Download
  • pátek 14. července 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Model DAF LF Electric úspěšně dokončil soutěž EV Rally 2023

Tým DAF-Cenex dojel do cíle trasy dlouhé téměř 2 000 kilometrů na elektrický pohon

Dlouhé trasy. Kratší vzdálenosti. Městské oblasti. Dálnice a kopcovitý terén. Model DAF LF Electric opět prokázal svou provozní dokonalost a spolehlivost během téměř 2 000 km dlouhé soutěže EV Rally 2023, která se jela ve Velké Británii a Irsku. Společnost DAF Trucks právě úspěšně dokončila tuto 5denní trasu společně s technologickou organizací Cenex, která sídlí ve Velké Británii a zabývá se výzkumem udržitelné dopravy.

 
1-DAF-LF-Electric-successfully-completes-EV-Rally-2023
Model DAF LF Electric dokončil EV Rally 2023, kde najel téměř 2 000 kilometrů na elektrický pohon.
 

V Cardiffu, hlavním městě Walesu, začala rallye elektrických vozidel. První zastávkou byl Londýn, následoval Edinburgh (Skotsko) a Belfast (Severní Irsko). Cílová čára byla v irském hlavním městě Dublinu.
Akce byla navržena tak, aby předvedla schopnosti plně elektrických vozidel (EV) a projekty s čistou energií. Organizace pořádající rallye také chtěla zdůraznit důležitost veřejně přístupné infrastruktury pro nabíjení, která je schopná sloužit větším elektrickým vozidlům, včetně vozidel, jako jsou DAF LF, XD a XF Electric, s dojezdem až 500 kilometrů na jedno nabití.

 

20 vozidel DAF LF Electric

Tým DAF-Cenex s 19tunovým modelem LF Electric měl podporu studie BETT (Battery Electric Truck Trial (BETT) – což je 18měsíční studie, jejímž prostřednictvím vláda Spojeného království zkoumá efektivitu elektrických vozidel v každodenním provozu. Do studie BETT je zahrnuto 20 elektrických vozidel DAF LF Electric, která jsou nyní v provozu.

 

„Posílení infrastruktury pro nabíjení“

„Tato událost prokázala vynikající schopnosti našeho nákladního vozidla LF Electric“, řekl Adam Bennett, manažer divize EV a udržitelnosti ve společnosti DAF Trucks UK. „Společnost DAF je připravena na přepravu s nulovými emisemi. Tato událost také zdůraznila jasnou a aktuální potřebu vyhrazené infrastruktury pro větší vozidla v celé Evropě. Malé úpravy stávajících nabíjecích míst pro osobní automobily by byly dobrým prvním krokem ke zlepšení přístupu pro nákladní vozidla. Ale pouze specializovaná infrastruktura pro nákladní vozidla bude mít požadovaný dopad na přijetí vozidel elektrických vozidel ze strany provozovatelů. Ukázali jsme, že naše vozidla jsou připravena! Nyní nastal čas, aby příslušné úřady v celé Evropě posílily infrastrukturu pro nabíjení.“

 

O modelu DAF LF Electric

Model DAF LF Electric má elektrický motor o výkonu 260 kW (špičkový výkon 370 kW), který je poháněn akumulátorem z lithia, železa a fosfátu (LFP), bez obsahu kobaltu a hořčíku, o výkonu 282 kWh (efektivní výkon 252 kWh). Vozidlo LF Electric tak má dojezd až 280 kilometrů, což je více než dost na to, aby sloužilo na každodenních trasách, po nichž se obvykle jezdí při distribuci zboží v centrech měst.

 

 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

 
 
Rutger Kerstiens