Transport-Veynat-DAF-XF

Srdcem společnosti napříč Evropou

Transport Veynat

 

Transport Veynat: Napříč Evropou a srdcem společnosti

Dobře udržované nákladní vozidlo spotřebovává méně paliva, takže náklady na kilometr jsou nižší. To může přinést výrazné úspory. Máte-li rozsáhlý vozový park, jako má třeba společnost Transport Veynat, je jasné, že musíte dobře počítat. Pierre-Olivier Veynat, předseda výkonné rady ve společnosti Transport Veynat, nás provede minulostí, současností a budoucností podniku, který se svým kapitálem nakládá opatrně.

 

Pierre-Olivier-Veynat
 

Preventivní údržba zvyšuje hodnotu

Francouzská přepravní společnost má vlastní servisní dílnu se zkušenými techniky, takže většinu pravidelné údržby—například výměnu brzdových systémů nebo údržbu převodovky—provádí interně. Pokud jde o komplexní opravy nebo údržbu pokročilých systémů, které pomáhají maximalizovat efektivitu nákladních vozidel, společnost spoléhá na svého servisního dealera DAF. Jak vysvětluje Pierre-Olivier: „Program údržby na míru máme již více než deset let a náš správce vozového parku jej průběžně optimalizuje. V našem vozovém parku je však několik různých značek nákladních vozidel a také vozidel, která jsou vybavena stále složitějšími technologiemi, takže úzká spolupráce se servisním dealerem je nezbytná pro zajištění dostupnosti našich nákladních vozidel. Občas mluvím s řidiči, kteří s námi jsou od osmdesátých let, a ti se někdy diví, proč je všechna tato preventivní údržba nezbytná. Zaslechnete, jak žertují, že v dřívějších dobách museli po ujetí 100 000 kilometrů udělat jedinou věc, tedy doplnit olej. Nemohu popřít, že preventivní údržba stojí peníze, ale znamená to, že máme mnohem bezpečnější, energeticky účinnější a ekologičtější vozový park, takže z dlouhodobého hlediska šetříme peníze.“

V srdci společnosti

Přestože 750 řidičů z Transport Veynat křižuje napříč Evropou, firma je pevně zakořeněna v srdci společnosti. Bere svou společenskou odpovědnost vážně a má ambiciózní cíle, pokud jde o udržitelnost, včetně snížení emisí CO2a vytvoření kruhových pracovních postupů pro sběr a opětovné využití odpadu. Společnost Transport Veynat také během pandemie darovala a dodala tisíce obličejových masek do zdravotnických zařízení. Pierre-Olivier je hrdý na směr, kterým se společnost ubírá: „Jsme si vědomi toho, že můžeme významně přispět k ochraně klimatu a jsme otevření novým iniciativám. Proto jsme jednou z prvních dopravních společností ve Francii, která testuje nová alternativní paliva, jako je etanol. Naši řidiči v tom také hrají roli, protože si více uvědomují dopad svého stylu jízdy na životní prostředí. Tento přístup podporujeme, a proto jsme partnerem programu Eco Drive společnosti DAF v rámci výzvy pro řidiče DAF Driver Challenge. Chceme společně pokročit kupředu.