Download
  • středa 5. dubna 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost DAF uvádí na trh kompletní řadu vozidel nové generace určených pro profesionální účely

Začala budoucnost nových aplikací

Společnost DAF dokončila svou úspěšnou řadu modelů XD, XF, XG a XG⁺ nové generace – doplnila ji sadou tahačů s dvojitými poháněnými nápravami a vozidly s pevnou nástavbou pro terénní a silniční aplikace. Patří mezi ně nová vozidla XDC a XFC Construction, která jsou nyní k dispozici také ve verzích s nápravami 4x2. Pro aplikace, které vyžadují nejvyšší úroveň odolnosti bez nutnosti vybavení do terénu, představuje společnost DAF novou verzi modelů XD a XF v provedení Extra Robust. Abychom to shrnuli: pro každou aplikaci existuje ten správný DAF nové generace.

 
DAF-launches-full-series-of-New-Generation-vocational-trucks-A
 

Nákladní vozidla XD, XF, XG a XG⁺ nové generace změnila odvětví dopravy a stanovila nové standardy efektivity, bezpečnosti a pohodlí řidiče. Modely XF, XG a XG⁺ byly oceněny titulem „International Truck of the Year 2022“, zatímco model XD získal toto prestižní ocenění pro rok 2023. Jedinečná DNA těchto vozidel oceněných mnoha cenami je nyní představena také pro stavebnictví a profesní sektor s další skupinou modelů uvedených na trh v rámci nákladních vozidel nové generace. 

Vozidla XDC a XFC Construction nové generace

Vozidla XDC a XFC nové generace se vyznačují dominantní černou mřížkou a robustním ocelovým nárazníkem, ocelovou ochrannou deskou chladiče a dvěma bezúdržbovými mlhovými světly LED, která jsou zapuštěna hluboko do nárazníku pro maximální ochranu. Volitelně je k dispozici flexibilní dolní schůdek. 
Modely XDC a XFC nové generace mají velkou světlou výšku až 40 centimetrů a nájezdový úhel 25 stupňů, takže jsou ideální pro aplikace vyžadující častou jízdu v terénu. Modely XDC a XFC jsou k dispozici s konfiguracemi náprav 8×4, 6×4 a – poprvé – 4×2.

Široká řada tandemových náprav 

Požadujete-li vynikající trakci v náročných podmínkách, společnost DAF nabízí modely XDC a XFC se širokou nabídkou dvojitých poháněných tandemových náprav s nízkými nároky na údržbu: od lehké 19tunové tandemové nápravy s jednoduchou redukcí (SR1132T), listovými pružinami a kotoučovými nebo bubnovými brzdami, až po varianty 21 a 26 tun (SR1360T) s jednoduchou redukcí, kotoučovými brzdami a vzduchovým odpružením. Pro těžké a terénní aplikace je k dispozici varianta 21 a 26 tun s tandemovou nápravou s redukcí v náboji kola (HR1670T). Tandemové nápravy jsou k dispozici se širokou řadou možností poměru zadní nápravy od 3,46:1 do 7,21:1, aby bylo možné přesně vyladit specifikaci podle individuálních úkolů.

Varianty 6×4 a 8×4 pro silniční aplikace

V nabídce je také celá řada tandemových sad DAF pro nová silniční vozidla DAF 6×4 a 8×4 nové generace, která vyžadují vynikající trakci a vysoké užitečné zatížení. Vozidla s pevnou nástavbou 6×4 a 8×4 jsou k dispozici ve verzích XD a XF. Tahač 6×4 je k dispozici ve verzích XG a XG⁺, stejně jako vozidla s pevnou nástavbou 8×4 s řízenou vlečenou nápravou. Tahač 8×4 pro vysoké zatížení s řízenou nápravou pro výjimečné přepravní aplikace je k dispozici ve verzích XF, XG a XG⁺.  

Hydraulický pohon předních kol PXP jako volitelné vybavení

Pro aplikace, které mohou občas vyžadovat zvýšenou trakci, nabízí společnost DAF možnost prvotřídního hydraulického pohonu předních kol pro tahače 4×2 ve verzích XD, XDC, XF a XFC. Tento robustní a bezúdržbový systém „PXP“ lze aktivovat pomocí spínače na přístrojové desce. 

Ideální crossover: Modely XD a XF Extra Robust

Úplnou novinkou jsou modely „XD Extra Robust“ a „XF Extra Robust“. Řada kombinuje robustní kabiny XDC a XFC s podvozkem pro silniční provoz. Jedná se o dokonalé řešení pro provozovatele v segmentech stavebnictví a komunálních služeb, kteří si cení nejvyšší odolnosti, ale nepotřebují plné terénní schopnosti. Robustní provedení přední části s výrazným, vysoko namontovaným nárazníkem je vždy kombinováno s úhledně integrovaným předním ochranným nosníkem proti podjetí a je k dispozici pro všechny konfigurace XD a XF s pevnou nástavbou a pro tahače.

Nová vozidla XD a XF se 4 nápravami a jednoduchým pohonem

Program vozidel DAF nové generace byl rozšířen tak, aby zahrnoval celou řadu 4 variant náprav s jednoduchým pohonem pro silniční využití. Tyto verze podvozků s řízenou nápravou a/nebo (ne)řízenými vlečenými nápravami jsou ideální pro aplikace, jako je přeprava těžkých kontejnerů, čištění kanalizace a sběr těžkého odpadu.

Vysoce účinné hnací soustavy

Vynikající výkon v oblasti úspory paliva má za následek nejnižší emise a je mimo jiné výsledkem vysoce aerodynamického designu a použití nejnovějších hnacích soustav PACCAR MX-11 a MX-13 s převodovkou TraXon. Tato automatizovaná převodovka může být na vyžádání vybavena speciálním terénním softwarem a funkcemi „vypnutí ASR“ a „uvolnění při uvíznutí“ pro rozjezd na kluzkém povrchu a pro usnadnění rychlého rozhoupání, které pomáhají vyprostit vozidlo v extrémně náročných podmínkách.

Správné PTO pro každé využití 

Společnost DAF samozřejmě nabízí širokou škálu pohonů pomocných agregátů (PTO), které dokonale splňují širokou škálu požadavků zákazníků v segmentu stavebnictví a profesionálních aplikací. Program zahrnuje PTO motoru umístěné v poloze 1 hodiny pro těžké aplikace a verzi v poloze 11 hodin pro lehčí aplikace, a také volitelný nepřímý PTO, který lze namontovat na přední část motoru a využívat pro systémy hákového nakladače nebo sklápěče. K dispozici je také celá řada PTO převodovky. 

Snadná instalace nástavby jako standard

Úzká spolupráce společnosti DAF s předními evropskými výrobci nástaveb vede k maximální přívětivosti pro výrobce nástaveb, včetně předem definovaných možností „Plug and Play“. Integrace softwaru navíc umožňuje zjednodušené sdílení dat a komunikaci mezi vozidlem a nástavbou, což umožňuje dokonalou integraci ovládacích prvků, signálů a výstrah. 

Nový standard v oblasti bezpečnosti a pohodlí řidiče

Všechny nové verze pro stavebnictví, komunální a jiné využití, těží z nového standardu bezpečnosti a pohodlí řidiče, který byl zaveden s vozidly XD, XF, XG a XG⁺ nové generace. 

Všechna vozidla jsou vybavena velkým čelním sklem a mimořádně nízkými liniemi pásu pro výjimečný přímý i nepřímý výhled, který je podporován volitelným bočním oknem pro výhled na obrubník a nejmodernějšími technologiemi, jako je digitální kamerový systém DAF Digital Vision System a jedinečný systém DAF Corner View. K nejlepší bezpečnosti ve své třídě přispívá také široká řada asistenčních systémů řidiče a špičková ergonomie. Vozidla DAF nové generace navíc nabízejí dokonalou přístupnost, bezkonkurenční prostor v interiéru a nejlepší možné pracovní a životní prostředí pro vynikající pohodlí řidiče. 

Společnost DAF doplnila svou úspěšnou řadu modelů XD, XF, XG a XG⁺ nové generace o kompletní řadu tahačů se dvěma, třemi a čtyřmi nápravami a vozidly s pevnou nástavbou pro stavebnictví, komunální a jiné odborné aplikace, které vyžadují řešení šitá na míru pro nejvyšší efektivitu, optimální bezpečnost a bezprecedentní pohodlí řidiče. Společnost DAF nabízí nejlepší nákladní vozidlo pro každý požadavek přepravy.

 
 
 

Kontakty pro tisk

Jste novinář či novinářka? Kontaktujte nás a získejte další informace o společnosti, našich produktech a službách nebo o jakémkoli dalším tématu.

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel.: +31 (0)40 214 4191
E-mail: rutger.kerstiens@daftrucks.com

Rutger Kerstiens