Papenburg

„Větší bezpečnost při odbočování vpravo“

GP Günter Papenburg AG

 

„Odbočování vpravo ve vozidle s levostranným řízením představuje pro řidiče jednu z nejnebezpečnějších situací“, říká Jan Klimant, instruktor řízení nákladních vozidel ve společnosti GP Günter Papenburg AG. V rozhovoru vysvětluje, proč jeho společnost vybavuje svůj nový vozový park vozidel DAF systémem asistenta odbočování Brigade a říká, co si o novém systému myslí řidiči.

Na začátku roku 2019 společnost GP Günter Papenburg AG, která se zabývá poskytováním systémů ve stavebnictví, do svého vozového parku čítajícího 700 vozidel doplnila 25 nových vozidel DAF. Všechna nová vozidla byla v dealerství DAF vybavena systémem asistenta odbočování Brigade. „Měli jsme pár nehod a některá vozidla se na silnici poškodila, většinou, když řidiči odbočovali vpravo. Proto je tak důležité, aby byla naše nová vozidla vybavena asistentem odbočování,“ říká Klimant. Při odbočování vlevo vidí řidič celou levou stranu vozidla z okénka. Při odbočování vpravo je to však jinak, protože řidič má nejmenší výhled a musel by spoléhat pouze na zrcátka.

Zvukové a vizuální výstrahy

Asistent odbočování Brigade umožňuje řidiči zobrazit celou stranu spolujezdce a slepé místo díky boční kameře. Na vozidle jsou navíc instalovány boční snímače Sidescan, které mohou řidiče upozornit na nehybné nebo pohyblivé překážky v blízkosti kabiny. Zvukové a vizuální výstrahy v kabině poskytují informace o vzdálenosti překážky. „Asistent odbočování Brigade pomáhá minimalizovat poškození našich vozidel na silnicích a zajišťuje bezpečnost řidiče při řízení za jakýkoli okolností“, uvádí Klimant.

Pomoc při manévrování a couvání 

Společnost Papenburg považuje bezpečnostní systémy řidiče za zcela zásadní. „Našim řidičům připadá obsluha systému velmi snadná a opravdu pociťují jeho výhody při odbočování vpravo. Další přínos asistenta odbočování spočívá v tom, že může řidičům pomoci s couvacími manévry na místech, jako jsou staveniště“, říká Klimant.

Investice, která se vyplatí

Podle pana Klimanta bude systém asistenta odbočování dodatečně instalován do vozidel, která po nějakou dobu zůstanou ve vozovém parku a ještě tento systém nemají. Na závěr uvádí „Systém se zaplatí s každou nehodou, které se díky asistentu odbočování Brigade podaří vyhnout“.

Další informace o asistentu odbočování Brigade naleznete v TRP eKatalogu

Papenburg