Download
  • čtvrtek 19. ledna 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF uvádí do provozu novou halu na výrobu elektrických nákladních vozidel

Na jaře 2023 začne sériová výroba modelů XD a XF Electric

DAF rozšiřuje své výrobní kapacity o novou výrobní halu na montáž elektrických vozidel v Eindhovenu, kde bude letos na jaře zahájena produkce modelů DAF XD a XF Electric nové generace. Tato plně elektrická vozidla poskytují dojezd více než 500 kilometrů „bez emisí“, což představuje důležitý krok společnosti DAF v úsilí o ještě čistší silniční dopravu.

 
DAF-starts-assembly-factory-for-electric-trucks-02
 

Zcela nová montážní hala elektrických nákladních vozidel se nachází v areálu DAF Trucks v Eindhovenu. Výstavba byla dokončena za osmnáct měsíců.
První vozidla DAF XD a XF Electric sjedou z montážní linky letos na jaře. DAF očekává, že výroba v příštích několika letech vzroste na několik tisíc vozidel ročně, v souladu s rostoucí poptávkou po plně elektrických nákladních vozidlech.

Tahače 4×2, 6×2 a podvozky

Základem každého elektrického vozidla DAF nové generace je podvozek s kabinou bez hnací soustavy, ale s kabinou. Vyrábí se na hlavní výrobní lince nákladních vozidel DAF. Tahače 4×2, 6×2 a podvozky jsou poté zkompletovány jako modely XD a XF Electric v osmistupňovém procesu na výrobní lince elektrických nákladních vozidel. 

Dvě montážní linky

Nová hala má ve skutečnosti dvě montážní linky. Akumulátory se montují na samostatné lince, zatímco vysokonapěťové součásti, včetně akumulátorů a hnací soustavy, se instalují na podvozek na hlavní montážní lince. Na konci výrobního procesu jsou prováděny důkladné kontroly, aby byl zajištěn perfektní provozní stav vozidla.   

Vyrobeno na míru

Tak jako každé vozidlo DAF jsou i modely XD a XF Electric přizpůsobeny požadavkům každého jednotlivého zákazníka. Kvůli tomu jsou elektrické hnací soustavy PACCAR modulární. Vozidla jsou osazena dvěma motory v šesti výkonových variantách a akumulátory lze v závislosti na požadavcích zákazníka namontovat na různá místa podvozku. To zaručuje maximální flexibilitu pro výrobce nástaveb. 

DAF XD a XF Electric

Modely DAF XD a XF Electric byly představeny na veletrhu IAA v Hannoveru v září 2022. Plně elektrické hnací soustavy PACCAR poskytují výkon v rozmezí 170 až 350 kW (210 až 480 k). DAF díky modulárnímu přístupu nabízí výběr kombinací akumulátorů. Nabídka začíná dvěma akumulátory, které mají dohromady kapacitu 210 kWh a nabízejí dojezd až 200 kilometrů a končí pěti akumulátory s největší kapacitou 525kWh a dojezdem přes 500 kilometrů. Elektrická vozidla jsou vybavena pro rychlé nabíjení, a dokonce i největší akumulátor lze nabít z 0 % na 80 % za něco málo přes 45 minut. 

International Truck of the Year 

Zcela nový model DAF XD představuje nový etalon v segmentu distribuce díky svým bezkonkurenčním bezpečnostním funkcím, efektivitě a vynikajícímu pohodlí řidiče. Není divu, že řada DAF XD byla nedávno korunována titulem „International Truck of the Year 2023“ a jde tedy ve stopách modelů DAF XF, XG a XG, které získaly titul „International Truck of the Year 2022“. Jedinečná DNA modelů XD, XF, XG a XG⁺ je také nedílnou součástí modelů XD Electric a XF Electric.

 

Rutger Kerstiens

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com