurenční výhodu díky skutečnosti, že je zatím jediným výrobcem, který uvádí do praxe nové předpisy o rozměrech nákladních vozidel v Evropě,“ vysvětluje Jan Burgdorf, vedoucí oddělení testování a technologií v časopisech VerkehrsRundschau a TRUCKER. „Nová pravidla umožňují prodloužit přední část kabiny pro dosažení optimální aerodynamiky, což zvyšuje úsporu paliva, ve které je značka DAF nejlepší ve své třídě.“

Patrick Dean, člen představenstva a hlavní konstruktér společnosti DAF: „Ocenění „Green Truck 2023“ pro model XF 450 nové generace je fantastický úspěch a uznání tvrdé práce, kterou vykonal celý tým DAF. Naše nákladní vozidla nové generace nejen nastavují nový standard v oblasti úspory paliva, ale nabízejí také špičkovou úroveň bezpečnosti a pohodlí řidiče, což z nich činí dokonalá nákladní vozidla pro řidiče i majitele. Ocenění „Green Truck Award“ pro tuto řadu dokazuje, že společnost DAF je také opravdovým lídrem v oblasti ochrany životního prostředí.“

 

 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens