Download
  • úterý 25. června 2024
  • Eindhoven
  • DAF Trucks N.V.
 

Skvělý DAF Torpedo dokončuje kombinaci VIPRE

Nejnovější poklad muzea DAF, příhodně pojmenovaný 'Šípková Růženka', byl probuzen ze svého spánku po čtyřech letech pečlivé restaurátorské práce, která vdechla nový život kdysi zapomenutému klenotu. Tento unikátní DAF Torpedo nákladní vůz je nyní vystaven v muzeu, kde dokončil VIPRE kombinaci vozidel používaných velkými podniky v 60. letech pro přepravu zaměstnanců do práce a zpět.

 
01-Fabulous-DAF-Torpedo-completes-VIPRE-combination
Nádherně restaurovaný DAF Torpedo byl odhalen za přítomnosti velkého počtu dobrovolníků z DAF Muzea. Restaurování vozidla bylo také kompletně provedeno dobrovolníky.
 

23. června 2020 – den, kdy Torpedo dorazilo do dílny DAF Muzea. Nákladní vůz byl ve velmi špatném stavu, mírně řečeno, a pro dobrovolníky v muzeu v Eindhovenu představoval obrovskou výzvu z hlediska restaurování. Strávili čtyři roky prací na obnově vozu, což zahrnovalo rozebrání až do posledních šroubků a matic. Dnes vypadá, jako by právě sjel z linky v továrně DAF.

„S velkou hrdostí jsme 23. června představili Šípkovou Růženku,“ říká Geert van Rooij, konzervátor muzea. „Je fantastické, že máme dobrovolníky s odbornými znalostmi potřebnými k provedení tak rozsáhlé restaurace. A také je úžasné, že jsme konečně mohli dokončit naši kombinaci VIPRE.“

V holandštině znamená VIPRE 'Průmyslová přeprava personálu v regionu Eindhoven', což byla společná iniciativa několika firem, včetně Bata, DAF a Philips, v 60. letech za účelem organizace společné přepravy zaměstnanců do a z práce. Byly navrženy speciální přívěsy – a postaveny karosárnou W. Kusters ve Venlo – které mohly být taženy nákladními vozy Torpedo, jako je nový exponát, který jsme přidali do sbírky.

DAF Muzeum se nachází na adrese Tongelresestraat 27 v Eindhovenu a je otevřeno denně od 10:00 do 17:00, s výjimkou pondělků.

DAF Muzeum v Eindhovenu představuje bohatou historii továrny na automobily 'Van Doorne's Automobile Factory' od samého počátku v roce 1928 až po současnost. Sbírka obsahuje impozantní množství automobilů a nákladních vozů, stejně jako speciálních vozidel, autobusů a přívěsů. DAF Muzeum také nabízí širokou škálu možností pro firemní a rodinné akce. 

 
 
Rutger Kerstiens

Press Contacts

Are you a journalist and do you have a question? Please contact: 

Rutger Kerstiens
Corporate Communications Department

Tel: +31 (0)40 214 2874 
E-mail:  rutger.kerstiens@daftrucks.com

 

For general questions about DAF, please use:

Tel: +31 (0)40 214 9111 
E-mail:  info@daftrucks.com