Download
  • čtvrtek 13. července 2023
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Společnost PACCAR Parts slaví 50 let úspěšné podpory zákazníků

PACCAR Parts letos slaví 50. výročí jako přední světová značka v oblasti distribuce, prodeje a marketingu kvalitních dílů pro středně těžká a těžká nákladní vozidla, přívěsy a motory. Komplexní produktová řada se neustále rozšiřuje, nyní obsahuje úctyhodných 180 000 produktů a také kompletní řadu nejmodernějších nabíječek elektrických vozidel, které podporují dopravce při přechodu na nové energetické zdroje.

 
PACCAR Parts Celebrates 50 Years PDC Eindhoven HH
 

„Společnost PACCAR Parts s nadšením oslavuje toto 50leté výročí,“ říká Laura Bloch, generální ředitelka společnosti PACCAR Parts a viceprezidentka společnosti PACCAR. „Úspěch naší divize je zásluhou vynikajících příspěvků našich zaměstnanců a prodejců, kteří každodenně poskytují našim zákazníkům výjimečnou podporu.“

Nový standard v prodeji dílů

První středisko distribuce náhradních dílů (PDC) společnosti PACCAR Parts, které bylo otevřeno v roce 1973 v Rentonu ve státě Washington, dláždilo cestu pro další zařízení v USA, Evropě a poté ve světě. Společnost PACCAR Parts dnes provozuje 18 distribučních center na čtyřech kontinentech, což představuje distribuční kapacitu 315 000 m2. Nejnovější centrum v Louisville v Kentucky zahájilo expedici v srpnu 2022, čímž zlepšilo dostupnost dílů pro prodejce a zákazníky ve střední, středoatlantské a jihovýchodní oblasti USA. V Evropě společnost PACCAR Parts provozuje 4 střediska (Eindhoven, Leyland, Budapešť, Madrid), která zásobují všechny prodejce DAF na tomto kontinentu a nabízí spolehlivost dodávek minimálně 99,99 %, což představuje nový standard v prodeji náhradních dílů pro nákladní vozidla.
Distribuční centra společnosti PACCAR Parts se neustále vyvíjejí s cílem zlepšovat služby zákazníkům. Sítě prodejců se rozšířily z přibližně 180 míst v roce 1973 na více než 2 300 na celém světě v současnosti, z nichž téměř 1 100 je v Evropě. Díky tomu se zlepšil přístup k produktům, zkrátila doba realizace a zvýšily příležitosti k poskytování služeb. 

„Nákup na jednom místě“

V rámci strategie „One Stop Shop“, prostřednictvím které mohou dopravci získat vše nezbytné pro vozový park na jednom místě, společnost PACCAR Parts představila v roce 1995 program pro univerzální díly pro nákladní vozidla a přívěsy pod názvem TRP. S více než 60 000 položkami je tato nabídka dílů pro všechny značky nákladních vozidel a přívěsů a dílenských pomůcek nejrozsáhlejší v odvětví nákladních vozidel. Globální maloobchodní síť TRP zahrnuje 271 obchodů ve 42 zemích po celém světě, z nichž 99 je v Evropě.

Globální program elektronického obchodování

Ve spolupráci se silnými dodavateli a obchodními partnery představili zaměstnanci společnosti PACCAR Parts orientovaní na zákazníky inovativní programy zaměřené na služby, které zvyšují provozuschopnost vozidel a spokojenost zákazníků. Služba PACCAR Parts Fleet Services podporuje více než 1 100 komerčních vozových parků provozujících více než 260 000 vozidel a 140 000 přívěsů v Evropě. Globální program elektronického obchodu společnosti PACCAR Parts umožňuje zákazníkům nepřetržitý online přístup k potřebným dílům.

„Jsme hrdí na to, že naše tradice špičkového světového dodavatele a důvěryhodného partnera je silná již 50 let,“ uvádí Laura Bloch. „Díváme se dopředu na další expanzi ve využívání nových technologií a hodláme dále poskytovat příkladnou servisní podporu našim zákazníkům i v následujících 50 letech.“

Dick Leek, generální ředitel společnosti PACCAR Parts Europe, dodává: „Neustále rozšiřujeme nabídku produktů a služeb prostřednictvím prodejců DAF. Například jsme skvěle připraveni podporovat naše zákazníky při přechodu na jiné zdroje energie. Společnost PACCAR Parts nabízí nejen kompletní sortiment mobilních a pevných nabíječek PACCAR pro všechny typy elektrických vozidel, ale rovněž poskytuje všechny druhy náhradních dílů pro elektrická užitková vozidla.“

S pokračujícím globálním rozšiřováním distribuce bude společnost PACCAR Parts i nadále posouvat služby zákazníkům, technickou podporu a produktivitu na vyšší úrovně zajištěním vynikající výkonnosti dodavatelského řetězce a vyšší dostupnosti produktů.

 
 

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com

 
Rutger Kerstiens