PACCAR-Parts-announces-construction-of-New-Parts-Distribution-Center_HR

PACCAR Parts oznamuje výstavbu nového distribučního centra dílů

Další zlepšení dodávek dílů zákazníkům společnosti DAF v Německu, Švýcarsku a Francii

 
Download
  • pondělí 28. srpna 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost PACCAR Parts zahajuje výstavbu nového nejmodernějšího střediska distribuce náhradních dílů (PDC) v bavorském městě Massbach. Uskutečnilo se slavnostní položení základního kamene, které předznamenalo začátek investice ve výši 85 milionů eur. „Nové distribuční centrum má zásadní význam pro další posílení naší špičkové nabídky dílů pro prodejce DAF a zákazníky v Německu, Švýcarsku a východní části Francie,“ komentoval Dick Leek, generální ředitel společnosti PACCAR Parts Europe.

 

Nové zařízení s plochou 22 000 metrů čtverečních se bude nacházet na pozemku o rozloze 22 hektarů a jeho otevření se očekává již v roce 2024. Tento provoz je navržen tak, aby poskytoval prvotřídní služby síti dealerů s dodávkami a nouzovými objednávkami doručenými během několika hodin.

Distribuční centrum bude mít kapacitu pro uložení více než 80 000 různých dílů.

Centrum Massbach bude využívat špičkové technologie a inovace, včetně hlasem řízené manipulace s materiálem, nejpokročilejšího skenovacího zařízení a automatizovaných balicích systémů, které urychlí realizace objednávek.

Bude dále posíleno i vedoucí postavení společnosti PACCAR v oblasti ochrany životního prostředí, protože budova bude napájena solární energií a bude zahrnovat koncepty „zelené střechy“. Teplotu budovy budou po celý rok udržovat ekologická tepelná čerpadla, na místě má být instalováno zařízení pro nabíjení elektromobilů a celý vozový park zařízení pro manipulaci s materiálem bude elektrický. Ve výsledku to znamená nulové emise plynů na místě a tichý provoz.

„Tato investice do tohoto nového moderního distribučního centra dílů společnosti PACCAR podpoří společnost DAF v dalším posilování pozice na trhu nákladních vozidel v Německu, který je největší v Evropě,“ řekl Harald Seidel, prezident společnosti DAF a viceprezident společnosti PACCAR. „Společnost DAF je předním importérem v německém segmentu těžkých nákladních vozidel a plánujeme další růst s vynikající novou generací produktů, které jsme uvedli na trh. Řady XF, XG a XG+ nové generace pro dálkovou a těžkou nákladní dopravu získali ocenění „International Truck of the Year 2022“ a nový model DAF XD pro distribuci a profesionální aplikace získal prestižní ocenění za rok 2023.“

„Strategické umístění centra Massbach rozšiřuje dosah našich dealerů a posílí náš závazek poskytovat prvotřídní služby v oblasti distribuce náhradních dílů,“ řekla Laura Bloch, generální ředitelka společnosti PACCAR Parts a viceprezidentka společnosti PACCAR. „Jsme hrdí na to, že udržujeme naše základní hodnoty a poskytujeme zákazníkům nejvyšší dostupnost produktů, nejlepší zákaznické zkušenosti a bezkonkurenční hodnotu v oboru.“

 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

Rutger Kerstiens