Download
  • středa 19. dubna 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

14 plně elektrických vozidel DAF pro svoz odpadu

Společnost Cure přebírá dodávku prvních 7 vozidel

Společnost pro nakládání s odpady Cure převzala dodávku 7 plně elektrických vozidel DAF CF Electric pro svoz odpadu. Tichá vozidla 6×2 s nulovými emisemi, vybavená plně elektrickými bočními nakladači VDL, budou použita pro svoz domovního odpadu v oblastech měst Eindhoven, Valkenswaard a Geldrop-Mierlo.

 
01 14 fully electric DAFs for garbage collection
 

Firma Cure je společný podnik, do kterého jsou zapojeny místní orgány v Eindhovenu, Geldrop-Mierlo a Valkenswaardu. Společnost sváží odpadky z téměř 150 000 domácností, včetně smíšeného odpadu, papíru, plastů, skla a organického odpadu. Společnost Cure provozuje také čtyři recyklační střediska v regionu Eindhoven.

Dalších 7 elektrických vozidel DAF na cestě

Nedávno dodaná vozidla jsou vybavena elektrickým bočním nakladačem VDL, který umožňuje tiché a plně automatické vyprazdňování odpadních kontejnerů do nástavby vozidel CF Electric. Společnost Cure brzy převezme dodávku dalších 7 vozidel DAF CF Electric, z nichž šest bude vybaveno plně elektrickým zadním nakladačem. Sedmé nákladní vozidlo bude vybaveno systémem čištění povrchových i podzemních odpadních kontejnerů. 

Udržitelnost jako ambice

„Snažíme se pracovat co nejudržitelnějším způsobem a tato řada plně elektrických vozidel CF Electric tuto ambici dokonale naplňuje,“ říká Frans van Strijp, generální ředitel společnosti Cure. „Vozidla zajišťují tichý svoz odpadků s nulovými emisemi, což je skvělá zpráva pro obyvatele Eindhovenu, Valkenswaardu a Geldrop-Mierlo. Naše zbrusu nová nabíjecí stanice nám umožňuje rychle nabíjet více vozidel současně.“

O modelu DAF CF Electric

V srdci modelu DAF CF Electric je elektrický motor o výkonu 210 kW (špičkový výkon 240 kW) napájený z akumulátoru o kapacitě 350 kWh (efektivní výkon 315 kWh). Vozidlo má tedy dojezd kolem 200 kilometrů. 

DAF: Elektrická řešení pro každou aplikaci 

Společnost DAF nabízí komplexní řadu plně elektrických vozidel. Vozidla mají dojezd 200 až 500 kilometrů a v závislosti na modelu jsou určena pro použití v městském, regionálním a národním prostředí. 

Společnost DAF dodává nejen prvotřídní elektrická nákladní vozidla, ale také aktivně podporuje zákazníky prostřednictvím přizpůsobeného poradenství ohledně nákupu prostřednictvím pokročilých modelů simulace tras, které zajišťují hladký přechod k používání elektrických nákladních vozidel s nulovými emisemi.
Společnost DAF svým zákazníkům nabízí také kompletní balíček specifických služeb, včetně nabíjecích stanic PACCAR a školení v řízení elektrických vozidel. 

 

 
 
 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

Rutger Kerstiens