Download
  • pondělí 20. března 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF obdržela velkou objednávku od britské společnosti Asset Alliance Group

1.500 objednávek na elektrické a nákladní vozy

Společnost Asset Alliance Group dohodla se společností DAF objednávku 1 500 nových elektrických a dieselových nákladních vozidel. Přední britská společnost zabývající se krátkodobým a dlouhodobým pronájmem nákladních vozidel a leasingem začne přebírat dodávky vozidel od roku 2023. Objednávka bude zahrnovat nejméně 75 plně elektrických nákladních vozidel.

 
DAF-receives-large-order-from-UK-Asset-Alliance-Group
 

Objednávka obsahuje kombinaci tahačů DAF XF a XG nové generace pro dálkovou a těžkou nákladní dopravu a také vozidla DAF LF a DAF XD s elektrickým i dieselovým pohonem pro distribuci a profesionální aplikace. Vozidla budou zakoupena s kompletními balíčky oprav a údržby DAF Repair & Maintenance a jejich servis bude probíhat prostřednictvím sítě servisních dealerů DAF, která provozuje více než 130 podniků ve Velké Británii a Irsku.

„Trh s elektrickými vozidly se bude rychle rozvíjet“

„Objednávka představuje ohromný závazek pro společnosti Asset Alliance Group a DAF, a podtrhuje tak mnohaletý pevný vztah obou společností a také jejich závazek vůči ochraně životního prostředí a nulovým emisím“, uvedl Willie Paterson, generální ředitel společnosti Asset Alliance Group.                                         

Ředitel správy aktiv společnosti Asset Alliance Group, Marc Mellon, dodal: „Tato obrovská objednávka nám zajistí dostatek nákladních vozidel, která potřebujeme k udržení kvality svého vozového parku a vysoké úrovně operací. Zabezpečí nám možnosti i nadále dodávat stávajícím zákazníkům výjimečná a moderní vozidla s nízkou spotřebou paliva a zároveň bude přitahovat nové obchody díky vznikajícímu a rychle se rozvíjejícímu trhu s elektrickými vozidly.“

Nová legislativa týkající se rozměrů a hmotnosti

Russell Patmore, ředitel prodeje nákladních vozidel ve společnosti DAF Velká Británie, uvedl: „Velikost obchodu a závazek společnosti DAF vyrábět elektrická vozidla s nulovými emisemi je výmluvným důkazem našeho partnerství se společností Asset Alliance Group, které staví na vzájemné důvěře a mnoha na letech obchodování. Jako přední výrobce užitkových vozidel na trhu ve Velké Británii jsme nesmírně rádi, že budeme dodávat řadu elektrických a dieselových modelů po dobu tří let, abychom splnili potřeby aplikací dálkové přepravy a distribuce. Tato nákladní vozidla unikátním způsobem těží z nové legislativy týkající se hmotností a rozměrů a zajišťují nejlepší výkon ve své třídě jak v elektrické, tak v dieselové verzi.“

Elektrická nákladní vozidla DAF nabízejí dojezd až 500 kilometrů s nulovými emisemi 

Vozidla DAF XF, XG a XG+ nové generace určená pro dálkovou a těžkou nákladní dopravu byla oceněna titulem „International Truck of the Year 2022“, zatímco vozidla DAF XD nové generace, určená pro distribuci a profesionální aplikace, získala toto nejprestižnější ocenění v oboru nákladních vozidel pro rok 2023. Nové modely XD a XF Electric, které jsou odvozeny z oceněných nových modelových řad XF a XD, se začnou vyrábět na jaře roku 2023. Obě vozidla jsou vybavena nejmodernějšími e-motory PACCAR, které v kombinaci s modulárními akumulátory nabízejí dojezdy až 500 kilometrů s nulovými emisemi, což ilustruje přední pozici společnosti DAF v oblasti řešení přepravy šetrných k životnímu prostředí. Řada DAF LF nabízí dojezdy s nulovými emisemi přibližně 270 kilometrů, díky čemuž jsou ideální pro distribuci v centrech měst a regionální distribuci. Kromě nabídky plně elektrických vozidel dodává společnost DAF sadu nabíječek PACCAR a nabízí svým zákazníkům speciální poradenství a školení řidičů na cestě do trvale udržitelné budoucnosti.

 
 
 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

Rutger Kerstiens