Ferro-Sped-2000-Kft-image
Ferro-Sped-2000-Kft-image

Plodné partnerství

Ferro-Sped 2000 Kft

 

Společnost Ferro-Sped 2000 Kft., která se může pochlubit více než 30 lety profesionálních zkušeností, zakoupila první vozidla DAF teprve před čtyřmi lety. I přesto nyní téměř polovina vozového parku skládajícího se ze 125 jízdních souprav nese emblém holandského výrobce. Díky komplexní servisní podpoře, vynikající dostupnosti dílů a poprodejním službám orientovaným na zákazníka si společnost sídlící v Dabasu mezitím vybudovala velmi úzký vztah „partner-dealer“ se svým servisním dealerem. 

 

Ve společnosti Ferro-Sped 2000 Kft. v současnosti podniká druhá generace. Společnost vede k úspěchu generální ředitel Tamás Suhajda. Měl skvělého mentora, protože jeho otec začal pracovat v oblasti přepravy v roce 1985 a původně pracoval pro státní firmu. Brzy byl přeložen do oddělení přepravy oceli, kde získal rozsáhlé znalosti o tomto sektoru. Po politických změnách v roce 1989 dál pracoval jako soukromý smluvní dopravce a řídil své vlastní vozidlo koupené z druhé ruky. Vozový park se v průběhu let stále rozrůstal, přibývala modernější vozidla a později i nová vozidla na leasing. Společnost zakoupila své současné prostory v roce 1998 a od té doby je stále rozšiřuje. Mezitím do svého portfolia přidala obchodování s ocelí a výrobu ocelových stavebních materiálů (např. ocelových sítí a vláken). Tato situace ještě před koncem minulého tisíciletí vedla k založení společnosti Ferro-Sped 2000 Kft., aby se podnikání v silniční dopravě oddělilo. Otec Tamáse Suhajdy v současnosti vede pobočku skupiny rodinných firem, která se zabývá obchodováním s ocelí.

 
Během ekonomické krize v roce 2009 spolupracovali na zajištění přežití společnosti Ferro-Sped 2000 Kft. a díky tomu se společnost v roce 2012 zase vrátila k růstu. Přibližně v této době byla k aktivitám tuzemské přepravy oceli doplněna i mezinárodní přeprava výrobků nadměrné velikosti. Za tím účelem se do vozového parku začlenilo 50 rozšiřitelných přívěsů s možností prodloužení a nízkou výškou, které jsou vhodné pro přepravu nákladů až 6 metrů širokých, 42 metrů dlouhých a vážících až 70 tun. Jízdní soupravy společnosti přepravují nadměrné ocelové konstrukce většinou do Německa a Rakouska, odkud se vracejí se zbožím nadměrných velikostí nebo velkými kabelovými cívkami, svařovanými drátěnými sítěmi, ocelovými kotvicími tyčemi, dlaždicemi a dlažebními kameny. Firma se také zapojuje do mezinárodní přepravy zemědělských strojů.


V současnosti společnost Ferro-Sped 2000 Kft. realizuje 180 přepravních zakázek denně a 3 800 zakázek měsíčně. Vystupuje také jako zprostředkovatel přepravy a 1 000 z těchto zakázek zajišťuje prostřednictvím outsourcingu. 70 % přepravních operací se odehrává v tuzemsku, zatímco 30 % je mezinárodní povahy. Společnost ve svém působišti o rozloze 100 000 metrů čtverečních zaměstnává 160 lidí a provozuje servisní stanici se čtyřmi boxy a jednomístnou myčku pro nákladní vozidla. Vozový park se v současnosti skládá ze 125 jízdních souprav, přičemž více než 50 tahačů návěsů vyrobila společnost DAF. Letos společnost zakoupila 42 nových modelů DAF XF 480 Space Cab, částečně jako náhradu svých starších vozidel, modelů XF 460 z roku 2014 a také pro účely rozšíření vozového parku.


Ferro-Sped-managing-director-Tamas-Suhajda


Růst se společností DAF

„Když jsme se ve finančních ukazatelích dostali do černých čísel a od roku 2012 jsme začali růst, v roce 2014 jsme výrazně rozšířili vozový park. Měli jsme dvě možnosti: buď koupit ojetá vozidla stará 3–4 roky, anebo se vydat jiným směrem. V té době jsme se rozhodli pro společnost DAF a zakoupili jsme od ní 34 nových modelů XF 460 Space Cab. Jiní provozovatelé přepravy velmi chválili model XF, který byl spoustu let jedním z nejoblíbenějších vozidel na maďarském trhu. Spolehlivost je pro nás výjimečně důležitý faktor, protože si nemůžeme dovolit zpoždění dodávek. Už samotný proces prodeje zapůsobil velice přesvědčivě,“ začal vyprávět Tamás Suhajda.

„Vzhledem k tomu, že je náš vozový park smíšený, máme vazby na několik značek nákladních vozidel. Společnost DAF však poskytuje nejefektivnější a nejvíce flexibilní servisní podporu orientovanou na zákazníky. Především dostupnost dílů je vynikající, což je klíčový aspekt pro maximalizaci dostupnosti vozidel. Do svých vozidel řady XF používáme originální filtry a maziva DAF a také nakupujeme TRP díly. Parkovací klimatizace, která zvyšuje pohodlí řidičů v nově zakoupených vozidlech XF, je také TRP produkt. Na základě těchto skutečností jsme otevření možnosti účasti na pilotním projektu TRP přívěsu, který zahrnuje renovaci jednoho z našich přívěsů pomocí TRP dílů. Pokud tento test přinese příznivé výsledky, v budoucnu budeme kupovat ještě více TRP dílů,“ vysvětlil generální ředitel.


Předvídatelný a spolehlivý provoz

„Přestože jsou modely XF velmi spolehlivé, technické problémy se mohou vyskytnout u každého vozidla – nicméně společnost DAF je řeší excelentně. Technici v servisním středisku našeho servisního dealera provádějí potřebné opravy a údržbu ve vynikající kvalitě. Zakoupili jsme vozidla s tříletou zárukou a se smlouvou na údržbu MultiSupport, která pokrývá čtyři roky a 90 000 kilometrů ročně. To zajišťuje předvídatelný a spolehlivý provoz v průběhu celého kontraktu a lepší cenu při odkoupení, zatímco společnost DAF po celou dobu poskytuje plnou servisní podporu. U našich velmi spolehlivých vozidel DAF jsme nezažili žádné poruchy v zahraničí, ale při tuzemských operací spoléháme na asistenční službu ITS, která nám už v několika případech pomohla. S touto službou jsme také spokojení. Nemluvě o tom, že nám ihned poskytla náhradní vozidlo, takže prostoj neměl téměř žádný vliv na náš harmonogram. 

Ferro-Sped-2000-Kft-image

Navíc je velmi výhodné, že nám servisní dealer přidělil zástupce pro poprodejní služby, který v případě potřeby osobně navštíví naši firmu a přátelsky nabídne rychlá a vysoce kvalitní řešení. To je mimo jiné jeden z důvodů, proč preferujeme značku DAF a servisního dealera DAF. Jelikož již několik desítek let provozujeme vozidla od různých výrobců, můžeme porovnávat na základě rozsáhlých zkušeností. Mohu tedy s přesvědčením říci, že pokud jde o servisní podporu a poprodejní služby, společnost DAF poskytuje zdaleka nejvyšší standardy.“ 

Skvělé zkušenosti

„Naši řidiči také začali rychle oceňovat vozidla DAF XF kvůli jejich prostorným, pohodlným kabinám s přívětivým prostředím pro řidiče a kvůli výkonným motorům se skvělými jízdními vlastnostmi. Modely 42 XF 480, které jsme letos zakoupili, byly objednány s pneumatickým odpružením a parkovací klimatizací, takže našim kolegům nabídnou ještě více pohodlí a tím pádem ještě zvýší jejich pocit loajality vůči naší společnosti. Po několika prvních měsících provozu jsme došli k závěru, že průměrná spotřeba paliva u modelů XF nové generace s motorem o výkonu 480 ks je o 1,5 litru na 100 kilometrů nižší, než tomu bylo u předchozích modelů 460. Tento rozdíl se v budoucnu pravděpodobně zvětší. Dokazuje to také, že společnost DAF vždy dodrží, co slíbí,“ pokračoval spokojený Tamás Suhajda.

 

Přejít na stránku Ferrosped.hu